Erdoğan'ın Angry Birds ziyareti

Başbakan Tayyip Erdoğan, bugün Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de Angry Birds'ü ziyaret etti.

GazeteA24.com » politika » Erdoğan'ın Angry Birds ziyareti

Erdoğan, Finlandiya, İsveç ve Polonya'yı kapsayan Avrupa ziyaretinin ilk durağı Helsinki'de Angry Birds'i geliştiren Rovio Şirketi'ni ziyaret etti. Başbakan Erdoğan'a burada şirket yetkilileri tarafından Angry Birds ile ilgili bir sunum yapıldı. Erdoğan ayrıca bir gösteri salonunu gezdi.

2009 yılında Apple'ın İOS işletim sistemi için yayınlandıktan sonra çeşitli platformlarda 2 milyardan fazla kez indirilme başarısı gösteren Angry Birds oyunu, bugün piyasadaki en popüler oyunlardan biri.

ZİYARET SONRASI AÇIKLAMA
Başbakan Erdoğan ziyaretin ardından gazetecilerin oyunu bilip bilmediğini sorması üzerine, “Torununun olunca bilirsin. Bizde de şimdilik 3 tane torun olduğu için Angry Birds’le ilgili bilgimiz vardı ama detaylarını bu kadar bilmiyordum. Bugün detaylarını öğrenme fırsatımız oldum” dedi.

Rovio şirketinin yetkileriyle Fatih projesi gibi e-öğrenme projeleri üzerinde durduklarını ifade eden Erdoğan, “Müşterek bazı çalışmaların içerisine girebiliriz. Onun için başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere YÖK gibi kurumlarımızla da dönünce bir görüşme yapıp burayla irtibat kurmalarını isteyeceğiz.” diye konuştu.

“Angry Birds oyununu oynadınız mı?” sorusu üzerine Erdoğan, “Vakit dar, ancak sunumu aldık.” cevabını verdi.

Bu arada Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank, Angry Birds ürünlerinin satıldığı mağazadan Erdoğan’ın torunları için oyuncak satın aldı.


YORUMLAR