19 Nisan 2014 Cumartesi
   06.02.2013 14:34:47

İşler Güçler son bölümünde Boomcu Onur kahkahya boğdu, İşler Güçler 28. Bölüm izle 6 Şubat 2013, Star TV, TEK PARÇA İZLE

05.02.2013,İşler Güçler 28. Bölüm hd izle,İşler Güçler 28. Bölüm seyret,İşler Güçler 28. Bölüm full hd izle, Yeni bölüm izle, son bölüm izle, Sadi Zeynep'e açılma planları yaparken, Murat kızın peşinde...

 Ekip artık tek vücut olmuştur. Hepsinin ağzında aynı cümle: Bu senaryonun çekilmesi lazım. Ama küçük bir problem var. Hangi senaryo? Şenol ve Hakkı yeni projeler peşinde... Ahmet kendiyle hesaplaşmasını tamamlamak istiyor. Sadi Zeynep'e açılma planları yaparken, Murat bir gülümsemenin peşinde koşturdukça koşturuyor.İşler Güçler beyliği

Bir Gsm operatörünün reklamında karşımıza çıkacak olan İşler Güçler ekibinin ilk görüntüleri.

 

'Yüzyıllar önce insanlar mobil iletişim hizmetlerinden faydalansaydı ne olurdu?' konseptiyle çekilen reklam filminde oynayan İşler Güçler ekibinin oyuncuları Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz'e reklam filminde Ayşe Tolga ve Cahit Berkay da eşlik ediyor. Kampanya, oyuncuların da katıldığı renkli bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

36 bin metrekarelik alanda 470 kişilik ekiple çekilen lansman filminin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. Turkcell teknolojilerinin hayatı nasıl kolaylaştırdığını anlatan film, Anadolu'daki hayalî Turkcell'lioğulları Beyliği'nde geçiyor. Absürd mizah anlayışıyla hazırlanan kampanyanın kurgusu, 15. yüzyılda Anadoludaki hayalî bir beylikte geçiyor.

Kampanya lansmanı için gerçekleştirilen, oyuncuların katıldığı ve çekimlerin kamera arkası görüntülerinin paylaşıldığı basın toplantısı, renkli anlara sahne oldu. Oyuncular, önümüzdeki 1 yıl boyunca reklam kampanyası çerçevesinde çok sayıda filmde rol alacak. "İşler Güçler" Dizisinin Başarısında "Boomcu Onur" Faktörü

İşler Güçler her Salı izleyiciyi Star TV ekranlarına kilitleyen, farklı mizah anlayışıyla güldürmeyi şiar edinmiş bir televizyon dizisi… Başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz yer alıyor.

Ahmet, Murat ve Sadi’nin film sektörüyle olan mücadelesi, alışıldık şöhret dizilerinden çok farklı… Dizide gerçek kimlikleriyle yer alan bu üç kişini başından geçen kurgusal olaylar, televizyon dünyasındaki kanal yöneticilerine, televizyon dizisi ve programı yapımcılarına yönelik bir eleştiriyi de görebilmemizi sağlıyor.

Dizinin ilk bölümlerinde Ahmet, Murat ve Sadi film çekme hayalleri kurarken, “Meslek Hikayeleri” diye bir televizyon programı yapıp gerekli parayı denkleştirmek için uğraşmaya başlar. Program pek başarılı olamayınca yayından kaldırılır. Hayaller suya düşerken bir televizyon dizisinin yapımı için kollar sıvanır. Lost dizisinin yerli uyarlaması olarak “Kayp” dizisini çekmek için bir araya gelen ekip yine başarısız ve komedi dolu bir sürecin içine girer.

Dizinin başarısında en önemli neden hiç şüphesiz ki hızlı bir konu akışının olması… Uzun diyaloglar, durmayan sahneler, artık yaşamı hızlı yaşayan insanlar için çok dikkat çekici bir özellikti. O yüzden bu dizi kendini çabucak kabul ettirdi.

Dediğim gibi çok farklı bir şöhret dizisi… Üstelik dizinin şöhretli karakterleri de eski günlerdeki popülerliklerini kaybetmek üzereler. Ahmet Kural daha önce rol aldığı başrollerdeki gibi bir başarı hayal ederken, geldiği noktadaki hezimetlerle ilgili de çokça bunalımlar geçiriyor. Bu süreçte diğer arkadaşlarıyla yaşadığı rekabet de başka bir komedi malzemesi oluyor.
Mesleklerini icra edip ayakta kalmaya çalışan bu oyuncular, sistemin ayakları altındaki film emekçilerinin durumunu da gözler önüne seriyor ayrıca. İş yapabilmenin yegâne yolunun sansasyona karışmak olması da ayrıca bir eleştiri maddesi olarak dizide işleniyor.

Dizi, oyuncu olmak için bin taklalar atmak zorunda bırakılan yeni oyuncuların da yaşadığı zorlukları da işliyor. Öyle ki kimi karakterler, çalışmakta oldukları işleri bırakarak bu yola giriyor ve zorluklarla dolu bir yaşama adım atmış oluyor.

İzleyici bunları izlerken kahkahalara boğulsa da içten içe de alması gereken mesajı alıyor aslında.
Bir televizyon dizisinin veya programın oluşması için geri plandaki set emekçilerinin varlığını da görmüş oluyor böylelikle izleyici. Boomcu Onur’un dizide fazlasıyla yer alması, işte bu konunun farkına varılmasına büyük destek veriyordu.

Boomcu Onur, konuşarak kimseyle anlaşamayan bir karakter. Çünkü çok hızlı ve kelimeleri yutarak konuşuyor Onur. İzleyiciye altyazıyla sunulan bu replikler ve diğer karakterlerin anladığı kadar yorumlama yaparak Onur’a cevap vermesi komik anlar yaşatıyor.

Geçtiğimiz bölümde çekimleri son bulan Kayp dizisi yüzünden işsiz kalan Onur, artık başrole oynamak için kendine yatırım yapmaya karar verdi. Ve soluğu Antrenman koçu Münir de aldı. Çalışmalara başlayıp form tutmak isteyen Onur, galoş getirmediği için özür dilemek isterken Münir, onun galoş satmak için oraya geldiğini düşününce komedi zincirinden boşaldı. Çünkü konuşmasında sadece galoş kelimesi anlaşılıyordu Onur’un. Sonunda galoş almaya ikna oldu Münir. Üstelik 3 çuvaldan, 5 çuvala çıktı siparişi. Onur da farkında olmadan bir iş bağlamış oldu.

Oyuncu karakterleri birer anti-kahraman olarak sunan İşler Güçler, alışılmışın dışında, benzer örneklerini farklı ülkelerde de görebileceğimiz çok yüksek seviyede bir televizyon dizisi… Buna bir örnek vermek gerekirse bir Amerikan yapımı olan Seinfeld de bu kafadadır.

İşler Güçler sayesinde, televizyonda iyi şeylerin de olabileceğini ve izleyici tarafından sahiplenebileceğini görebildik. Ve Boomcu Onur sayesinde set işçilerini de fark etmeye başladık. İşler Güçler dizisinin başarısı, sadece bir televizyon yapımı olarak değil, filmlerin ve televizyon programlarının isimsiz kahramanları yani asıl işi sırtlayan set emekçileri açısından da önemli…

İşler Güçler televizyon dünyasına getirdiği eleştirileriyle belki de bir düzelme umudu doğuracaktır. Kim bilir?
 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!