Başbakan'ın yeni ses kasedi dinle - Başbakan Erdoğan'ın yeni ses kasedini dinle, Başbakan ses kasedi - 2 izle

Devlet Bahçeli ses kasedi dinle, Kemal Kılıçdaroğlu ses kasedi dinle, Başbakan Erdoğan'ın yeni ses kasedi dinle, Ses kasetleri montaj mı yoksa gerçek mi?

   Türkiye'nin gündeminde son zamanlarda kasetler, dinlemeler, iddialar,yolsuzluklar düşmek bilmiyor. Gün geçmiyor ki yeni ses kaydı iddiası ortaya atılması. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la Bilal Erdoğan arasında çıkan ses kayıtlarına bir yenisi dün gece eklendi. Haramzadeler isimli grubun twitter ve youtube'dan paylaştığı ses kaydı, bu sabah Türkiye'nin gündemine bomba gibi düştü. 

Yeni ortaya çıkan bu ses kaydı ile ilgili Başbakan Erdoğan’ın neler söyleyeceği, hangi açıklamalarda bulunacağı herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Oğlu Bilal Erdoğan’la daha önce çıkan ses kayıtları için tamamen kurmaca ve montaj diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün ortaya çıkan ses kaydıyla ilgili olarak saat 13:30’da Burdur’da düzenlenen mitingte cevap vermesi bekleniyor.

BAŞBAKAN'IN SES KAYDI GERÇEK Mİ? İZLE
Bu iddialar bitmek bilmezken, sosyal medyada yeni çıkan kasetlerle ilgili olarak bir hayli sert tepkiler geliyor. Kasetlerin çıkmasından sonra sokaklara dökülen halk ile polis arasında İstanbul başta olmak üzere, İzmir, Ankara’da arbedeler yaşanıyor. Öte yandan kaset ve ses kayıtlarıyla ilgili olarak sosyal medya geyikleri de bir türlü bitmek bilmiyor. Başbakan Erdoğan'ın dün internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili olarak 'montaj' demesinden sonra sosyal medyada Devlet Bahçeli'nin videosu montajlanarak yayınlandı.

DEVLET BAHÇELİ’NİN MONTAJLI SES KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ


Bugün de CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun montajlanmış olan bir ses kaydı yayınlandı. Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmasının montajlı kaydı da internetteki yerini aldı. İnternete düşen videoda Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a ait ses kayıtlarının montaj olduğunu vurgulayarak "Helal olsun Başbakan'a" diyor.


KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN MONTAJLI SES KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ

Tayyip Erdoğan'ın ses kaydı dinle, Başbakanın ses kaydı dinle izle, Başbakanın ses kaydı 2014 youtube, Recep Tayyip Erdoğan ses kaydı dinle izle - Başbakanın ses kaydı montaj mı?

SES KAYITLARI İLE İLGİLİ KİM NE DEDİ? 

Başbakan’ın ses kaydı izle – Başbakan’ın ses kaydının sosyal medyaya yansımasından sonra Ankara’da oldukça hareketli saatler yaşandı. CHP gece geç saatlerde MYK üyelerini 22:00’da toplantıya çağırırken aynı saatlerde MİT müsteşarı Hakan Fidan, Başbakanlık ofisinde çalışmalarını sürdüren Başbakan Erdoğan ile görüşmek için bir araya geldi. Daha sonra Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile İçişleri Bakanı Efkan Ala da toplantıya katıldı. Açıklama ise internet sitelerine ses kayıtlarının düşmesinden yaklaşık 1.5 saat sonra internet aracılığıyla yazılı olarak yapıldı. 

Yapılan yazılı açıklamada ise ; “Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında bir telefon görüşmesi olduğu iddiası eşliğinde, bu akşam (dün akşam) internet aracılığıyla servis edilmiş olan ses kayıtları, ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışıdır. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’nı hedef alan bu kirli tezgahı kuranlardan hukuk içinde hesap sorulacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Başbakan bu aletlerle mi dinlendi - foto galeri

CHP’DEN İSTİFA TALEBİ GELDİ!

Kılıçdaroğlu’nun MYK üyeleriyle yaptığı toplantı devam ederken, CHP Genel Başkan yardımcısı ve sözcüsü Haluk Koç, basının karşısına çıktı. Toplantıda Başbakan’a oldukça sert sözler söyleyen Koç, başbakanı ve hükümeti istifaya davet etti. Haluk Koç , “Bu saatten sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin böylesine kirli ilişkilerin odağında bulunan bir kişi artık yönetemez. Erdoğan’ın başbakanlığındaki hükümet şu andan itibaren meşruiyetini kaybetmiştir. Hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen bu başbakan şu andan itibaren istifa etmek durumundadır” dedi.

‘Niye gizlenmek isteniyor’
Başbakanlık’ın açıklamasının ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Erdoğan ile görüşmesinin anımsatılması üzerine Koç, “17 Aralık dosyaları niye gizlenmek isteniyor. Soruşturma dosyası niye kapatılmak isteniyor. Bütün bunlar bu dosyaların içinde mevcut olan tapelerdir” dedi.

“Hükümetle ilişkinizi askıya mı alacaksınız” sorusu üzerine Koç, “Meşruiyetini kaybetmiştir diyorum, bu kirli ilişkilerin açık seçik döküldüğü bir hükümet yapısıyla demokratik bir ülkede meşru bir yönetimi nasıl sağlayacaksınız” dedi.

Ses kayıtlarının da bu kapsamda grup toplantısında dinletilebileceği iddia edildi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: 2.5 saat süren CHP MYK toplantısında dün internete düşen ses kayıtlarının iki kez dinletildiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre, toplantıda ses kayıtlarının montaj olduğu iddiasına ilişkin, “İncelensin, görülsün” değerlendirmesinde bulunuldu. Toplantıda kayıtların dinlendiği sırada Kılıçdaroğlu’nun “Montaj değil. Görüntülü izleme yapıldığı da belirtiliyor. Para kaçırmalara ilişkin görüntülerin olduğu belirtiliyor, bu görüntüler mutlaka ortaya çıkacaktır” dediği ifade edildi.

Toplantıda Erdoğan’ın konuşma yapıldığı gün Konya’da bulunduğu bu nedenle konuşmasının mümkün olmadığı iddiaları da değerlendirildi. Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ın konuşmaların yapıldığı saatleri anımsatarak, “Şeb’i Arus töreni 20.00 ila 23.00 arasında. Başbakan o gün konuşma da yapmadı. Başbakan’ın 17 ve 18 Aralık programı, bu konuşmaları yapmasına engel değildir. Bilgi veriyoruz ki, kamuoyu yanlış yönlendirilmesin” dediği ifade edildi.

GÜRSEL TEKİN: CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen telefon kayıtları hakkında konuştu. 
CHP Genel Başkanı Tekin: "Tapelerin gerçekliği konusunda en ufak kuşkumuz yok, detaylarını bugün Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açıklayacak" dedi.
Tekin, Hürriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Bugüne kadar 17 tane tape açıklandı. Hiçbirini yalanlamadılar. Bunu da yalanlamaları mümkün değil. Bu açıklanan tapelerin doğruluğuna da inanıyoruz. Başbakan'ın, oğlunun konuşmaları. Konuşmalar, Başbakan'ın kendisinindir."

MHP’DEN GEÇ SAATLERE KADAR SES KAYIDI ZİRVESİ
İnternete düşen ve herkesi şaşkına çeviren ses kayıtlarıyla ilgili olarak MHP Başkanlık Divanı gece yarısı toplandı. Devlet Bahçeli’nin başkanlığında toplanan MHP’nin bugün düzenlenecek olan grup toplantısında konuyla ilgil olarak konuşması bekleniyor.

ESKİ BAŞBAKAN YARDIMCISINDAN ŞOK EDEN AÇIKLAMA
Konu ile ilgili Ankara’da hareketli saatler yaşanırken, bu sabah bir dönem Başbakan Yardımcılığı yapmış olan Abdüllatif Şener’den çok çarpıcı bir açıklama geldi. Twitter üzerinden açıklamaya yapan Şener, konu ile ilgili olarak : Ses kayıtlarını dinlediğini ve sesin Başbakan'a ait olduğunu belirten Şener, Twitter'dan "Dinlediğim Başbakanın sesidir, gırtlağına kadar ailece yolsuzluğa batmıştır, artık meşru bir Başbakan değildir." diye yazdı.

 

METİN FEYZİOĞLU: "Türkiye demokrasi tarihinde asla unutamayacağı bir alacakaranlık kuşağından geçiyor..."

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na bu değerlendirmeyi yaptıran, siyasetin gündemindeki yasadışı dinlemeler ve Başbakan Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtları.

Yazılı açıklamasında hem iktidarı hem muhalefeti eleştiren Feyzioğlu, "Siyaset, yatak odalarına kurulan gizli kameralarla şekillendirilirken, bu görüntüleri siyasi malzeme yapıp, "neresi özel, genel hayat genel!" diyenler, kendileriyle ilgili olduğu iddia edilen ses kayıtlarına ise demediklerini bırakmıyor” dedi ve devam etti:

“Muhalefet de, siyasetini maalesef bu kayıtlar üzerine kuruyor. Bu ülkede, temel haklar, Başbakan’ın ve bakanların canı yandığında ve yalnızca onlarla sınırlı olarak hatırlanmamalıdır"

ÖNERİLERDE BULUNDU 
Feyzioğlu, Türkiye'nin demokrasi standartlarını yükseltmesi gerektiğini söyledi ve bazı önerielerde bulundu.

İnternet, MİT ve HSYK yasalarında yapılan değişiklerden vazgeçilmesi ile dijital verilerin tek başına delil sayılması ve gizli tanık kurumunun tamamen kaldırılması öneriler arasında.

Feyzioğlu bu düzenlemelerden vazgeçildiği takdirde, Türkiye demokrasisinin standartlarının yükseleceğini savundu.


YORUMLAR