E-bordro sorgulama, Ebordro, kişi bordrosu Maaş, maaş bordrosu, Maaş bordrosu öğrenme, Maaş hesaplama, maaş öğrenme, maaş sorgulama, Öğretmen maaş

E bordro sorgulama MEB, e bordro çıkarma, e bordro maaş bordroları elimizin altında, e bordro maaş, e bordro çıkart, e bordro meb, kbs, birleştirilmiş sınıf e bordro

Maaş hesaplama ve maaş ile ilgili detaylı incelemede özellikle memurlara büyük kolaylıklar sağlayan e-bordro uygulaması 100 binlerce memur için büyük önem taşımaya devam ediyor. Memurların hem maaş hem de döner sermayaden alacakları miktarları detaylıca görebidikleri için e-bordro uygulaması bu yanıyla memurşarın hayat kurtarıcısı durumunda.

KİMLER E BORDRO UYGULAMASINDAN NASIL FAYDALANABİLİR?

Memurlar için faydalı bir uygulama başlatılmıştı. E-bordro uygulaması ilgi görüyor. Bordro alımı, maaş hesaplaması yapılan genel bütçeli kamu idarelerinde çalışan memurlara açılmıştır. Memurların, ilk aşama uygulamasında son iki aya ait maaş bordroları Excel formatında ekrana gelecektir. Ekrana gelen Bordroda; memurun unvanı, hizmet sınıfı, kadro bilgileri vb. özlük bilgilerinde hata söz konusu ise düzeltilmesi için öncelikle Tahakkuk Birimi (Daire mutemedi ) aracılığı ile muhasebe birimlerine (Malmüdürlüğü veya Muhasebe Müdürlüğü) başvurulmalıdır.

Memurlar da uygulamaya talep gösteriyor. E-bordro almak için aşağıdaki adresi takip etmeniz gerekiyor...

BORDRONUZU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN 

e-BORDRODA NEYE DİKKAT ETMEK GEREKİR
Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say2000i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum mutemetlerine müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzelttirmeleri gerekmektedir.

MEB PERSONELİ DİKKAT
Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı personellerinden alınan e-maillerde kurumları tarafından kendilerine memuriyet sicil numaraları verilmediği, bunun yerine mebsis numarası verildiği bildirilmektedir. Bu durumda olan MEB personellerinin kendi kurum mutemetlerine müracaat ederek memuriyet sicil numarası yerine maaş bilgi girişi formunda bulunan Memuriyet Sicil No alanına mebsis numarasını say2000i sistemine girdirmeleri gerekmektedir.

SORUN YAŞANMASI HALİNDE
Bu çerçevede, yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak bordro alınamaması durumunda, kbs@muhasebat.gov.tr adresine e-posta gönderilmeden önce ilgili tahakkuk birimine ve muhasebe birimine müracaat edilmesi gerekmektedir. kbs@muhasebat.gov.tr adresine sadece, söz konusu müracaatlardan sonuç alınamaması durumunda e-posta gönderilecektir.


YORUMLAR