DGS 2013 ek tercih yerleştirme, DGS ek tercih kılavuzu

DGS yerleştirme sonuçları 28 Ağustos'ta açıklandı. DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bugün tam 25 gün oldu.

Dikey Geçiş Sınavı'nda her yıl ilk yerleştirmelerden sonra açık kalan bölümler için, kazanıp kayıt yaptırmayan öğrencilerden kalan kontenjanlar için ek tercih süreci başlatılıyor.  Geçen yıl(2012) DGS yerleştirme sonucu 10.09.2012 tarihinde açıklandı ve DGS ek tercihleri 05.10.2012 tarihinde başladı. Yani ek tercihler asıl yerleştirmelerden 25 gün sonra yapıldı. Bu sene DGS yerleştirme sonuçları 28 Ağustos'ta açıklandı. DGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından bugün tam 25 gün oldu. Biz tahminen ek tercihlerin 16'sı yada 18'inde başlamasını beklediyorduk fakat ek tercihlerin yapılacağına dair ÖSYM'den bir açıklama yapılmadı. Geçen yıl asıl yerleştirme ve ek yerleştirme arasında 25 gün olduğu göze alınırsa DGS ek tercihlerin önümüzdeki haftaya kadar yapılması gerektiğini düşünüyoruz. 

DGS'Yİ KAZANANLAR İÇİN YURT VE BURS BAŞVURUSU     

Dikey Geçiş Sınavı ile bir üniversiteye yerleşen adayların üniversite kayıtları bitti. DGS ile bir üniversiteye yerleşen öğrenciler 2-6 Eylül arası kazandıkları üniversitelere müracaat ederek kayıtlarını gerçekleştirdiler.

DGS'Yİ KAZANANLAR İÇİN YURT VE BURS BAŞVURUSU

DGS ile kazanan öğrenciler 9-22 eylül tarihleri arasında KYK yurtlarında kalmak için kyk.gov.tr adresinden yurt başvurusunda bulunabilir. Önlisans bölümünden mezun olduktan sonra okula 1 yıl ara vermeyen öğrenciler 29 eylüle kadar burs ve kredi başvurusunda bulunabilecekler. 

DGS EK TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

DGS ile kazanıp kayıdı yaptırmayan adaylar ve ilk DGS yerleştirmelerinde açık kalan bölümler için DGS ek tercih dönemi başlayacak.  DGS ek tercih dönemi tahminen 16-18 eylül tarihleri arasında başlayacak. DGS ek tercihlerde kayıdını yaptırmayan ve boş kalan kontenjanlar için ilk yerleştirmede bir yere yerleşemeyen adaylar şansını deneyecek. 

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından açıklandığı gibi sizlerle paylaşacağız. 

NUSAYBİN'DE 45 LİRA İZDİHAMI – FOTO GALERİ

GÜLBEN ERGEN KARS'TA ANAOKULU AÇILIŞINDA – FOTO GALERİ

ATANAMAYAN PINAR ÖĞRETMEN MODEL OLDU (foto galeri)

      


YORUMLAR