Galaxy S4'ün işlemcisi işletim sistemi ne olacak? Samsung Galaxy S4 ekranı kaç inç olacak?

Samsung Galaxy S4 daha çıkmadan internette teknik özellikleri dolaşmaya başladı. Kablosuz şarj özelliği olan Galaxy S4 şimdiden çok satış yapacağa benziyor...

  Galaxy S4'ün son sızıntıları, Samsung'un Galaxy S3'ün kavisli köşelerini bir kenara bırakarak daha keskin kenarlara geçiş yapabileceğini gösteriyor. Tabi, bu görüntünün bir Photoshop numarası olma ihtimali de yüksek.

Fotoğraf paylaşım sitesi Picasa'da görünen cep, aslında siteye birkaç ay önce eklenmiş ancak yeni keşfedilmiş. Galaxy S3 (sağda) ile yan yana gösterilen cebin köşelerinin daha az kavisli olması yanında daha büyük bir şekle sahip olması da göze çarpıyor. Cihazın ekranındaki "Pazartesi, 22 Nisan" tarihi ise belki de Galaxy S4'ün çıkış tarihine işaret ediyor.

Resmin kaynağı doğrulanamadığından gerçekliği hakkında bir şey söylemek güç.

Son söylentiler, Galaxy S4'ün kablosuz şarj işlevinin yanında 8 çekirdekli Exynos 5 Octa işlemciye 4.99 inç'lik Full HD ekrana sahip olacağını söylüyor.
Samsung’un cep telefonundaki yeni veliahtı Galaxy S4 internete sızdı. Dış görünüş olarak Galaxy S3’e göre pek bir yenilik barındırmayan Galaxy S4’ün iddialara göre en güçlü yanı 2GHz’lik işlemcisi ve Gorilla Glass 3 kullanan darbelere karşı oldukça dayanıklı ekranı olacak.

Samsung Galaxy S4 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı ise bu yılın Mayıs ayını işaret ediyor. Ancak Samsung, Galaxy S4’ü Şubat ayında Barcelona’da düzenlenecek MWC 2013’te görücüye çıkarabilir.

2GHz’lik Exynos 5450 Quad-Core, yani 4 çekirdekli işlemcisi bulunması beklenen Galaxy S4’ün 2GB’lık RAM’i olması da beklentiler arasında. Ekranı ise 5 inç gibi görünen Galaxy S4’ün ön kamerası 2MP, arka kamerası ise 13MP olması bekleniyor. Galaxy S4’ün kutusundan Android 4.2.1 işlerim sistemi ile birlikte çıkması da tahminler arasında.

Galaxy S4’ün işletim sisteminin Android 4.2.1 olması yenilik açısından gözden kaçırılmaması gereken bir detay. Zira Android 4.2.1’li cihazlar, multitasking, yani aynı anda hem video seyretme ve başka bir uygulamayı kullanma gibi çoklu işlem yapabilecek yetenekte geliyorlar. Samsung’un Galaxy Note serisindeki Samsung’a özel iyileştirmelerin bir çoğu ve Google’a özel bir çok yenilik Android 4.2 Jelly Bean içinde bulunmakta.
 
Amid rumors surrounding the upcoming iPhone 5S or iPhone 6 and a frenzy created by the newly released iOS 6, 6.1 untethered jailbreak tool evasi0n, a report has hit the web Wednesday claiming that the next-generation Samsung flagship smartphone, the Galaxy S4, will be announced in an event scheduled for March 15.

The report has come from SamMobile, citing a “trusted insider” that Samsung is yet to confirm the event and has kept the place a “top-secret.” However, the South Korean technology giant is expected to send invitations for the event right after the Mobile World Congress in Barcelona this month.

When it comes to the availability of the smartphone, the report goes on to “confirm” that it will be up for sale in early April.

“SamMobile earlier reported that the Galaxy S IV will go on sale from the second week of April. Now, we can confirm that Samsung will release the Galaxy S IV from the beginning of April,” the report stated.

In addition, the report indicated how customers in eastern countries and Europe will be the first ones to get their hands on the Galaxy S4 smartphone. "Whole Europe and Asia are expected to receive the Galaxy S IV before the end of April. America, Australia and Africa will receive the Galaxy S IV around May/ June."

The report also provided information on the Samsung Galaxy S4 accessories as well, stating: “The accessories for the Galaxy S IV (Clear Cover, Flip Cover, Protective Cover, Pouch, Extra Battery Kit, Wireless Charging Kit, HDTV Adapter and Headset) are planned for week 15 which also hinted for an early Galaxy S IV April release!”

Last week, a report from PhoneArena stated that the Galaxy S4 could be released in April. The report included a couple of photos of “an internal raffle doc at a New Zealand mobile retailer,” which said all the winners of a prize would be awarded with a Samsung Galaxy S4 handset.

The Samsung Galaxy S4 is rumored to have Android 4.2.1 Jelly Bean as the operating system. The device is likely to be powered by the Exynos 5 Octa CPU. Other expected features of the handset include Mali-T658 (8-Core) GPU, 4.99-inch SuperAMOLED Full HD Resolution Display with 1,920 x 1,080 pixels (445ppi), 2GB RAM and a 13-megapixel rear-facing camera.
 


YORUMLAR