Başbakan Erdoğan Reyhanlı Konuşması İzle Canlı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,bombalı saldırıların ardından yaralarını sarmaya devam eden Reyhanlı'da vatandaşlara sesleniyor.

25.05.2013 13:45

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay Reyhanlı'da halka hitap ediyor... 

CANLI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Başbakan Erdoğan bombalı saldırılar sonu 51 kişinin hayatını kaybettiği Reyhanlı'da konuşuyor.

Başbakan Reyhanlı seninle guru duyuyor sözleri arasında konuşmasına başladı.

Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları:

51 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Suriye ile aramızdaki kardeşlik bağları ayaklar altında alındı kim tarafından zalim Esed tarafından ayaklar altına alındı. Türk milleti tarihi itibari ile mazlumlara hep ensar olmuştur.

Kardeşlerim, Suriye'de zalim Esed'in zulmünden kaçan insanlar buraya keyifleri ile gelmedi. Ölüm endişesi ile geldiler. Zalimlerle fotoğraf çektirmeyi başarı sananlar burada kardeşlerimin arasına fitne nifak tohumları atmaya gayret ediyorlar.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları

Bu buluşmada öncelikle 51 şehidimeze Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda Suriye'de cereyan etmekte olan olay kendi makamlararını korumanın gayreti içerisinde olmanların huzurumuza musallat olmasıdır. Diktatörlüklerini devam ettirme gayretinde olanlar bizim huzurumuza musallat oldu. Bu millet tarihi itibariyle dünyada mazlumlara hep ensar olmuştur.

Suriye'de zalim Esed'in zulmünden kaçan 300 bin kadar kardeşimiz buraya keyfi değil, ölüm endişesi ile geldiler. Siz 25 bin civarında Suriye'den buraya göç eden kardeşlerimize kucağınızı açtınız. Suriye'den buraya göç eden kardeşlerimiz bize güvenliklerini için buradalar. 

 


YORUMLAR