AKP İstanbul mitingi izle, Kazlıçeşme'de dev miting! Başbakan Erdoğan konuşmasını canlı izle, miting canlı izle 1 milyonluk miting canlı izle

AKP Kazlıçeşme mitingi canlı izle, AKP İstanbul mitingi izle, Başbakan Erdoğan Miting konuşması izle, miting alanı 1 milyon kişiyi aştı! Miting canlı izle

AKP’nin Dün akşam Ankara’da düzenlediği Milli iradeye Saygı ismi verilen dev mitingin ikinci ayağı İstanbul Kazlıçeşme’de yapılıacak. Saat 18.00’de başlayan mitinge yüzbinlerce kişi katılıyor. Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını dinlemek için İstanbul’un çevre illerinden yaklaşık 450 otobüs Kazlıçeşme meydanı’na doğru hareket etti.


Miting için güvenlik güçleri sıkı önelmler aldı, polis ekipleri miting alanına gelen herkesi tek tek aradıktan sonra içeri alıyor. Bunun yanı sıra eğitimli K-9 köpekleri de miting alanında bomba araması yapıyor. Polis ekipleri miting alanındaki 5 ayrı noktada konuşlanmış durumda. Miting için toplam 6 bin polis görevlendirildi.


Miting alanının her tarafı pankart ve posterlerle donatılırken Başbakan Erdoğan’ın devasa posteri dikkatleri çekti. Bunun yanı sıra Özal ve Menderes posterleri de gözden kaçmadı. Miting alanında yaklaşık1 milyon kişinin olduğuıa tahmin ediliyor.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenecek mitingin yüzbinlerce İstanbullunun katılımıyla gerçekleşeceğini söyledi.

Her semtte Dev ekranlar
AKP’nin dev mitingi İstanbul’un merkez illerinin meydanlarına dev ekranlar verilerek izlenebilecek. Kazlıçeşme Meydanı'na 60 metre boyunda, 14 metre eninde ve 13 metre yüksekliğinde sahne kuruldu. Led ve ses sistemlerinin kurulması için 32 vincin bulunduğu alanda, 15 jenaratör, 18 lojistik, 2 polis ve 24 sağlık çadırı ve bir sahra hastanesi, 12 ambulans, erkekler ve kadınlar için mescit, 150 mobil tuvalet bulunuyor.

 

 

 Miting yüzüne hangi yollar kapalı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı miting nedeniyle saat 08.30'dan itibaren bazı yollar trafiğe kapatılacak. Trafiğe kapatılacak yollar şöyle: "10. Yıl Caddesi (Sahil kuzey güney girişleri ve Belgratkapı arası), Zeytinburnu varyantdan Zeytinburnu'na giriş, Taşhanlar varyanıtdan Zeytinburnu Abay Caddesi girişleri, Zeytinburnu Önleyici Hizmetler Ekipler Amirliği önünden geçen Abay Caddesi ve Zakir Başı Sokak, Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi önü, Balıklı Rum Hastanesi önü, Kazlıçeşme Pazar önü (Muammer Aksoy Caddesi)"

Açıklamada, alternatif güzergahlar ise: "Emine Erkul Caddesi ve Emine Erkul Caddesi'nden E-5'e katılım,Yenikapı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndan Atatürk Bulvarı, Vatan Caddesi'ne ve Millet Caddesi'ne katılım, Topkapı'dan E-5 Güney-Kuzey Katılım." şeklinde ifade edildi.


YORUMLAR