Başbakan Erdoğan Erzurum mitinginde ( Canlı izle) Başbakan'ın Milli İradeye Saygı miting konuşması izle.. Başbakan neler söyledi? Erzurum Milli İradeye Saygı mitingi izle

Erzurum Milli İradeye Saygı mitingi canlı yayın izle, Erzurum Milli İradeye Saygı mitinginde başbakan konuşuyor.. AK Parti mitingi canlı yayın izle, Erzurum 'da Başbakan mitingi izle

Erzurum'da, AK Parti İl Başkanlığı'nın organizasyonuyla "Büyük Oyunu Bozmaya Hadi Tarih Yazmaya" sloganıyla düzenlenen "Milli İradeye Saygı" mitinginde Başbakan konuşuyor. 
Vatandaşlar, Erzurum'daki İstasyon Meydanı'nda düzenlenen miting için saatler öncesinde toplanmaya başlarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma yapacağı platformun kurulum çalışmaları da tamamlandı.


Erzurum Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan güvenlik noktalarında üst araması yapıldıktan sonra alana giriş yapan vatandaşlar, arka fonu "Büyük Oyunu Yazmaya Hadi Tarih Yazmaya" yazılı platformun hemen önünde yer almaya başladı.


Platformun önünde kadınlar için ayrı bir bölümün oluşturulduğu miting alanında, çeşitli pankartlar da açıldı. Alanda, "Dadaşa Bar, Palandöken'e Kar, Başbakanımıza Vakar Yakışır", "Oyunu Millet Bozar Finali Sandık Yazar", "Gezi Yalan Hedef Talan", "Duruşumuz Aktır Bizim, Ayrımız Yoktur Bizim, Duacımız Çoktur Bizim, Yardımcımız Haktır Bizim", "Oyunu Bozmaya, Geldik Tarih Yazmaya" yazılı pankartlar yer aldı.


Miting alanının çevresindeki binalara Mustafa Kemal ile Başbakan Erdoğan'ın posterleri asıldı.


Bu arada, miting alanında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan bir karne de dikkati çekti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

SOSYALİST GEÇİNENLER ŞİMDİ BODRUM'DA

Bu sosyalist geçinenler var ya. Bunların şöyle arayın. Çoğu şimdi Bodrum'dadır. Yatlarındadırlar. Bunların çoğunu İstanbul'dan tanırım. Sözde sanatçılarını ve aydınlarını tanırım. O çığırtkanlık yapan var ya mesele gezi parkı değil hala anlamadın mı diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, boğaza karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler. Sosyalist mosyalist geçin bunları

BİZ İKİ GÜÇ TANIRIZ BİR HAK, İKİ HALK

Milletimin tamamına sesleniyorum; siz bizi iktidar yaptınız ancak siz indirirsiniz. Milletten başka kimse indiremez ve biz iki güç tanırız bir Hak, iki halk. Bunun dışında güç tanımayız

OYUNU MİLLET BOZAR, FİNALİ SANDIK YAZAR

Gezi yalan, hedef talan. Oyun bu. Çünkü talanları bitmişti. AK Parti iktidarıyla, talan bitmişti. Onun için gezi yalan her taraf talan. Dertleri bu. Ama bu millet size bu yolu açmayacak. İşte ne güzel yazmışlar. Oyunu millet bozar, finali sandık yazar. Olay budur. Eğer yüreğiniz varsa, eğer dürüstseniz, eğer demokrasiye inancınız varsa, eğer halkın iradesine inancınız varsa, sandık geliyor. 8 ay var. 8 ay sonra buyrun sandığa. Orada herkes boyunun ölçüsünü alır.

BİRİLERİ BÖLGE, BİZ İL MİTİNGİ YAPARIZ

Birileri burada bölge mitingi yapar, biz burada il mitingi yaparız. Sevgili dadaşlar neden toplandığımızı biliyorsunuz değil mi? Dün Samsun’daydık bugün Erzurum’dayız. Anlamı var. Samsun’dan Erzurum’a… Olur ki buradan Sivas’a gidebiliriz Erzurum düşman tarafından işgal edildiğinde İstanbul işgal edilmiş gibi Türkiye’yi hüzün kaplamıştı. O kara günlerde sadece Türkiye değil, bu aziz millet değil tüm dünya müslümanları dökmüş, ellerini semaya kaldırıp dualar etmişti. Bu gece Berat gecesi.. Erzurum mülki İslam’ın kilididir, ehli imanın derbendidir. Yani kalesidir, muhafızıdır.

Erzurum istasyon caddesi üzerindeki meydanda toplanan binlerce kişi miting alanını doldurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'a özel uçak "ANA" ile geldi. Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Ulutaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay ve öteki yetkililer uğurladı. Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Erzurum'da.

İŞTE CANLI YAYIN;


scrolling="no">


YORUMLAR