Devlet Bahçeli canlı izle, MHP lideri grup toplantısında konuşuyor...tıkla izlemeye başla..

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

 İşte Bahçeli'nin konuşması;

Değerli milletvekilleri, ve misafirleri hepinizi sevgi ve saygı ile kucaklıyorum.

Ülkemizin genel tablosuna baktığımızda dertler çoğalmıştır.

70 bin TL Konut Kredisini 700 TL taksitle alabilirsiniz!
Reyhanlı'da olan hadisenin bölücülere sağlanan ayrıcalıklarla değerlendirilidğinde nasıl bir buhran içinde olduğunuzu görebiliriz.

Tüm çiftçilerimizin bu özel gününün öncelikle kutlarım. Özellikle AKP iktidarında çifçilerimizin sorunları daha da artmıştır. Başbakan çiftçilerimize gerekli desteği vermemiştir. Çünkü Başbakanın kalbi hırsızlar için artmış. Başbakan karanlık odaklarla işbirliğine gitmiştir.

Bu yılda tarım sektörünün büyüme hızı %3'tür. Hala çalışanlarımızın yüzde 26'sı Tarım sektöründedir. 10 yılda tarımsal borçlar fırlamış. Çiftçimiz sadece banka borçlarını ödemek için uğraşmaktadır. Çftçimizi heyecanlandıracak hiçbir iş yapmamaktadır.

Başbakan Erdoğan'ın böbürlenerek yaptığı işe bakın; çiftçilerimizi nasıl borçlandıracağını anlatmaktadır. İşte bunu müjde olarak sunmuş. Bunu neredeyse takla atarak söylemiş. Faiz düşmüş de çiftçimiz traktörünü mü yenilemiş. Faiz düşmüş de tarım ürünleri para mı etmiştir. Faiz düşmüştür de çiftçimiz gemi mi almıştır.

Başbakan bir müjde verecekse çiftçilerimizin alın terini versin. dünyanın neresinde çiftçisinin borçlanan bir başbakan var? Başbakan yüzde 1'lik faiz düşüşünden ne bekliyor?

Başbakan kararını vermiştir. MHP olarak hükümeti açıkça uyarıyoruz ki, kardeşlerimizi kandırmadan vagzgeçsinler.


YORUMLAR