Dilber Fırtına serbest kaldı Müge Anlı'ya katıldı!

Muhammed Fırtına'nın cinayetinde hapis cezasına çarptırılan Dilber Fırtına ile ilgili karar yargıtay tarafından bozuldu. Cezaevinden çıkan Dilber soluğu Müge Anlı'da aldı.

GazeteA24.com » özel » Dilber Fırtına serbest kaldı Müge Anlı'ya katıldı!

 GAZETEA24 ÖZEL- Müge Anlı, programının en önemli ‘başarılarından’ biri olarak lanse ettiği Dilber Fırtına olayından sınıfta mı kaldı?


Programında cinayetleri çözüp, kayıpları bulmaya çalışan Müge Anlı’yı hastanelik dahi eden Muhammet Fırtına cinayetinde Kurban Bayramı tatili esnasında şok bir gelişme yaşandı. Küçük oğlu Muhammet Fırtına’yı öldürenler arasında bulunduğu iddia edilen Dilber Fırtına serbest bırakıldı. Müge Anlı Dilber’i programına konuk etti.Canlı yayına katılan Dilber Fırtına, polisin kendisine zorla ifade imzallattığını iddia ederken, o an yaşananları tekrar anlattı. 

Peki ama Muhammet Fırtına davasında neler yaşanmıştı?
Tekirdağ Çorlu ilçesinde 14 Nisan 2009 günü kaybolan 5 yaşındaki Muhammet’i bulmak isteyen ailesi Müge Anlı ile Tatlı Sert programına konuk olmuş ve çelişkili ifadeleri ile dikkatleri çekmişti. Polisin titiz çalışması ile 40 gün sonra küçük Muhammet bir tarlada ölü olarak bulunmuş ve annesi Dilber Fırtına, hurda işiyle uğraşan sevgilisi Kemal Ermiş, küçük çocuğun öldürüldüğü öne sürülen evin sahibi Fadime Sezer, oğlu Kadir Sezer, kızı Kader Sezer ile Sinan Gök tutuklanmıştı.
Çorlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılama sürerken, tutuklu sanık Sinan Gök cezaevinde intihar etti. Çorlu’da 1.5 yıl süren yargılama sonunda mahkeme çocuğu kasten öldürme suçundan annesi Dilber Fırtına, sevgilisi Kemal Ermiş ve Fadime Sezer’e ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası, diğer sanıklar Kader Sezer ve Kadir Sezer’e 20 yıl hapis cezası vermişti. Dosya itiraz üzerine Yargıtay’daydı.

YARGITAY KARARI BOZDU
Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi 13 Mart’ta ‘hukuki incelemenin tamamlanamadığı ve küçük Muhammet’in kesin ölüm nedeninin belirlenemediği’ görüşünü savunarak oy birliği ile yerel mahkemenin sanıklara verdiği hapis cezası kararlarını bozdu.

3. DURUŞMADA KARAR ÇIKTI
Çorlu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yeniden görülen davanın 3’üncü duruşmasında karar çıktı. Mahkeme Dilber Fırtına’nın sevgilisi müteahhit Kemal Ermiş’e kasten öldürme suçundan yeniden ömürboyu hapis cezası verirken, daha önce cinayete iştirak suçundan ömürboyu hapis cezası verdiği anne Dilber Fırtına ile Fadime Sezer’i bu kez ‘suçu ve suç delillerini saklamak’ suçundan 5’er yıl hapis cezasına çarptırdı.

Hazırlayan: Ece Altuneli - Gökhan Güllühan


YORUMLAR