Çalıkuşu 7. Bölüm fragmanı izle, Çalıkuşu 7. Bölüm canlı izle, 12 Kasım Salı

Çalıkuşu 7. Yeni Bölüm canlı izle. Çalıkuşu 7. Son Bölüm full canlı izle. Çalıkuşu 7. Son Bölüm seyret.

ÇALIKUŞU 7. BÖLÜMÜ İLE 12 KASIM SALI GÜNÜ EKRANLARDA OLACAK.

Kederli ve düşünceli Kamran'ın önünde yeni adımlar belirmiştir. 

Kanald'nin sevilen dizisi Çalıkuşu bu akşam sevenleri ile buluşuyor. Küçük yaşta annesini kaybeden Feride'nin hayatının anlatıldığı ve Reşat Nuri Güntekin'in romanı olan Çalıkuşu'ndan uyarlanan dizi ilk bölümden itibaren oldukça yoğun bir izleyici kitlesine ulaşan Çalıkuşu'nun 6.Bölümü de hayranlarını ekranları başına kitleyecek gibi görünüyor. Çalıkuşu 6.Bölüm'de  Kamran, babasını iyileştirmek için uyguladığı yöntem o yıllarda yasaktır, fakat Kamran’ın tek istediği Seyfettin Bey’i yaşatmaktadır. Bir hain, Kamran’ı şikayet eder. Artık kederli ve düşünceli Kamran'ın önünde yeni adımlar belirmiştir. Kamran şaşkın, Feride ise çok endişelidir.  Aynı saatlerde bir adam hayata veda eder.

İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Çalıkuşu 6.Bölüm fragman  izle, Çalıkuşu 6.Bölüm tek parça izle, Çalıkuşu 6.Bölüm full izle, Çalıkuşu 6.Bölüm full hd izle, Çalıkuşu 6.Bölüm online izle, Çalıkuşu 6.Bölüm hd izle, Çalıkuşu 6.Bölüm seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm online seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm tek parça seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm hd seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm full hd seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm full seyret, Çalıkuşu 6.Bölüm tek parça seyret, Kanald'nin sevilen dizisi Çalıkuşu 6.Bölüm izle-seyre, Çalıkuşu 6.Bölüm'de neler yaşanacak.

Kamera Arkası Fotoğrafları:

Çalıkuşu romanı Reşat Nuri Güntekin tarafından 1922 yılında yazılmış bir romandır. Ağırlıklı olarak Anadolu'da geçen ve arka planda Osmanlı'nın son yıllarını anlatan bir romandır. Kitabın son kısmı hariç, ki bu bölüm dışarıdan bir gözlemcinin anlattıklarıdır, romanın ana kahramanı Feride'nin hatıra defteri şeklinde yazılmıştır.

Geçtiğimiz bölümün fragmanı:

Reşat Nuri Güntekin, Çalıkuşu'nu önce İstanbul Kızı adıyla dört perdelik bir oyun olarak yazmıştır. Yapıtı, 1922'de Vakit gazetesinde Çalıkuşu adıyla roman olarak yayınlanınca büyük ilgi çekmiştir. Çalıkuşu, duygusal bir olayı anlatmakla birlikte dönemin toplumsal sorunlarının eleştirel olarak da ortaya koymaktadır. Çalıkuşu, Türkiye'de yeni ve modern bir dönemin başlamasını özendiren bir roman olarak kabul edilmektedir.

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri Çalıkuşu'nun 4. Bölüm'de neler yaşanmıştı. 

Kamran, Feride’ye oyun oynamış, verdiği sözü tutmamış, oyunu bozmuştur. Üstelik tanıkları da vardır. Kamran, Feride'yi üzdüğünün farkındadır. Kötü haber çabuk yayılır. Feride'nin Kamran'ın ihanetine uğradığı dedikoduları Fransız Mektebi'ne de ulaşır.

Bursa'ya kumaş almaya gittiği sanılan Seyfettin Bey hala ortalarda yoktur. Evdekiler oldukça tedirgindir. Kamran, Bursa'ya babasını bulmaya gitmek için hazırlık yapar. Selim'in Feride'ye olan ilgisi günbegün çoğalır. Kamran'dan Feride ile görüşmek için izin ister. Kamran duydukları karşısında şaşkın ve gergindir.


YORUMLAR