Düğün Dernek Filmi Full Hd Tek Parça izle - Sinema Filmi izle

Düğün Dernek full izle, Düğün Dernek hd izle, Düğün Dernek online izle, Düğün Dernek tek parça izle, Düğün Dernek 720p izle.

Düğün Dernek ve yeşimçam Sineması hakkında:

 Bu zamana kadar, taşraya hep seküler ve kentsel eğitim süzgeçlerinden geçmiş sanatçılarımızın gözleriyle baktığımız yeşilcam ve yenici tv örneklerinden başka, Anadolu kültürünü betimleyecek bir yapıt izleyememiştirk. Fakat Çalgı Çengi filminin bizlere Cem Yılmaz vasıtası ile ulaştırılabilmesi sayesinde tam da Cem Yılmaz ‘ın istediği gibi yeni bir komedi akımına sahip olduk. ( Cem Yılmaz’da Kayseri kökenli bir babadan doğma, Tophane’de esnaf kültürü ile büyümüş bir çocuk profilidir. Yer yer mutaasıp kanadı ve göndermeleri yine bu kanattan gelmesindendir. ) 68 kuşağının kendi çocuklarını saymazsak, günümüz yapımları genelde seküler bir kültür içinde büyümüş kemalist devletçi bir sol geleneğinden gelen insanların yaratabildikleri eksik öykünmeler üzerine kuruluydu.

Örneğin Levent Kırca Tiyatrosu ve Zeki-Metin ikilisi bunun örnekleridir. Her ne kadar Ahmet Kural – Murat Cemcir ikilisini yeni Zeki – Metin olarak lansetselerde, aralarında yaşanmışlık ve kültürel geçmiş olarak dağlar kadar fark vardır. Mesela, Zeki Alasya Robert Koleji mezunu bir öğrenci olarak, ittihatçı gelenek ile harmanlanmış enternasyonel Haldun Taner ile beraber tiyatroya adımını atmış ve kentli gözü ile Keşanlı Ali gibi taşrayı anlatan şehirli hikayeler çıkarmışlardır. Metin Akpınar ise, milliyetçi -gelenekçi bir devlet geleneği oluşturmaya çalışan Milli Türk Talebe Birliği’nde amatör olarak tiyatroya başlamıştır.

Karşı tarafta ise Tokat’ta büyüyüp İmam Hatip gören ve iki yıllık motor meslek yüksekokulundan gelme Murat Cemcir ve emniyet mensubu bir polis çocuğu olarak Kütahya’da doğup tam 11 il gezen Ahmet Kural’ı görürüz. Buna ek olarak gümrük memuru olarak çalışan ve Selçuk Aydemir ve Burak Aksak’ın TRT ortak projesi “Ramazan Güzeldir” ve “Üsküdar’a Giderken” projesi için memurluktan istifa edip İstanbul’a dönen amatör kısa filmci Sadi Celil’i de ekleyebiliriz. Tüm bu karşılaştırmaların neticesinde kentsel taşralı Zeki-Metin filmlerine karşılık taşralılardan gelen bir taşralı komedi film türü ile karşı karşıya kalırız.

 Düğün Dernek İZLE

 

İŞLER GÜÇLER KAMERA ARKASI FOTOĞRAFLARI:

Düğün Dernek - Entarisi Dım Dım Yar:

 


YORUMLAR