AKP Ankara Mitingi CANLI İZLE, Ak Parti Sincan Mitinginde son durum, Başbakan Ankara'da Canlı izle

Lale Meydanı'ndaki mitinge yüz binlerce kişinin katılması bekleniyor... Ak Parti Ankara Mitingi CANLI YAYIN, Başbakan Taksim Gezi Parkı direnişi için ne söyleceyek? Lale Meydanından Canlı yayın

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 15 Haziran Cumartesi günü Ankara Sincan'da yapılacak mitingle ilgili tüm hazırlıkların tamamlandığını iletti.

Mitingin Sincan Pazar Yeri'nde gerçekleşeceğini belirten il başkanı Alparslan, “Mitingle ilgili hafta sonu yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili de gerekli tedbirleri alıyoruz. Miting duyuruları ve davetlerimizi daha çok yazılı ve görsel basın, sosyal medya, telefon, faks, e-mail, afiş, reklam vb. iletişim yolları yapıyoruz. Sınava girecek olan genç kardeşlerimizin olumsuz etkilenmemesi için sesli araçları daha az ve dikkatli kullanıyoruz." dedi.

Miting günü anons araçlarının sınav bitimine kadar hiç kullanılmayacağı bilgisini veren Başkan Alparslan, “Sesli araçlar 12.30’dan sonra kullanılacak. Sınavlarda trafiğin aksamaması için miting alanına transferlerimizin sınavdan sonra yapılması konusunda ve gerekli trafik, emniyet, sağlık, itfaiye tedbirlerinin alınması hususunda ilgili kurumlarla da bilgi alış verişi yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin, bugün Sincan'da yapacağı miting için tüm hazırlıklar tamamlandı. "Milli İradeye Saygı" isimli mitinge yüz binlerce parti üyesinin katılması bekleniyor. Günlerdir hazırlıkları süren Sincan mitingi için kolları sıvayan AK Parti, tüm hazırlıkları tamamladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in 'tarihi büyüklükte' olarak tanımladığı miting bugün saat 17.00'de Sincan Lale Meydanı'nda gerçekleşecek. "Milli İradeye Saygı Mitingi" adı altında düzenlenecek mitinglerin alt teması ise "Büyük Oyunu Bozmaya, Haydi Tarih Yazmaya" olacak.

SESSİZLİK BİTECEK
Başbakan Erdoğan'ı Kuzey Afrika ziyaretinden döndüğünde de kendisini sabaha karşı karşılamaya binlerce vatandaşın gittiğini hatırlatan Babuşçu sözlerini şöyle sürdürdü: "Park eylemleriyle başlayan demokratik tepki amacından sapmıştır. Çevre duyarlılığı, hassasiyeti olanlarla bizim bir sorunumuz olmadı. Demokratik tepkilerini gösterdiler, gösteriyorlar. Bu en doğal hakları. Ancak Taksim Meydanı'nda polise karşı yapılan taşlı, sopalı, molotoflu tutumu gördük. Bu bir oyun ve bu oyunda AK Parti değil bizzat Başbakanımız Erdoğan'ı yemek istiyorlar. Biz bu oyunu bozup, 'Yedirtmeyeceğiz' diyeceğiz. Partimize mensup milyonlarca kardeşimizin 18 gündür sesi çıkmıyor. Her türlü şiddete, psikolojik baskıya, provokasyona maruz kalmamıza rağmen sessizliğimizi koruduk. İstanbul Türkiye'nin bir özetidir. Pazar günü İstanbul halkı yapılanları protesto edecektir. Mitinge gelen vatandaşlarımız için güvenli bir ortam oluşması için arkadaşlarımız gece gündüz çalıştı. Bütün iskelelerden vapurlar, motorlar kaldırılacak. Miting alanına daha çok deniz yoluyla gelinmesi için çalışmalar yaptık. Diğer bölgeler için de belli noktalarda ring seferleri uygulayacağız. Gezi Parkı eylemleri sırasında çok sayıda mizahi sloganlar, pankartlar yer aldı. Bu ülkenin başbakanını hedef alan hakaretler, küfürler, duvar yazıları da görüldü. Hakaret içermeyen sloganlar, yazılara bir diyeceğim yok. Ama diğerleri gerçekten yaralayıcı.

BÜYÜK ANKARA MİTİNGİ >> CANLI İZLE

MİZAHI DA KULLANACAĞIZ
Miting için gençlik kollarımız büyük bir hazırlık içerisinde. Biz de mizahi sloganlar, pankartlar hazırlayacağız. Renkli bir miting olacak. Gençlik kollarımız Menderes, Özal ve Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı dev bir pankartı da meydana asacak. Gençlik Kolları Başkanlığı ise miting alanına, 'Dik dur eğilme, bu gençlik seninle' , 'Kazlıçeşme'nin wifi şifresi: RTE2071' , 'Seni orantısız seviyoruz' , 'Lobilerin değil, Türkiye'nin Başbakanı' sloganlarını atıp, pankartları asacak.

 

 

 

HAZIRLIKLAR TAMAM 
Sincan'da eskiden pazar pazaryeri olarak bilinen kent meydanında yapılacak miting için asfalt dökme ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayan AK Parti, Ankara İl Başkanlığı'nın büyük çabalarıyla hazırlanan 'tarihi' mitinge hazır. Bugün saat 17.00'de binlerce partilinin buluşacağı Sincan'da yapılacak mitingle ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, mitingin tarihi nitelikte ve büyük olacağını, adının ise "Milli İradeye Saygı" şeklinde belirlendiğini söyledi.

'ÖĞRENCİLER ETKİLENMEYECEK'
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan ise bu süreçte birlik, kardeşlik, yardımlaşma, dayanışma ve sevgi ortamı gerektiğini anlatarak, tüm vatandaşları birlik ve beraberliğe, millet iradesine sahip çıkmaya davet etti. AK Parti'nin Türk siyasi tarihinde devrim niteliğinde adımlar attığını belirten Alparslan, "Bugün sınava girecek öğrencilerin olumsuz etkilenmelerini önlemek için sesli araçlar sınava kadar kullanılmayacak. Bu araçlar sınavın bitiş saati 12.30'dan sonra kullanılacak" dedi. 
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın 'Milli İradeye Saygı' mitinginin ana sloganı "Büyük oyunu bozmaya, tarih yazmaya geldik" olacak. İl Başkanı Aziz Babuşçu "Hedef 1 milyon kişi "dedi.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın pazar günü Kazlıçeşme'de gerçekleştireceği, 'Milli İradeye Saygı' mitingine 1 milyon kişinin katılması hedefleniyor. Mitingin ana sloganı ise, "Büyük oyunu bozmaya, tarih yazmaya geldik" olacak. Miting alanında eski Başbakanlardan Adnan Menderes, 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a atıfta bulunularak fotoğraflarının yer aldığı, "Astınız, zehirlediniz, ustayı yedirtmeyeceğiz" pankartı yer alacak. Mitingte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için büyük uğraş verdiklerini belirten AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, "Gezi Parkı üzerinden başlayıp doğrudan Başbakanımız Erdoğan'ı hedef alan bir oyun oynanıyor. Uluslararası oyunun Türkiye işbirlikçileriyle yürütülen proje ve çaba var. Bu projenin amacı bizzat Başbakanımız Erdoğan. Milli iradeyle, milletin oylarıyla seçilmiş liderimizi yedirtmeyeceğiz. Bu nedenle mitingte günlerdir oynanan oyuna karşı en gür sesimizle, 'Dur' , 'Hayır' diyeceğiz" diye konuştu.

 

İlgili Foto Galeriler:

Başbakan Erdoğa'ı coşkulu bir kalabalık karşıladı

Hayrünnisa Gül ile Emine Erdoğan kol kola

Başbakan Erdoğan ve Emine Erdoğan'ın panik anı

Erdoğan Obama görüşmesinden kareler

 

 


YORUMLAR