Fatih 1. Bölüm izle, Fatih 1. Bölüm tek parça izle, Kanal D Fatih 1. Bölüm HD tek bölüm izle

Hayatı savaşlarla geçen Kanuni Sultan Süleyman'ın dizide haremden çıkarılmaması eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Fatih dizisinde ise savaş ve İslamiyet'in ön planda olacağı biliniyor.

Mehmet Akif Alakurt başrolde. 

Fatih dizisi beğenildi mi?

Muhteşem Yüzyıl'ı geçecek mi?

Fatih dizisi bir dönem mi , tarih dizisi mi yoksa pembe dizi mi, bunu herp beraber göreceğiz. 

 

KARAKTERLER
İşte ekranın yeni dizisi Fatih’te rol alacak oyuncular ve canlandırdıkları karakterler:

FATİH ALAKURT – FATİH SULTAN MEHMET
Fatih Alakurt’un başrolünde oynadığı dizide Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethinden sonraki padişahlıktaki son 10 yılı konu alınıyor. 7. Osmanlı Sultanı… 38-40 yaşlarında. Uzun boylu yakışıklı, karizmatik bir adam. Çok zeki, ciddi, az güler. Kültürlü, birkaç yabancı dili (Latince, Rumca, Arapça, Sırpça, Farsça, Türkçe) ana dili gibi konuşur. Öğrenmeye her daim açık. Dini inancı güçlü ama farklı inançlara saygılı. Aklına koyduğunu yapar. Çok ketum. Sezgileri çok güçlü. İleri görüşlü. İlim adamlarına ve sanatçılara çok değer verir. Kendisi de şairdir, çok güzel konuşur.

SEDA AKMAN – GÜLBAHAR HATUN
Seda Akman, Fatih Sultan Mehmet’in ilk eşi Gülbahar Hatun’u canlandırıyor. Şehzade Bayezıd’ın annesi. 38 yaşında, güzel bir kadın. Hırslı, gururlu, otoriter. Kendine güvenli, ikna ve organizasyon kabiliyeti yüksek, hayli zeki ve tutkulu biridir. Vaktiyle Sultan Mehmet’e tutkuyla bağlanmış, hatta aşk acısı çekmişse de Sultan’ın kaprislere ve kadınsı oyunlara müsamaha edecek bir yapıda olmadığını anlamakta gecikmemiş ve uzun zaman önce bütün dikkatini, enerjisini ve beklentilerini oğlu, en büyük şehzade Bayezıd’ın günün birinde babasının tahtına geçmesi hedefine odaklamış. Güç ve iktidar ihtirası var.

GAMZE ÖZÇELİK – ÇİÇEK HATUN
Fatih Sultan Mehmet’in en genç cariyesi. Aynı zamanda da Cem Sultan’ın annesi. 30 yaşlarında, güzel bir kadın. Aynı zamanda, Sultan’ın kendine en yakın bulduğu eşi. Son derece zeki, işini bilir bir kadın. Kendini, Fatih’in yanında kendine diğer kadınlarından daha özel bir yer edinmek için kendini geliştirmiştir. Analitik düşünen, lafını sakınmayan, ‘direkt’ bir karakter. Fatih’e büyük hayranlık besliyor, saygı duyuyor. Tek bir şey bunun önüne geçiyor Çiçek için; annelik içgüdüsü.

 MÜJDE UZMAN – DİLYAR
Fatih Sultan Mehmet’in hizmetine verilen Dilyar, dizinin gizemli karakterlerinden biri olacak. 20 yaşlarında, çok sade ama oya gibi hatları olan, anlamlı yüz ifadesi olan, farklı, güzel bir kız. Konuşamıyor, ama duyabiliyor. Gönül gözü açık, su gibi duru, saf. Neredeyse Tanrı’nın Fatih için yolladığı bir melek, sanki bu dünyaya gelişindeki misyon sadece Fatih’in hayatını kurtarmak ve ona koşulsuz “saf” sevgiyi tattırmakmış gibi…
SALİH BADEMCİ – BEYAZID
Genç oyuncu Salih Bademci, Fatih Sultan Mehmet’in oğlu Şehzade Beyazıd rolünde. 23 yaşlarında. Yüz hatları ve ifadesi; hırslı, iç çatışmalar yaşayan ve biraz sinsi bir yapısı olduğunu açığa verir. Taht hayallerinde en büyük veliaht olmanın kendisine bir avantaj sağlamayacağını bilir. Çünkü babasının, tahta kardeşi Mustafa’yı layık gördüğünün farkındadır. Çocukluğundan beri kardeşini kıskanmış ve onunla rekabet halindedir.
BİRKAN SOKULLU – MUSTAFA
Birkan Sokullu dizide Fatih’in oğlu Mustafa’yı canlandıracak. 19-20 yaşlarında. Uzun boylu, çok yakışıklı ve çekici bir genç. Babasına en çok benzeyen evlat. Çok iyi bir yönetici olduğu kadar çok iyi de bir askerdir. İnsan ilişkileri çok güçlüdür. Karizmatiktir. Herkesin gönlünü kolayca kazanır ve etkiler. Devlet erkanı, saray ahalisi ve yeniçerilerin gözdesidir. Babasına hayranlık derecesinde saygılı ve düşkündür.
DAĞHAN KÜLEGEÇ – TURAHAN BEY

 

 

 

FATİH DİZİSİ YENİ BÖLÜM 2.FRAGMANI:

 

 Muhteşem Yüzyıl'ın başarısının ardından Kanal D yeni sezona yeni bir tarihi dizi ile giriyor. Fatih dizisi ekranlara Padişah 2. Mehmet'i yani Fatih Sultan Mehmet'i taşıyor. Yayınlanan son fragmanda ise Ayasofya'daki ilk namaz ön planda.

M. YÜZYIL'A HAREM ELEŞTİRİSİ

Hayatı savaşlarla geçen Kanuni Sultan Süleyman'ın dizide haremden çıkarılmaması eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Fatih dizisinde ise savaş ve İslamiyet'in ön planda olacağı biliniyor.

 


YORUMLAR