Ehliyet sınavı sonuçları açıklandı mı, Sonuçlar 1 Ocak'ta açıklanacak mı, Adaylar direksiyon sınavına ne zaman girecek, Direksiyon sınavına girecek adayların Ehliyet sınavından kaç puan yapması gerekiyor

Ehliyet sınavı sonuçları 1 Ocak'ta açıklanacak mı. Adaylar sınav sonuçlarını ne zaman öğrenecek.

   15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları ve cevapları için bekleyişte olan adaylara müjdeli haber MEB'den geldi. 15 Aralık Ehliyet sınavına geçtiğimiz Cumartesi giren adaylar o günden beri soruların cevapların açıklanması için gözlerini MEB resmi sitesine çevirmişti.15 Aralık 2012 Tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı Sınavı Soru ve Cevapları açıklandı...

15 Aralık Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları 18 Aralık 2012'de MEB Tarafından Açıklandı.İşte 15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları...

Ehliyet Sınav Sonuçları anasayfasına dönmek için ehliyet sınav soruları linkini tıklayın.
15 Aralık 2012 Tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
F-G Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

15 Aralık 2012 Ehliyet sınav soruları ve cevapları için mutlu haber 18 Aralık'ta MEB resmi sitesinden adaylara duyuruldu.15 Aralık ehliyet sınavı soruları ve cevapları açıklandı. 15 Aralık 2012 ehliyet sınav sonuçları ise 1 Ocak 2013 Salı günü açıklanması bekleniyor... ...

15 Aralık 2012 Ehliyet sınav soruları ve cevaplarını bekleyen adaylar sınavda 50 trafik, 40 motor ve 30'da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 120 soruyu cevaplamak için ter dökmüşlerdi. Ve 10 Aralık 2011 Ehliyet sınavnı atlatan adaylar sınav sorularını ve cevapların açıklanması için 3 gün beklediler ve sorular açıklandı.

15 Aralık 2012 Ehliyet Sınav soruları ve cevaplarını kontrol eden adaylarda hedef 3 alanda da 70 barajını aşmaktı. 14 Nisan Ehliyet Sınav soruları cevaplarında adayların trafik sorularının her 2 motor sorularının her biri 2.5 ve ilk yardım sorularının her biri ortalama 3.3 ile çarpılıyor. Ve sınavda yanlışlar doğruyu götürmüyordu.

Bugün birçok sürücü adayı için en heyecanlı günlerden biriydi. 15 Aralık 2012 Ehliyet sınavı bugün yapıldı. Milli Eğitim bakanlığı, tüm yurtta eş zamanlı olarak ehliyet sınavını yaptı ve sürücü adayları bu sınavda ter döktü. Sınavda trafik, motor ve ilk yardım derslerinden sorular yer aldı. Ehliyet sınavına giren binlerce sürücü adayı şimdi, ehliyet sınav soruları ne zaman yayınlanacak diye soruyorlar.

15 Aralık Ehliyet sınav sorularının ne zaman yayınlanacağı konusunda açıklama yapmak istedik.

Sevgili sürücü adayları, ehliyet sınav soruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her zaman olduğu gibi bu sefer de sınavdan 3 gün sonra açıklanacaktır. Yani 15 Aralık ehliyet sınavı soruları ve cevap anahtarına en geç 18 Aralık 2012 Salı günü ulaşabileceksiniz.

Sizler için 15 Aralık 2012 tarihli ehliyet sorularını bu sayfadan da yayınlayacağız. 15 Aralık ehliyet sınav soruları tıkla indir bu sayfada yer alacak.

Şu ana kadar yapılan ehliyet sınavlarında MEB'in 3 günden önce açıkladığına hiç tanık olmadık. Haliyle bu sınavda ehliyet sınav sorularının 3 gün sonra yayınlanmasını bekliyoruz.

Sınav soruları açıklanana kadar sizler aşağıdaki yorum kutucuğu aracılığıyla çıkan ehliyet sınav sorularını hatırladıklarınızı paylaşabilir, sorular sorabilirsiniz. Ehliyet sınav soruları açıklandığında sizler için, anında bu sayfayı güncelleyerek duyuracağız.

 Bu yıl MEB Eğitek tarafından son defa gerçekleştirilen sürücü kursu sınavı (MTSAS) 15 Aralık 2012 tarihinde yapıldı. 15.12.2012 Ehliyet Sınavı Soruları sınav'dan üç gün sonra açıklandı. Şimdi tüm adayları gözü Ehliyet Sınav Sonuçlarında. 15 Aralık 2012 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte Ehliyet Sınavı Soruları sorgulama paneli ile Ehliyet Sınav Sonuçları ve Ehliyet Sınavı hakkında tüm bilgiler...
15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları İndirmek için tıklayın.

15.12.2012 Ehliyet Sınavı Soruları 18 Aralık 2012 Salı günü açıklandı. 15 Aralık 2012 ehliyet sınav sonuçları ise 1 Ocak 2013 Salı günü MEB tarafından açıklanması bekleniyor..

Ehliyet sınavına giren sürücü adaylarının ehliyet almaya hak kazanmaları için bu sınavda sorulan soruların Trafik, İlk yardım ve Motor derslerinden en az 70 puan barajını aşmaları ve bu 3 sınavdan geçtikleri taktirde direksiyon sınavını geçmeleri gerekiyor. Adaylar direksiyon sınavından da en az 70 puan aldıkları durumunda ehliyeti almaya hak kazanacaklar

Sürücü adaylarının girdiği ilk sınav yani Ehliyet sınavının sonucunda üç kategori'nin birinden başarısız olanlar sadece başarısız oldukları dersten tekrar sınava girmeleri gerekmektedir.Aynı şekilde direksiyon sınavından da başarısız olan adayların sınavı tekrarlanacaktır.O yüzden ehliyet sınavı sonuçları diğer bir aşama için önemlidir. Adayların ehliyet sınavı ve direksiyon sınavından başarısız olursa 5 defa daha girebilme hakları vardır.

Tüm yıllara ait ehliyet sınav soruları için tıklayın. Buradan geçmiş ehliyet sınav sorularının hepsine ulaşabilirsiniz.

Ehliyet Nedir?
Ehliyet kişinin haklardan faydalanmaya, bu hakları kullanmaya ve borçlanmaya elverişliliği demek olduğundan, cenin safhasından itibaren aklî ve bedenî gelişimine paralel olarak parça parça kazanılır ve rüşt ile tamamlanır.
Kişinin aklî ve bedenî gelişimine uygun olarak, önce lehindeki haklara, sonra aleyhindeki haklara sahip olur, daha sonra bazı muamele ve tasarruflarının sahih olmasına; en son olarak da hukukî ve cezaî müeyyide ve mesuliyete ehil hale gelir.
SRC Sürücü Belgesi Nedir ? ( SRC Nedir )
SRC Belgesi , ticari araç kullanıcılarının mesleğini tam hakkı ile icra ettiklerini ve bu işi ustalık derecesinde yaptıklarını gösteren SRC Belgesidir.
SRC Sürücü Belgesi Nedir?

SRC BELGESİ uluslararası ve şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan, kamyonet, otobüs ve minibüs gibi ticari araç kullanan şoförlerin Mesleki Yeterlilik Belgesi"dir.

SRC 1 Sürücü Belgesi Nedir ?

SRC1: Uluslararası yolcu taşımacılığı yapan/yapacak sürücülerin alması zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesidir.
SRC 2 Sürücü Belgesi Nedir ?

Yurtiçi Yolcu Taşımacılığı yapan/yapacak sürücülerin alması zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesidir.
SRC 3 Sürücü Belgesi Nedir ?

Uluslararası eşya kargo taşımacılığı yapan/yapacak sürücülerin alması zorunlu Mesleki yeterlilik belgesidir.
SRC 4 Sürücü Belgesi Nedir ?

Yurtiçi eşya kargo taşımacılığı yapan/yapacak sürücülerin alması zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesidir.
SRC Sürücü Belgesi Nedir ?

4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında faaliyet gösteren veya gösterecek olan tüm sürücülerin alması zorunlu olan SRC Sürücü Belgesidir.
Sürücü Belgesi Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?
1-Sürücü Kursunun Tanzim Ettiği Dosya. Şubemiz İlk Alım Sürücü Belgesi Vermemektedir . Hizmeti , Vatandaşın Ayağına götürmek amacıyla 30 İlçede Bulunan Trafik Tescil bürolarında bu işlem yapılmaktadır . Sürücü Kursları İlçesinde Bulunan Trafik Tescil Bürolarından Sürücü Belgelerini Almakla yükümlüdürler.
Mesela Üsküdar İlçesi Sınırlarında Bulunan Sürücü Kursunu bitiren Şahıs Sürücü Belgesini Üsküdar Trafik Tescil Büro Amirliğinden Almakla Yükümlüdür.
2 – Harç Makbuzu. Harç Makbuzları Maliye İrtibat Büroları Bulunan Trafik Tescil Büroları Bulunan Bürolarında Kesilir.
3 -Son 6 Ay İçerisinde Çekilmiş 2 Adet Vesikalık Fotoğraf.
4 -Kan Grubu Kaydı. Herhangi Bir Kızılay Kan Merkezinden Veya Devlet Hastanesinden Alınır.
5 – Nüfus Cüzdanı Ve Fotokopisi,
Sürücü Belgesi Kaç Sınıf Kaç Çeşittir?
"A1" Sınıfı Sürücü Belgesi : Motorlu bisiklet kullanacaklara,
"A2" Sınıfı Sürücü Belgesi : Motorsiklet kullanacaklara,
"B" Sınıfı Sürücü Belgesi : Otomobil, Minibüs veya kamyonet kullanacaklara,
"C" Sınıfı Sürücü Belgesi : Kamyon kullanacaklara,
"D" Sınıfı Sürücü Belgesi : Çekici kullanacaklara,
"E" Sınıfı Sürücü Belgesi : Otobüs kullanacaklara,
"F" Sınıfı Sürücü Belgesi : Lastik Tekerlekli Traktör kullanacaklara,
"G" Sınıfı Sürücü Belgesi : İş Makinası türünden motorlu araç kullanacaklara,
"H" Sınıfı Sürücü Belgesi : Özel tertibatlı olarak, imal, tadil veya teçhiz edilmiş motorsiklet veya otomobil türünden araçları kullanacak hasta ve sakatlara,


YORUMLAR