Altın fiyatları artacak mı? Bu dönem altın almalı mı satmalı mı? Altın için uzmanlar neler söyledi?

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalardan tüketici ne yapmalı? Altın fiyatları daha fazla düşer mi? Bu dönemde altın satılmalı mı? Altın tekrardan yükselişe geçer mi?altın,altın fiyatları,ne kadar,kaç para,çeyrek

 Dün haftanın ilk gününde 15 dolarlık bir bantta hareket eden altın fiyatlarının kapanış hemen hemen açılış fiyatından 1470 seviyesinden gerçekleşti. Cuma günü açıklanan verilerden sonra toparlanmaya çalışan altında satış baskısı devam ediyor.

Hedefonline tarafından açıklanan altın analizine göre altında hacimlerinin düşük seyretmesi nedeniyle seviyelerin kırılması ile fiyatlarda ani hareketler görebiliriz. Altının toparlanma ivmesi devam eder ise ons fiyatı 1500 dolar direncine doğru ilerleyebilir. Bu seviyenin üzerinde ise teknik olarak 1520 seviyesi daha önemli bir seviye, bu sebeple altında olası yükselişlerde buraya kadar hızlı bir atak görebiliriz.

Olası geri çekilişlerde ise 1440 seviyesi önemli bir destek, bu seviye öncesinde ise 1455 ve 1450 seviyesi takip edilmeli. Eğer 1440 seviyesi kırılır ise altının onsu 1400 dolara doğru hızlı bir şekilde gerileyebilir. Gün içerisinde baktığımızda ise, önemli bir makroekonomik veri bulunmamakta fakat Avrupalı yetkililerin Almanya'da yapacağı toplantı ardından yapılacak olası açıklamalar yakından takip edilmeli. Bunun dışında piyasanın yatay olacağını düşünülürken, altının onsu 1452 ile 1468 arasında işlem görebilir.


YORUMLAR