E okul MEB VBS girişi, e okul veli bilgilendirme, e okul öğrenci girişi

MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan e-okul sms bilgilendirme mesajı (sms) iptali hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siteye yapılan yorumlar arasında sıkça sorulan sms iptali nasıl olur.

    e-okul Veli Bilgilendirme sistemi, resmi, MEBBSİ Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir elektronik sistemdir. e-okul vbs sisteminin amacı internet üzerinden velilerin, internet üzerinden okulda okuyan öğrencilerin ders notlarını, devamsızlıklarını, ödevlerini, sağlık problemlerini ve öğrenci hakkında tüm detayları takip etmeleridir. Diğer bir amacıda öğrencilerin kendi ders notlarını, devamsızlıklarını ve performans ödevlerini öğrenebilmesi için kurulan elektronik bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Veliler okula gitmeden de öğrencisi hakkında tüm detaylara ulaşabilir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (E Okul VBS) Sayfası İçin Tıklayın!

e okul veli bilgilendirme sisteminde Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından öğrencilere yada velilere ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular, Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler yer almaktadır.

TC kimlik Numarası ;

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öağrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No ;

Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir   

E-okul veli bilgilendirme sistemi uzun süredir aktif olmasına rağmen e-okul öğretmen girişi nasıl ve nereden yapılıyor hala bazı öğretmenlerimiz bilmemektedir. Genelde bu tür sorunları yeni atanmış olan öğretmenlerimiz yaşamaktadır. Bu makalede e-okul öğretmen girişi ile ilgili olarak öğretmenlerimize bilgiler aktaracağız. Öncelikle e-okul öğretmen girişi yapabilmeniz için idare tarafından sizlere verilmiş olan kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bu kullanıcı adı ve şifreyi bilmiyorsanız eğer okul idaresinden en kısa sürede temin etmeniz gerekmektedir.

Öğretmen girişi, e okul yönetim bilgi sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Yukarıda da bahsettiğim gibi, sisteme giriş yetkisi okul idaresi tarafından sizlere verilmiş olmalıdır. Eğer sizde bir öğretmseniz ve sisteme giriş yapmak istiyorsanız aşağıda sizler için hazırlamış olduğum resme yada resmin altında yer alan linke tıklayarak e-okul öğretmen girişi yapabilirsiniz.

E-okul kategorisine gönderildi | Yorum bırakın
E-okul yönetim bilgi sistemi
admin tarafından 07 Nisan 2013 tarihinde gönderildi
E-okul yönetim bilgi sistemi, e okul veli bilgilendirme sisteminin ana kısmını oluşturmaktadır. Yani sisteme tüm bilgi ve verilerin girildiği kısım e-okul yönetim bilgi sistemi giriş sayfasında yer almaktadır. Sistem üzerinde norm kadro tespiti, ücretsiz ders kitabı dağıtımı, merkezi sistem sınav planlaması ve uygulanması gibi birçok çalışmaya esas olacak öğrenci bilgilerinin yer aldığı MEBBİS sistemi gibi merkezi bir veri tabanınına girişi yapılarak ihtiyaç duyulduğu takdirde kullanması amacıyla e okul projesinin yönetici giriş kısmından oluşmaktadır.

Bende sizlere e okul yönetim bilgi sistemi hakkında bilgi aktaracağım. E okul yönetim bilgi sistemi öğretmen camiasının sevinerek kullandığı eksikleri çok ama geçmiş dönemlere göre artıları çok bir elektronik sistemdir. Sadece öğretmen değil okul idarecilerininde günlük olarak kullandığı veri deposudur. Müdür yardımcılarının devamsızlıkları girdiği, öğretmenlerin yazılı notlarını, performans görevlerini, ders içi performans otlarını eklediği, mükemmel bir sistemidir.

E-okul kategorisine gönderildi | Yorum bırakın
E-okul veli bilgilendirme sistemi yazılı sonuçları
admin tarafından 07 Nisan 2013 tarihinde gönderildi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden yazılı sonuçlarını öğrenebilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi yazılı sonuçları sayfamız sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

E-Okul sınav sonuçlarına ulaşabilmek için aşağıda yer alan e okul linkinden Öğrenci numarası,T.C Kimlik Numarası bilgileri ile doğrulama kodunu sisteme girerek e okula giriş yapabilir ve velisi olduğunuz öğrencinin sınav sonuçlarına bakabilirsiniz.

Dönem sonunun yaklaştığı şu günlerde öğrencilerde son yazılılarına girmeye başladılar yada son yazılılarına hazırlanmaya başladılar. Bu sebeple MEB E-Okul sisteminden öğrencilerinin yazılı sonuçlarını takip ederek son yazılılarına nasıl hazırlanmaları ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Son yazılı sınavından önceki notları düşük olan öğrencilerinize yarı yıl tatili öncesi gireceği en son sınav olan 3.sınavın ne kadar önemli olduğu bu sınava iyi hazırlanmaları gerektiği ile bilgilendirmeyi siz veliler olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

E-okul kategorisine gönderildi | Yorum bırakın
E-okul SMS bilgilendirme iptal etme nasıl yapılıyor?
admin tarafından 05 Nisan 2013 tarihinde gönderildi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e okul bilgilerini cep telefonunuza gönderdiği 8383 mobil bilgilendirme servisine üye olanlar aboneliklerini nasıl iptal edebilir? Şimdi ki yazımızda bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Daha önceki yazımızda sizlere e okul sms bilgilendirme servisine nasıl üye olacağınız konusunda bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da sizlere e-okul sms bilgilendirme nasıl iptal ediliyor bunu anlatmaya çalışacağız.

İnternette gerek öğrenciler gerekse velilerden e okul sms bilgilendirme iptali nasıl yapılır, cep telefonuma mesaj gelmesini istemiyorum şeklinde hem yakınma hemde istekler geliyor.

MEB Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan e-okul sms bilgilendirme mesajı (sms) iptali hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Siteye yapılan yorumlar arasında sıkça sorulan sms iptali nasıl olur, e okul sms iptal etmek kaça gönderilir gibi soruları şimdi sizlere yanıtlıyoruz.


YORUMLAR