AÖF sınav sonuçları açıklandı(anadolu.edu.tr) AÖF 2013 genel not ortalaması açıkalndı

AÖF sonuçları açıklandı. Peki öğrenciler derslerden geçip geçmediklerini nasıl anlayacaklar? İşte AÖF ders geçme ile ilgili bir kaç bilgi veriyoruz sizi. 2013 AÖF genel not ortalamaları..

   GAZETEA24 - Adayların günlerdir merekla beklediği Açıköğretim final sınav sonuçları 3 Mart 2013 Pazar günü açıkladı. Sonuçlar açıklandı açıklamasına ama öğrencilerin meraklı bekleyişi bitmiş değil. Şimdi de notlarını öğrenen binlece öğrenciyi uygulanan çan eğrisi nedeniyle geçip geçememe teleşı şardı. 

Sisteme ilgili fakülte ve bölümlerin genel not ortlaması girilmediğinden öğrenciler almış oldukları not yüksek dahi olsa ortalamanın altında olup olmadıklarını bilmedikleri için geçip geçemediklerini de bilmiyorlar.

GAZETE A24'E BİNLERCE ŞİKAYET YAĞIYOR

Notlar açıklanır açıklanmaz gazetea24.com'a konu ile ilgili binlerce şikayet yapmaya başladı. Bu konuda mağdur edildiklerini iddia eden binlerce öğrenci Anadolu Üniversitesinden konu ile ilgili açıklama bekliyor. Zira bize ulaşan şikayetlerden anlaşıldığı kadarıyla genel ortalamalar öğrencilerle paylaşılmadığı sürece yaşanan bu kafa karışıklığı ve meraklı bekleyiş son bulmayacak gibi.

Ders geçme, Kalma, Şartlı / Koşullu geçme, Sınıf geçme Nasıl olur ?

Öncelikle tekrar edeyim ben sadece 2 ders aldığımı varsaydım ve hesaplamaları 2 ders için yaptım. Siz aldığınız tüm dersler için yapmalısınız.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu dersten koşullu geçmişsiniz demektir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi geçmiş, 2.00 ve altında ise bu dersten kalmışsınız demektir.

Sınıf Geçme: Kredili sistemde sınıf geçme yerine üst dönemden ders alma tabiri kullanılır. Genel not ortalamanız 2.00 ve üzeri ise üst dönemden ders alabilirsiniz.

Bizim örneğimizde Türkçe DC ( Şartlı geçer ) Matematik CB ‘dir. Genel ortalamamız 2.00′ın altında olduğundan üst dönemden ders alamıyoruz ve Türkçe dersinden de kalmış sayılıyoruz.

AA 90-100 Arası

BA 85-89 Arası
BB 75-84 Arası
CB 70-74 Arası
CC 60-69 Arası
DC 50-59 Arası
FF 49 ve aşağısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00

NEDİR BU ÇAN EĞRİSİ, İŞTE TÜM MERAK EDİLEN SORULAR VE CEVAPLARIÇAN EĞRİSİ ŞARKI BİLE YAZDIRMIŞ: ÖĞRENCİLERİN MÜZİKLİ PROTESTOSU

 

AÖF SINAV TAKVİMİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 05 - 06 Ocak 2013

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 – 10 Şubat

2013 Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 – 05 Mayıs

2013 Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013

DERS GEÇME İLE İLGİLİ BİLGİLER

1.AA ile CC arası "Geçer" notudur.

2.CD ile DD arası "Koşullu Geçer" notudur; Genel Not Ortalaması 2,00 ve üzerinde ise bu derslerden geçer, altında ise akademik yetersizlik uyarısına göre işlem yapılır.

3.FF, YZ, DZ "Kalır" notudur. Bu dersler tekrar alınmak zorundadır.

4.Mezun olabilmek için öğrencinin Genel Not Ortalamasının en az 2,00 olması ve DZ,YZ ve FF notu olmaması gerekir.

5.Durum sütunundaki ifadeler Genel Not Ortalaması baz alınarak gösterilmiştir.

AKILLI TELEFONU OLMAYAN SONUCUNU ÖĞRENEMİYOR.

Öğrenciler AÖF Final Sınavı açıklandı diye sevinirken , Final Sınavı sonuçlarını sadece Akıllı telefonları olan öğrenciler öğrenebildi. Yapılan açıklamaya göre sonuçlar açıklandı ancak AÖF Final sınavı sonuçları sadece Iphone,IPAD ve Android tabanlı akıllı telefonu olan öğrenciler için açıklandı. Bu tarz telefonları olmayan kişiler ise tepkilerini sürdürmeye devam etti. Kimi telefonu olan arkadaşından yardım isterken kimi sitem edip tepkisini dile getirdi.

Açık Öğretim Final Sınavına giren öğrenciler Akıllı telefonlar'dan da olsa sonunda Final Sınavı sonuçları öğrenmiş oldu. Bu hafta içinde açıklanması beklenen Açık Öğretim Final sınavı sonuçlarrda böylelikle açıklanmış oldu. AÖF Final Sınavı sonuçlarını her zaman olduğu gibi gazetea24'ten takip ebilirsiniz.

        


YORUMLAR