FIFA 14 ne zaman çıkacak? FIFA 14 resmi videosu izle, FIFA 14 yeni özellikleri, PES 2014 FIFA 14 karşılaştırma, FIFA 14 Türkiye Süper Ligi var mı?

Her yılın yaz aylarında başlayan ve bir dahaki yaza kadar süren rekabet kaldığı yerden devam ediyor. İki büyük oyun devi, futbol oyunu piyasasında çetin bir kapışma içinde. Peki hangisi daha iyi?

Her yılın yaz aylarında başlayan tartışma bu sene de başladı: Fifa mı PES mi? Konami ve EA Sports, oyunlarını tamamladılar, iki firma da oyunlarının trailer'larını internete yaydı. Ezeli ve ebedi rekabette Konami şirketi PES 14 için FOX Engine oyun motoru ekleyerek rekabette iddialı olduğunu bize gösterdi. Son yıllarda FIFA karşısında eğilen Konami şirketi, bu sene yeni oyun motoruyla eski günlerine geri dönmeyi hedefliyor.  PES 14'ün diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle, 

-Güç seviyeleri farklı olan futbolcular arasında mücadeleler daha sert olacak. 

-Taraftar faktörü daha da önemli hale getirilecek. Örnek vermek gerekirse, Messi Ronaldo'ya bacak arası yaptığında taraftarlar çılgına dönüyor. 

-kütler Merkezi motoruyla oyuncuların fiziki yapıları ve hareketleri gerçekçi hale getirilecek. 

Fifa 14'e ise Pure Shoot özelliği geliyor. Bu da oyuncular şut çekerken vurduğu açıya göre topun yön düzeyini belirleyen bir özellik. Öyle ki bu özellik sayesinde Fifa'da şut çekmek çok zevkli hale getirilmiş.

Oyuncu odaklı olan 2014 model FIFA’nın, tempo ve performans konusundaki tatmin ediciliği oyuna yeni bir bakış kazandıracak. Daha gerçekçi bir oyun keyfi yaşatmayı planlayan EA Sports, oyun dakikalarına ve skor durumuna göre psikolojik durumlar ekleyecek. Bu sayede gol yiyen takım oyuncuları gol yemişse veya yorulmuşsa buna göre bir oyun gerçekleşecek. 

Yazılarla sizi sıkmayıp, iki efsane oyunun tanıtım videolarıyla başbaşa bırakalım:

FIFA 14

 

PES 2014

 


YORUMLAR