Böyle vahşet görülmedi

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 5 çocuk annesi E.Ç. 3 erkek çocuğunu öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

GazeteA24.com » televizyon » Böyle vahşet görülmedi

 Erbaa ilçesine bağlı Çalkara köyünde yaşanan olay iddiaya göre, 4 ve 7 yaşlarında 2’si kız 5 çocuk annesi E.Ç., 3 erkek bebeğini öldürdüğü iddiası ile yakınlarının jandarmaya durumu bildirmesi sonucu cinayet şüphesiyle gözaltına alındı. 2006 yılında 30 günlük bebeği Hasan Ç., 2010 yılında 20 günlük bebeği Muazzam Ç. 2012 yılında ise 45 günlük bebeği Ersin Ç.’yi öldürdüğü iddiası nedeniyle bebeklerin mezarları açılarak cenazeleri İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Çocuklarını boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği ileri sürülen anne E.Ç ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.“EŞİMİN BÖYLE BİRŞEY YAPACAĞINA İNANMIYORUM”
Baba Menderes Ç., çocuklarının rahatsızlanmaları nedeniyle öldüğünü düşündüğü için eşinden hiç şüphelenmediğini söyledi. Karısı E.Ç.’nin psikolojik sorunlar yaşadığını ileri süren Menderes Ç., savcılığın yapacağı çalışmalar sonucu olayın netlik kazanacağını belirterek, “Hiç şüphem yoktu. Çocuklar hasta idi. Gereken çalışmaları savcılık başlattı, ben bir şey diyemiyorum. Ama çıkacak ama olmayacak. Ben eşimin böyle bir şey yapacağına inanmıyorum. Şüphem bile yok” dedi.
Köy halkı da 5 çocuk annesinin akli dengesi yerinde olmadığını bu nedenle "Ben öldürdüm" demiş olabileceğini belirterek, kesin sonucun yapılacak soruşturmada netlik kazanacağını söyledi.


YORUMLAR