AÖF final sınavları ne zaman olacak, Açıköğretim Fakültesi final soruları nasıl olcak, AÖF final sınavında hangi üniteler var

AÖF final tarihleri merak konusu oldu. AÖF mğrencileri vize sonuçlarını ve final sınavının tarihini merak ediyor.

Bu yıl anadolu üniversitesinin bütün bölümlerinin kredili sisteme geçmesi yılda 2 dönem sınava girilmesine neden oldu.Bu seneye kadar yıllık sistemde senede sadece 2 kez sınav yapılarak sınıf geçiliyordu.Şimdi ise güz dönemi vize-final ve bahar dönemi vize-final sınavları olmak üzere senede 4 sınava girilecek.

5-6 ocak tarihinde güz dönemi vize sınavları yapıldı.Şimdi ise herkes finallerin ne zaman olacağını merak ediyor.

Güz dönemi final sınavları ise 9-10 Şubat tarihlerinde yapılacak. Vize sınavında kitaplardaki ünitelerin(8 ünitenin)yarısında sorumluyken şimdi ise final sınavında kitabın tamamından(8 üniteden) sorumlusunuz.Şubat ayında yapılacak olan finallerin ardından bu dönemi bitirmiş olacaksınız.

Bahar dönemi için tekrar kayıt yenilemeniz gerekecek.Mart ayında bölümünüze göre 205-250 lira arasında bir ücreti bankaya yatırdıgınız takdirde kaydınız yenilenecek ve bahar dönemi vize ve final sınavlarına girebileceksiniz. Bahar dönemi sınav tarihleri büyük ihtimalle mayıs ve haziran aylarında yapılacak.O sınav tarihleri netleşince sitemizde sizlerle paylaşacağız.Şimdiden herkese iyi çalışmalar diliyoruz. 


YORUMLAR