E OKUL SBS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI MEB E OKUL SONUÇLARI

2013 SBS Ek yerleştirme sonuçları 2 Eylül 2013 günü açıklanacak. Kesin kayıtlar 2-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

2013 SBS ek yerleştirme işlemlerinizi son güne bırakmayım MEB SBS ek yerleştirmeler için son güne bırakılmaması konusunda uyarıyor. SBS ek tercih ve yerleştirme işlemlerinizi hemen yapın. SBS ek yerleştirme ne zaman bitiyor?

MEB e okul kaydı - İlkokul ve ortaokul kayıt sonuçları bu sayfada. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-okul kayıt işlemlerini yayınladı...

MEB SBS ek yerleştirme tercih işlemleri 19 Ağustos 2013 günü başladı. 2013 SBS ek yerleştirme işlemleri ile herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler başvurularını yapacak. 2013 sbs ek yerleştirme işlemlerini " E Okul " sistemi üzerinden 10 adet okul tercihi yapacak. SBS ek yerleştirme 29 ağustos 2013 günü mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Ek Yerleştirme Dönemi

Herhangi bir liseye giremeyen adaylar için boş olan okullara ek kayıtlar başladı.

Seviye Belirleme Sınavı’nda kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt süresi sona erdi. Yabancı özel liselere ya da anadolu liselerine yerleşemeyen adaylar için boş kalan kontenjanlara ek yerleştirme dönemi bugün itibariyle başladı.

Türkiye’nin en gözde liselerinden oluşan boş kontenjanlar yedek listelerde bekleyen öğrenciler için umut oldu. OYP’ye göre öğrenci alan anadolu ve fen liseleri için 3 kez yedek listelerden boş kontenjanlara yerleştirme yapılacağı düşünülüyor.

NUSAYBİN'DE 45 LİRA İZDİHAMI – FOTO GALERİ

GÜLBEN ERGEN KARS'TA ANAOKULU AÇILIŞINDA – FOTO GALERİ

ATANAMAYAN PINAR ÖĞRETMEN MODEL OLDU (foto galeri)

Bugün başlayan yerleştirme 21 Ağustos 17.00'e kadar devam edecek. Ayrıca son ek yerleştirme 29 Ağustos’ta bitecek. Yedek listesinden sıra gelen herkes kayıt yaptırabilecek ve yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybedecek. Bir okula kayıtlı olduğu halde başka bir okulun yedek sıralaması geldiyse öğrenci gelen okula kayıt yaptırabilecek.
Son ek yerleştirmelerde birçok iyi okulun puanlarının oldukça düşeceği tahmin ediliyor.

Bu ek yerleştirmelerde de sınavla alan hiçbir ortaöğretim kurumana yerleşemeyen öğrenciler ise sınavsız öğrenci alan okullara kayıt yaptırmak durumunda kalacak. Sınavsız öğrenci alan okullara yerleşemeyen öğrenciler de son çare olarak il ve ilçe merkezlerindeki kayıt komisyonlarına müracaat edecek.

2013 SBS ek yerleştirme tercih işlemleri ne zaman bitecek?

Öğrenciler, e-kayıt başvurularını https://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapacak. Öğrenciler, 29 Ağustos’a kadar bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihini e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirecek.

2013 SBS Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

2013 SBS Ek yerleştirme sonuçları 2 Eylül 2013 günü açıklanacak. Kesin kayıtlar 2-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Muammer Yıldız, "Öğrencilerimizi mağdur etmeden yerleşmelerini sağlayacağız.

Genel lise ihtiyacı ÇPL'ler ile sağlanacak. Türkiye'deki ÇPL sayısı 612. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yetkililer başvuru halinde ÇPL bulunmayan ilçelerde de yeni okullar açılabileceğini söylüyor. Sınavsız öğrenci alan Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı 'meslek lisesi', ÇPL'lerin bünyesindeki genel lise, meslek lisesi ve imam hatip lisesi ile Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'ne bağlı 'imam hatip lisesi' programlarına öğrenciler, e-kayıt başvurularını https://e-okul.meb.gov.tr adresinden yapacak. Öğrenciler, 29 Ağustos'a kadar bölge sınırlaması olmaksızın 10 adet okul tercihini e-okul sistemi üzerinden gerçekleştirecek. Sonuçlar 2 Eylül'de ilan edilecek. Kesin kayıtlar 2-13 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Asil yerleştirme sonunda boşta kalan kontenjanlar için 3 kez ek yerleştirme yapılacağını aktaran İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, "Öğrencilerimizi mağdur etmeden yerleşmelerini sağlayacağız. Yine boş kontenjan kalırsa bakanlık ayrı bir yerleştirme takvimi uygulayacak." dedi.

MEB e okul kaydı - İlkokul ve ortaokul kayıt sonuçları bu sayfada. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-okul kayıt işlemlerini yayınladı...

 

 


YORUMLAR