Galaxy mini s4'ün fiyatı ne kadar?, Samsung Galaxy s4'e hangi özellikleri yükledi, kalite-fiyat-performans testinde başarılı mı?, Tanıtımı ne zaman yapılacak?

S4 mini, sadece 4.3 inç’lik bir ekrana ve inç başına 256 piksel yoğunluğa sahip olacak. Super AMOLED qHD ekranla sunulacağı söylenen mini, muhtemelen çift çekirdekli 1.6GHz işlemciyle gelecek.

İŞTE SAMSUNG GALAXY MİNİ S4 ÖZELLİKLERİ:

Samsung Galaxy S4 Mini hakkında ilk bilgiler basına sızdı. Samsung Galaxy S4 Mini'nin ne zaman tanıtılacağı belli oldu. İşte Samsung Galaxy S4 Mini hakkında merak edilenler ve gelen ilk bilgiler:

SamMobile’ın yeni bir raporuna göre Galaxy S4 mini‘nin (veya Galaxy S4′ün küçültülmüş bir sürümü) görüntüleri internete sızmış olabilir.

Project J’nin Samsung Galaxy S4 Mini ve “Project J Active” adında bir akıllı saatten oluştuğu düşünülüyor. Galaxy S4 mini’nin Haziran veya Temmuz ayında tanıtılacağı düşünülüyor. Bazı raporlara göreyse cihaz, S4′ün satışa çıkmasının 1 ay ardından satışa sunulacak.

Teknoloji devini yakan kızlar -FOTO GALERİ

Galaxy S4, 5 inç’lik Super AMOLED ekrana ve 441ppi piksel yoğunluğuna sahipken S4 mini, sadece 4.3 inç’lik bir ekrana ve inç başına 256 piksel yoğunluğa sahip olacak. Super AMOLED qHD ekranla sunulacağı söylenen mini, muhtemelen çift çekirdekli 1.6GHz işlemciyle gelecek.

Cihazın Android 4.2.2 üzerinde TouchWiz kullanıcı arayüzüyle geleceği kesin gibi. S4 Mini hakkında henüz resmi bir açıklama yok, ancak böyle bir duyuruya çok yakın olabiliriz.

İŞTE SAMSUNG GALAXY S4'ÜN FİYATI VE ÖZELLİKLERİ:

Aslında henüz Galaxy S4 piyasaya ve basına tanıtılmadan da önce fiyatıyla ilgili söylentiler yayılmaya başlamıştı. Esas önemli olan ise Samsung’un Apple yarışında Galaxy S4 amiral gemisiyle fiyat anlamında da fena bir rekabete gireceğiydi. Ki öyle de oldu.

Öncelikle Amerika’ya bakarsak, 16 GB hafızalı Galaxy S4’ün fiyatı 580 dolar ( yaklaşık 1055 TL) civarında. Aynı hafızadaki iPhone 5’in fiyatı ise 649 dolar ( yaklaşık 1185 TL) civarında. Civarında diyorum çünkü eyalete göre değişen TAX yani vergiler bu fiyatların üstüne ekleniyor.

Avrupa’ya geçersek, Amazon Almanya’da ön sipariş almaya başladı ve 16 GB’lık siyah renkli Galaxy S4’ün fiyatını 650 Euro (yaklaşık 1500 TL) olarak belirledi. Büyük bir ihtimalle bütün Avrupa’da da bu fiyatla satılacaktır. Bu da aslında Samsung’un HTC One ve Sony Xperia Z ile de ciddi bir rekabette olacağının göstergesi…

Gelelim Türkiye’ye… Henüz açıklanmış net bir rakam yok. Ancak bilinen şey Avea ve Vodafone’un ön talep için çalışmalara başladığı, ki bu GSM operatörlerinin belirleyeceği fiyatlar genel itibariyle “taksit” seçenekli olacağından 2 bin TL’nin çok üstünde kalacaktır. Ancak ABD ve Avrupa fiyatlarına bakıldığında ve Samsung’un genel fiyat rekabetindeki agresifliği göz önüne alındığında Galaxy S4’ün peşin satış fiyatının piyasaya çıktıktan birkaç ay içinde 2 bin TL seviyesinin altında olacağını söyleyebiliriz.


YORUMLAR