18 Nisan 2014 Cuma
   28.05.2013 13:56:57

CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısı konuşmasını canlı izle

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Başbakan Erdoğan'a yoğun eleştirlerde bulundu...izle

İşte Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

"Dün Burdur'da esnaf ve sanayicilerle birlikte olduk. Emin olun her tarafta şikayet var. Onlara şunu söyledim: 'Burdur'un belediyeden kaynaklanan sorunlarının çözülmesini istiyorsanız, CHP'ye oy verirsiniz, görürsünüz hizmeti' dedim."

"Biz siyaseti cebimiz dolsun diye yapmıyoruz, biz siyaseti yedi göbek akrabamız köşeyi dönsün diye yapmıyoruz, biz siyaseti kul hakkı yemek için yapmıyoruz. Biz siyaseti bu halk için yapıyoruz. Onurlu Türkiye için yapıyoruz.Kimin ne sorunu varsa, çözümün adresi bellidir. Yeri Cumhuriyet Halk Partisi'dir."

"Sayın Başbakan, Reyhanlı'ya gitti. Binlerce polis, özel berelileri görünce, Başbakan düşman ülkesine mi gidiyor dedim. Reyhanlı'ya gidiyorsun sen. 5 askeri helikopterle Türkiye'de bir elçiye Başbakan gidiyorsa, o kişlinin Başbakanlığından şüphe duyarım."

"Cilvegözü'nde 14 kişi katledilir, bakandan ses yok. Reyhanlı'da 52 vatandaşımız ölür, sorumlusu CHP. Uludere'de 34 vatandaşımız katledilir, sorumlusu yok. İzlediğin politikayla sen Ortadoğu'nun şamar oğlanına döndün."

"Suriye konusunda defalarca uyardık, yanlış politika izliyorsun dedik. Bizler yüzlerce yıldır yüzümüzü Batıya çevirdik' dedik. Ortadoğu'nun bataklığına girme, girersen çıkamazsın, Türkiye'nin itibarını sarsarsın dedik, dinlemedi, 'Sen bu işlerden anlamazsın' dedi." 

AYRINTILAR BİRAZDAN...

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!