Erkek kuaförü Aslı, Cumhurbaşkanı'nı tıraş etmek istiyor

İzmir'de, berberlik yapan Aslı Bademli, ustalıkta erkek meslektaşlarını aratmıyor.

GazeteA24.com » yaşam » Erkek kuaförü Aslı, Cumhurbaşkanı'nı tıraş etmek istiyor

 İzmir'de, berberlik yapan Aslı Bademli, ustalıkta erkek meslektaşlarını aratmıyor.Çankaya semtinde Mestan Kuaförde erkek berberliği yapan Aslı Bademli, 15 yıldır erkek müşterilerini tıraş ettiğini ve şimdiye kadar hiçbir kaza yaşamadığını söyledi.

Dükkana ilk kez gelen müşterilerin önceleri çekindiğini, ancak kendisinin uzun yıllar bu meslekte olduğunu öğrendiklerinde rahatladıklarını belirten Bademli (29), şöyle konuştu: "Türkiye'de benim gibi örnekler çok fazla olmadığı için müşterilerimiz önce çekiniyor. Ancak, müşterilerime kendimi bildim bileli bu meslekte olduğumu söyleyince rahatlıyorlar. Bugüne kadar şükürler olsun hiçbir kaza yaşamadım. Bundan sonra da inşallah yaşamam. Hedefim Sayın Cumhurbaşkanımızı traş edebilmektir. Kendisini salonumuzda ağırlamak çok büyük gurur olacaktır."

Meslekteki 15 yıllık süreçte İzmir'e gelen ünlüleri tıraş etme imkanı olduğunu ifade eden Bademli, saç tıraşının yanı sıra sakal tıraşı, cilt bakımı ve yüz maskesi yaptığını sözlerine ekledi.

56 yıldır Mestan Kuaförü'nün işletmeciliğini yapan Mestan Şakrak da, "Dükkanımıza gelen erkek müşterilerin bazıları zaman zaman kadın ustamızdan çekiniyorlar ancak bir kez tıraş oldukları zaman bu tedirginlikleri gidiyor" diye konuştu.

Aslı Bademli'ye tıraş olan Halil Sevinç ise, kadın berbere tıraş olmaktan çekinmediğini söyledi. Yurt dışına seyahatleri sırasında kadın berberlere rastladığını ancak Türkiye'de çok fazla görmediğini belirten Sevinç, erkeklerin kadın berberlere güvenmesi gerektiğini, en az erkek berberler kadar becerikli olduklarını kaydetti.


YORUMLAR