Çalıkuşu 7.Bölüm izle, Çalıkuşu 7.Bölüm 12 Kasım full izle

Çalıkuşu 7.Bölüm hd izle, Çalıkuşu 7.Bölüm seyret,Çalıkuşu 7.Bölüm hd seyret, Çalıkuşu 7.Bölüm full hd seyret.

Kanald ekranın sevilen dizisi Çalıkuşu 6.Bölümü ile izleyenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yayınlandığı günden itibaren oldukça yüksek izleyici kitlesine ulaşan dizinin yeni bölümü 5 Kasım Salı akşam sevenleri ile birlikte olacak. Çalıkuşu 6.Bölüm izle, Çalıkuşu 6.Bölüm hd izle, Çalıkuşu 6.Bölüm full izle, Çalıkuşu 6.Bölüm tek parça izle, Çalıkuşu 6.Bölüm online izle, Çalıkuşu 6.Bölümde neler yaşanacak? Çalıkuşu'nun merakla beklenen 6.bölümü salı akşamı ekranlara gelecek Çalıkuşu 6.Bölüm seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm online seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm full seyret.

Çalıkuşu, Reşat Nuri Güntekin tarafından 1922 yılında yazılmış bir romandır. Ağırlıklı olarak Anadolu'da geçen ve arka planda Osmanlı'nın son yıllarını anlatan bir romandır. Kitabın son kısmı hariç, ki bu bölüm dışarıdan bir gözlemcinin anlattıklarıdır, romanın ana kahramanı Feride'nin hatıra defteri şeklinde yazılmıştır.

 Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu'nu önce İstanbul Kızı adıyla dört perdelik bir oyun olarak yazmıştır. Yapıtı, 1922'de Vakit gazetesinde Çalıkuşu adıyla roman olarak yayınlanınca büyük ilgi çekmiştir. Çalıkuşu, duygusal bir olayı anlatmakla birlikte dönemin toplumsal sorunlarının eleştirel olarak da ortaya koymaktadır. Çalıkuşu, Türkiye'de yeni ve modern bir dönemin başlamasını özendiren bir roman olarak kabul edilmektedir. Bu sezonda romandan uyarlanılarak dizi haline getirilen Çalıkuşu'nda başrollerini ise Burak Özçivit ve Fahriye Evcan bulunmakta.

Çalıkuşu dizisinin kahramanları:

Feride: Dizinin ana kahramanıdır. Anadolu'da öğretmenlik yapan İstanbul terbiyesi almış güzel genç bir kızdır. O kadar güzeldir ki Anadolu'da gittiği yerlerde ya "Gülbeşeker" diye çağrılacak ya da hiç makyaj yapmadığı halde "aşırı boyanmakla" suçlanacaktır. İçli, iradeli ve kültürlüdür. Eğlenmeyi ve şakalaşmayı sever. "Çalıkuşu" adı ona, bu yara­maz olduğu düşünülen hallerinden dolayı takılmıştır.


Kamran: Feride'nin kuzeni ayrıca eşidir.
Besime: Feride'nin teyzesi, Kamran'ın annesidir.
Necmiye: Kamran'ın kız kardeşi, Besime'nin kızıdır.
Seyfettin: Besime'nin eşi, Kamran'ın, Necmiye'nin babasıdır.

Kanal D’nin başrollerini Burak Özçivit ile Fahriye Evcen’in paylaştıkları sevilen dizisi “Çalıkuşu”nun bu bölümünde; Kamran ve Feride’yi zor günler bekliyor. Feride ve Kamran'ın aşkı ne zaman dile gelir? Biri itiraf etse, diğeri çözülecek belki... Seyfettin Bey'in kederine yeni kederler eklenir. Konaktakiler acı içinde, perişan. Yolculuk görünür birilerine. Zorunlu bir gidiştir bu. Bavullar toplanır aceleyle. Geçmişin intikamını alma zamanı gelmiştir. Levend, Feride'yi gözüne kestirir. Kamran ve Feride'yi zor günler beklemektedir. Aşk kadını Neriman, kaybetme korkusuna kapılınca şeytani fikirler devreye girer. Oyun başlar ! Artık veda zamanıdır. Feride küskün, Kamran üzgün. Her şeyini yavaş yavaş kaybeden Kamran; seçim yapmak zorundadır. Verilecek karar, geleceğe giden yol olacaktır.

Çalıkuşu 5.Bölüm özet

Kamran"ın başı belaya giriyor, Feride ise perişan oluyor.  Kamran, babasını yaşatmak için her yolu denemektedir. İyileştirmek için uyguladığı yöntem o yıllarda yasaktır, fakat Kamran"ın tek istediği Seyfettin Bey"i yaşatmaktadır. Bir hain, Kamran"ı şikayet eder. Artık kederli ve düşünceli Kamran'ın önünde yeni adımlar belirmiştir. Kamran şaşkın, Feride ise çok endişelidir. Aynı saatlerde bir adam hayata veda eder. Konağın kapısında bir hareketlilik, bir telaş. Şükür ve sabır zamanıdır artık. Feride ve Kamran, yıllardır içlerinde yaşattıkları söylemeye korktukları aşklarını daha ne kadar saklayacak? Hayat izin verecek mi sevgilerini yaşamaya ? Kamran ya harekete geçecek ya da yaşadıklarına razı olacaktır.


YORUMLAR