Bolu'da okullar tatil mi Valilikten açıklama

Okullar tatil mi? Kar tatili olan iller, Okullar tatil mi istanbul, okullar tatil mi ankara, kar tatili hangi illerde var?

İstanbul'da okulların tatil olduğu haberinin geceyarısından sonra açıklanması tepkilere yolaçtı. Sabah kimi veliler çocuklarını okullarına yollayıp işlerine gidince ne yapacağını şaşırdı.

Öğrenciler merakla bir açıklama bekliyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmesi bekleniyor ancak yetkililerden hala elle tutulur bir açıklama yok. İşte haberin detayları.

Geceyarısına dek okulların tatil olup olmadığını öğrenmeye çalışanlar, Valilikten gelen 'Yollar açık okullar tatil olmayacak' açıklaması ile karşılaştı. Ancak geceyarısından sonra bugün ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği haberi geldi. Milyonlarca öğrenci ve öğrenci velisinin uyuduğu saatlerde alınan karar, sabah karışıklığa neden oldu.


İstanbullular, tatil kararı için beklenmesine büyük tepki gösterdi...

İstanbul Valiliği dün gece 01.00'da aldığı kararla İstanbul'daki okulların bugün tatil olduğunu açıkladı. Peki İstanbul'da okullar yarın da tatil olacak mı? İstanbul'u etkisi altına şiddetli kar yağışı sebebiyle okullar tatil edildi. Dün gün boyu İstanbulluların gözü kulağı İstanbul Valiliği'ndeydi. İstanbul Valiliği'nden beklenen tatil açıklaması gün boyu gelmedi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu akşam 22.00 civarında twitter'daki özel hesabından okulların tatil edilmeyeceğini açıkladı. Vali Mutlu'nun bu açıklaması öğrenciler üzerinde büyük hayal kırıklığına sebep olsa da İstanbul'da okulların tatil edilmeyeceği açıklaması kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Bu sabah okula gitmek üzere hazırlık yapan öğrenciler büyük bir sürprizle karşılaştı. İstanbul Valiliği gece 01.00'da aldığı kararla İstanbul genelindeki okulların tatil edildiğini açıklamıştı. Bu karardan habersiz olan ve okuluna zor şartlarda giden öğrenciler okullarına gittiklerinde okulların tatil olduğunu öğrendi.

Veliler ve öğrenciler İstanbul Valiliği'nin gece 01.00'da aldığı karara tepki gösterdiler. Böyle önemli bir kararın daha erken saatlerde neden alınmadığını soran veliler ve öğrenciler kararın alındığı saatte bırakın öğrencileri kendilerinin bile uykuda olduğunu ifade ettiler. İstanbul'da okulların yarın tatil edilip edilmeyeceği ise belli değil. İstanbulluların gözü kulağı yine İstanbul Valiliği'nin yapacağı açıklamada olacak. Fakat tatil kararının daha erken saatlerde açıklanmasını istiyorlar.

İstanbul'da kar yağışı bugün de devam ediyor. Okulların tatil edilmesi sebebiyle trafik oldukça rahat. Özellikle TEM ve D 100 karayolu çok akıcı bir trafiğe sahip. Yetkililer vatandaşları zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı.

YARIN DA TATİL OLACAK MI?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yaptığı açıkalamada "Meteorolojinin bize verdiği bilgiye göre, kar yağışı Çarşamba gününe kadar devam edecek" dedi.

Topbaş'ın açıklaması akıllara "Okullar yarın da tatil edilecek mi?" sorusunu getirdi. Valilik'ten bu konuda henüz bir açıklama yapılmazken, öğrenci velilerin bekleyişi devam ediyor.

İstanbul valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının kesintilerle devam ettiği hatırlatılarak, ''Meteorolojik tahminler doğrultusunda şehrimizde görülen zaman zaman etkili kar yağışının halen kesintilerle birlikte devam ettiği ve bu gece görülecek etkili don ve buzlanma sebebiyle 8 Ocak 2013 Salı günü anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür'' denildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engellilerin de bir gün süreyle idari izinli sayılacağı ifade edildi. 9 ocak ile ilgili olarak ise henüz bir açıklama yapılmış değil. Açıklama yapıldığında gazetea24.com farkıyla sizlerele paylaşmış olacağız...

BARTIN: Bartın’da eğitime kar molası, Bartın’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir günlüğüne tatil edildi.

NİĞDE: Niğde'nin Bor ilçesinde eğitime kar engeli, Niğde'nin Bor ilçesinde hava muhalefeti sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

NEVŞEHİR: Nevşehir'de eğitime kar molası, Nevşehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

TUNCELİ: Tunceli il merkezi ve ilçelere bağlı toplam 311 köy yolu da kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanırken, Ovacık ve Nazimiye ilçe merkezinde kar kalınlığının 2 metreyi buldu. Kar yağışının devam ettiği Tunceli kent merkezi ile merkeze bağlı köylerde okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

ERZURUM: Erzurum'da merkez ilçeler Yakutiye, Palandöken ve Aziziye'nin ardından il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.

Erzurum İl Kriz Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Kar Yağışı nedeniyle, Erzurum il genelinde okul öncesi, ilköğretim, özel eğitim merkezleri ve liseler, 07 Ocak 2013 (yarın) bir gün süreyle tatil edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

KARS: Kars’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli tüm okullar 2 tatil edildi.Valilik’ten yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışının devam etmesi üzerine tatil kararı alındı. İl merkezi, ilçe ve köylerdeki tüm okullar, pazartesi ve salı günü için 2 süreyle tatil edildi. Kars’taki okullarda eğitim- öğretime 9 Ocak çarşamba günü başlanacak.

MUŞ: Muş'un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi.

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.
Varto Kaymakamı Tahir Şahin, aşırı kar yağışı dolayısı ile okulları 2 gün süre ile tatil ettiklerini açıklayarak, cumartesi günü başlayan kar yağışının aralıksız olarak devam ettiğini açıkladı. Şahin, kar yağışının durması halinde eğitim ve öğretimin Çarşamba günü yeniden başlayacağını söyledi.

BİNGÖL: Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

BAYBURT: Bayburt’ta eğitime 1 gün ara verildi, Bayburt’ta 2 gündür devam eden yoğun kar yağışı nedeni ile eğitime 1 gün ara verildi.

AĞRI: Ağrı'da okullar iki gün tatil edildi, Ağrı'da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

BİTLİS: Bitlis’te okullar 2 gün tatil, Bitlis ve ilçelerinde 3 gündür devam eden kar yağışı ve elverişsiz hava şartları nedeniyle Bitlis merkez ve bağlı köylerde 2 gün, Hizan merkez ve bağlı köylerde 2, Tatvan merkez birinci kademe okullar ve merkeze bağlı köyler 2 gün tatil edildi.

ERZİNCAN: Ezincan’da 5 ilçede okullar tatil edildi, Erzincan’da aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle, Erzincan şehir merkezi yanı sıra Kemaliye, İliç, Otlukbeli, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde eğitim-öğretime bir gün, Erzincan Üniversitesi'nde de 2 gün ara verildi.

HAVA DURUMUNU DAKİKA DAKİKA TAKİP EDİN

UÇAK SEFERLERİ İPTAL OLDU, İPTAL OLAN UÇAK SEFELERİ İÇİN TIKLAYIN

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL DURUMU
 

 İlgili Galeriler:

İSTANBUL'DA BEKLENEN KAR YAĞIŞI BAŞLADI - FOTO GALERİ

SOĞUKTAN EVİ DONDU - FOTO GALERİ

GEÇTİĞİMİZ YILIN EN GÜZEL KAR FOTOĞRAFLARI - FOTO GALERİ

TÜRKİYE'DEN KAR MANZARALARI - FOTO GALERİ

AVRUPA KARA GÖRÜLDÜ - FOTO GALERİ

TRAKYA BEYAZ'A BÜRÜNDÜ - FOTO GALERİ

NEW YORK'TA BİR ÇIPLAK - FOTO GALERİ

AVUSTURYA ALPLER'İNDE KAR BANYOSU - FOTO GALERİ

-10 DERECE İSTANBUL - FOTO GALERİ

AVRUPA'DA BUZUL ÇAĞI - FOTO GALERİ

BEĞENDİKÇE SOYUNAN KAMPANYA - FOTO GALERİ

 Video Galeriler:

HOLLANDA'NIN YENİ YOLLARI GÖZ KAMAŞTIRACAK - TIKLA İZLE 

İSTANBUL'DA KAR ZAMANI - TIKLA İZLE

İstanbul’da beklenen kar yağışı sabah saatlerinde başladı. Kentin pek çok yerinde hazır bekletilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait kar küreme araçları, buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yaptı. Yüksek kesimlerde hafif şekilde başlayan yağışın ilerleyen saatlerde artarak devam etmesi bekleniyor.


YORUMLAR