Gazi pedagojik formasyon sonuçları Aralık 2013 eğitim Ankara

Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuruları Ne Zaman? Pedagojik Formasyon Veren Üniversiteler,kontenjen ve kadroları. Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sonuçları (ÖSYM).

25.12.2013 11:54

Formasyon veren üniversiteler ve kontenjanları açıklandı. Yüksek Öğretim Kurulu YÖK 2013 2014 öğretim yılında pedagojik formasyon veren üniversiteleri açıkladı.Pedagojik formasyon programı açılması uygun görülen üniversiteler ve kontenjanları şu şekilde:

PEDAGOJİK Pedagojik Formasyon SONUÇLARI
2013 2014 Öğretim Yılında 20 Bin Adaya Pedagojik Formasyon Verilecek

Formasyon Sınavı İçin ALES Şartı Geldi.

YÖK pedagojik formasyon sertifika programları için toplam kontenjan sayısını 20 bin olarak belirledi.
YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, Yükseköğretim Kurulunca geçen yıllarda izin verilen üniversitelerde yürütülen pedagojik formasyon sertifika programlarına, 2013-2014 öğretim yılından itibaren öğrencilerin alanlara göre ayrılacak kontenjanlar dahilinde, merkezi olarak ÖSYM tarafından yerleştirilmesine karar verildiği bildirildi.

2013-Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu (YöK)
2013-Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Tercih Kılavuzu (ÖSYM)

Geçmiş yıllarda öğrencilerin akademik başarı ortalamalarına göre yapılan söz konusu yerleştirmede, 2013-2014 öğretim yılından itibaren Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçlarının da kullanılacağı belirtilen açıklamada, bununla ilgili kısa bir açıklamanın ÖSYM tarafından yayımlanan ALES 2013 Sonbahar Dönemi Kılavuzunda yer aldığı da hatırlatıldı.

ÖSYM 2013 Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sonuçları İçin Tıkla! 2013-2014 Üniversite Pedagojik Formasyon Sonuçları 17 Aralık! Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları ne zaman açıklanacak? Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon 2013-2014 Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Başvuruları Ne Zaman? Pedagojik Formasyon Veren Üniversiteler,kontenjen ve kadroları. Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sonuçları (ÖSYM). Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sonuçları bugün açıklanıyor 2013. Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon Sonuçları !

Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları müracaatları 6 Aralık günü bitmişti. Müracaat süresinin bitmesiyle birlikte adaylar sonuçların ne zaman duyurulacağı konusuna odaklandı. Ancak bazı sorunlar nedeniyle sonuçların duyurulması işlemi aksadı. Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları Çünkü bazı üniversiteler not dönüşümü işlemlerini tamamlayamamıştı. Bu işlemi bitiremeyen üniversiteler için ek süre verildi. Bu sürenin son günü ise 11 Aralık Çarşamba günü. Bu sürenin de sonuna gelinmesiyle birlikte sonuçların açıklanması an meselesi. Bugün 17 Aralık Salı ve muhtemel sonuçlar bugün duyurulacak.

Gazi üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları
Cumhuriyet üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları 2013
Necmettin erbakan üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları
Mersin üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları
Ankara üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları
Gazi üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları
Gazi üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları 2013
Gazi üniversitesi Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları

Bu işlemlerin bitmesiyle birlikte Gazi Üniversitesi Pedagojik Formasyon sonuçları açıklanacaktır. Kayıt işlemleri ise tahminimizce 18 Aralık Çarşamba günü başlayacaktır. Pedagojik Formasyon sonuçlarına ise açıklanmasının ardından ÖSYM’nin resmi internet sitesi sonuc.osym.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Gazi Üniversitesi Formasyon başvuru işlemleri tamamlandı. Şimdi adaylar Gazi Üniversitesi Formasyon Yerleştirme Sonuçları'nın ne zaman açıklanacağının merağı içindeler. Bu konuda net bir tarih yok. Ama ÖSYM'nin son açıkladığı ALES Gibi sınavlara bakılınca (5 gün sonra açıklamıştı) Gazi Üniversitesi Formasyon Sonuçları'nın önümüzdeki hafta içi açıklanması bekleniyor.

 Formasyon yerleştirme tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler, ÖSYM'nin formasyon sonuç sayfasına çevrildi. 2013 Gazi Üniversitesi formasyon yerleştirme sonuçları açıklandı mı? YÖK ÖSYM 2013-2014 Formasyon yerleştirme sonuçları, Formasyon için üniversiteler ne kadar ücret alacak? Formasyonu kazanan adaylar kayıtları ne zaman ve nasıl yapacaklar? İşte tüm sorularınızın cevabı...


Gazi Üniversitesi formasyon başvuruları 6 Aralık günü sona ermişti. Başvuruların sona ermesinin ardından adayların gözleri Gazi Üniversitesi formasyon sonuçlarının duyurulmasına çevrildi. Fakat sonuçların açıklanmasını kimi üniversitelerin not dönüşümü işlemlerini yetiştirememesi geciktirdi. Yetişmeyen bu işlemlerin tamamlanması için ÖSYM üniversitelere 11 Aralık Çarşamba gününe müddet tanıdı. Gazi Üniversitesi formasyon sonuçları bu akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor. ÖSYM’nin formasyon başvuru sonuçlarını sonuçlarını bu gece açıklaması bekleniyor.

2013 2014 Gazi Üniversitesi Formasyon sonuçları açıklanıyor. Adayların merakla beklediği sonuçlar açıklanıyor. Gazi Üniversitesi Formasyon sonuçlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu işlemlerin sona ermesinin ardından Gazi Üniversitesi formasyon sonuçları 16 Aralık’ta kamuoyuna duyurulacak. Sonuçların duyurulmasının ardından kayıt işlemleri ise 16 Aralık Pazartesi günü kabul edilmeye başlanacak. Formasyon sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi sonuc.osym.gov.tr adresinden açıklanacaktır. Gazi Üniversitesi formasyon sonuçları öğren sorgulama ekranı aynı zamanda sitemizde de olacaktır.

2013 2014 Gazi Üniversitesi Formasyon sonuçları açıklanıyor. Adayların merakla beklediği sonuçlar açıklanıyor. Gazi Üniversitesi Formasyon sonuçlarına açıklandığı andan itibaren sitemizden ulaşabilirsiniz.

2013 Gazi Üniversitesi Formasyon Eğitimi Sertifika Programlarına yerleştirme işlemleri ÖSYM tarafından yapılacaktır. Programlara yerleştirme için adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 28 Kasım-6 Aralık 2013 tarihleri arasında, kılavuzlarda yer alan kurallar göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Bu amaçla hazırlanan kılavuzlara aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Yerleştirme için tercih yapacak adayların kılavuzları dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu sınavın sonuçları üç yıl geçerli olduğundan son üç yıl içinde ALES’e girmemiş olanların, programa başvurabilmek için Kasım 2013 ayında yapılacak sınava katılmaları gerekmektedir. Pedagojik Formasyon Sertifika Programları için toplam kontenjan sayısı 20 bin olarak belirlenmiş olup başvurular ALES 2013 Sonbahar Dönemi sonuçları açıklandıktan sonra alınacaktır.

Konuyla ilgili çalışmalar devam etmekte olup programa internet üzerinden online başvuru ve yerleştirme sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler, programın uygulanmasıyla ilgili usul ve esaslar, önümüzdeki günlerde YÖK ve ÖSYM web sayfalarından ilan edilecektir.”
Pedagojik formasyon programı açılması uygun görülen üniversiteler ve kontenjanları şöyle:

- Abant İzzet Baysal Üniversitesi 200,
- Adıyaman Üniversitesi 200,
- Adnan Menderes Üniversitesi 200,
- Ahi Evran Üniversitesi 200,
- Atılım Üniversitesi 200,
- Akdeniz Üniversitesi 200,
- Ankara Üniversitesi 350,
- Anadolu Üniversitesi 350,
- Amasya Üniversitesi 200,
- Atatürk Üniversitesi 350,
- Bahçeşehir Üniversitesi 200,
- Balıkesir Üniversitesi 200,
- Başkent Üniversitesi 200,
- Bülent Ecevit Üniversitesi 200,
- Celal Bayar Üniversitesi 200,
- Cumhuriyet Üniversitesi 200,
- Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 200,
- Çankırı Karatekin Üniversitesi 200,
- Çukurova Üniversitesi 350,
- Dicle Üniversitesi 200,
- Düzce Üniversitesi 200,
- Dokuz Eylül Üniversitesi 350,
- Ege Üniversitesi 350,
- Erciyes Üniversitesi 350,
- Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 200,
- Erzincan Üniversitesi 200,
- Fatih Üniversitesi 200,
- Fırat Üniversitesi 200,
- Gazi Üniversitesi 350,
- Gaziantep Üniversitesi 200,
- Gaziosmanpaşa Üniversitesi 200,
- Giresun Üniversitesi 200,
- Harran Üniversitesi 200,
- İnönü Üniversitesi 200,
- İstanbul Üniversitesi 350,
- Kafkas Üniversitesi 200,
- Kahramanmaraş Sütçü İman Üniversitesi 200,
- Karabük Üniversitesi 200,
- Karadeniz Teknik Üniversitesi 200,
- Kastamonu Üniversitesi 200,
- Kırıkkale Üniversitesi 200,
- Marmara Üniversitesi 350,
- Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 200,
- Mevlana Üniversitesi 200,
- Mersin Üniversitesi 200,
- Nevşehir Üniversitesi 200,
- Necmettin Erbakan Üniversitesi 350,
- Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 200,
- Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 200,
- Okan Üniversitesi 200,
- Ondokuz Mayıs Üniversitesi 300,
- Pamukkale Üniversitesi 200,
- Gazi Üniversitesi 350,
- Sakarya Üniversitesi 350,
- Siirt Üniversitesi 200,
- Süleyman Demirel Üniversitesi 200,
- Gazi Üniversitesi 200,
- Uludağ Üniversitesi 200
- Uşak Üniversitesi 200,
- Yıldız Teknik Üniversitesi 350,
- Yakındoğu Üniversitesi 200,
- Yeditepe Üniversitesi 200,
- Gazi Üniversitesi 200,
- Zirve Üniversitesi 200

Formasyon veren üniversiteler hangileri 2013 2014, Pedagojik formasyon veren üniversiteler ile kontenjanları , Pedagojik formasyon kontenjanları ve başvuru şartları , pedagojik formasyon veren üniversiteler 2013 2014
YÖK Genel Kurulu’nda alınan kararlar, üniversite rektörlüklerine gönderildi.

Pedagojik Formasyon Alabilecek Bölüm veya Fakülteler
Aile ve Tüketici Bilimleri
Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü
Arap Dili ve Edebiyatı
Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Sanat Tarihi Anabilim Dalı
Balıkçılık Teknolojisi Mühendisliği
Basım ve Yayımcılık
Basın ve Yayın
Beslenme ve Diyetetik
Bitkisel Üretim
Bahçe Bitkileri
Bitki Koruma
Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği
Bilgisayar Teknolojisi Bölümü /Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü
Bilgi Teknolojileri
Bilgisayar Mühendisliği
Biyoloji Bölümü
Biyomedikal Mühendisliği
Biyokimya
Coğrafya Bölümü
Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü
Çalgı Yapımı Bölümü
Çeviribilim Bölümü (İngilizce)
Çevre Mühendisliği
Çevre Bilimleri ve Yönetimi
Çince Mütercim Tercümanlık Bölümü
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü
Çocuk Gelişimi Bölüm
Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Diş Hekimliği Fakültesi
Drama
Drama ve Oyunculuk
Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
Endüstriyel Tasarım Bölümü
Ev Ekonomisi Bölümü
Ev Ekonomisi Yüksek Okulu
Elektrik Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği
Enstrüman Yapım Bölümü
Ebelik Bölümü
Ergoterapi Bölümü
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu
Fizik Bölümü
Fizik Mühendisliği
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
Fransızca Dili ve Edebiyatı Bölümü
Felsefe Bölümü (En az 16 kredi Sosyoloji, 16 kredi Psikoloji aldığını belgelendirenler)
Fotoğraf
Fotoğraf ve Grafik Sanatları
Gazetecilik
Gazetecilik ve Halkla İlişkiler
Geleneksel Türk El Sanatlar
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği
Gemi İnşa Mühendisliği
Gemi İnşaatı Mühendisliği
Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği
Gıda Mühendisliği
Gıda Teknolojisi(lisans)
Grafik Bölümü/Anasanat Dalı
Grafik Tasarım
Grafik Tasarımı
Güverte Bölümü
Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler ve Tanıtım
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Harita Mühendisliği
Havacılık Elektrik ve Elektroniği
Hemşirelik Yüksekokulu
Hemşirelik Bölümü
Heykel
Hukuk Fakültesi
İç Mimarlık
İlahiyat Fakültesi
İletişim Sanatları
İletişim
İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü
İngiliz Dil Bilimi Bölümü
İngiliz Dili ve Kültürü Bölümü
İnşaat Mühendisliği
İspanyol Dili ve Edebiyatı
İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri
İtalyan Dili ve Edebiyatı
Japon Dili ve Edebiyatı
Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği
Kamu Yönetimi
Kimya Bölümü
Kimya Mühendisliği
Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği
Lojistik Yönetimi
Matematik Bölümü
Matematik-Bilgisayar Bölümü
Medya ve İletişim Sistemleri
Medya İletişim Sistemleri
Mekatronik Mühendisliği
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği
Meteoroloji Mühendisliği
Mimarlık
Mütercim-Tercümanlık Bölümü (İngilizce)
Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Almanca)
Mütercim-Tercümanlık Bölümü (Fransızca)
Müzik Bölümü/ana bilim dalları
Oyunculuk
Peyzaj
Peyzaj Mimarlığı
Plastik Sanatlar
Psikoloji Bölümü
Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü
Radyo,TV ve Sinema
Radyo, Televizyon ve Sinema
Radyo ve Televizyon Bölümü
Radyo-TV-Sinema
Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar
Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
Rekreasyon
Resim
Rus Dili ve Edebiyatı
Rusça Mütercim Tercümanlık
Sağlık İdaresi Yüksek Okulu
Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü
Sağlık Yönetimi Bölümü
Sağlık Memurluğu Bölümü
Sağlık Yüksekokulu Sağlık Memurluğu Bölümü
Sanat Tarihi Bölümü
Süs Bitkileri
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
Seramik
Seramik ve Cam
Seramik ve Cam Tasarımı
Sinema ve Televizyon Bölümü
Sosyoloji Bölümü (En az 16 kredi Felsefe, 16 kredi Psikoloji, 8 kredi Mantık aldığını belgelendirenler)
Su Ürünleri Bölümü/Mühendisliği
Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölümü
Şehir ve Bölge Planlama
Takı Teknolojisi ve Tasarımı Yüksekokulu(Lisans)
Tarih Bölümü
Telekomünikasyon Mühendisliği
Televizyon Gazeteciliği
Tıp Fakültesi
Turizm Animasyonu
Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
Uçak Elektrik-Elektronik
Uçak Mühendisliği
Uçak Gövde Bakım
Uçak Motor Bakım
Uçak Gövde-Motor
Uluslararası Lojistik
Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
Ulaştırma ve Lojistik
Veteriner Fakültesi
Ziraat Fakültelerinin;
Bahçe Bitkileri
Tarla Bitkileri
Toprak
Bitki Koruma
Gıda Teknolojisi
Süt Teknolojisi
Hayvansal Üretim
Zootekni
Tarım Makineleri
Tarımsal Mekanizasyon
Kültür Teknik-Makine
Güzel Sanatlar Fakültesi ve Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı ile Devlet Konservatuvarının;
-Temel Bilimler Bölümü
-Kompozisyon Bölümü
-Ses Eğitimi Bölümü
-Müzik Bilimleri Bölümü
-Çalgı Bölümleri (Nefesli Çalgılar, Yaylı Çalgılar, Vurmalı Çalgılar, Piyano ve Harp, Piyano, Mızraplı Çalgılar)
-Bando Şefliği
-Folklor ve Etnomüzikoloji
-Müzikoloji
-Opera
-Şan ve Opera
-Türk Sanat Müziği
-Çalgı Yapımı
-Şan
-Türk Halk Oyunları
-Türk Müziği
-Türk Musikisi
-Koro
-Müzik Teknolojisi
-Müzik Teorisi
-Türk Halk Müziği
-Türk Halk Müziği(Ses Eğitimi Anasanat Dalı/ Çalgı Eğitimi Anasanat Dalı)


YORUMLAR