8. sınıf TEOG sınavı, 8. sınıf TEOG 1. dönem soruları, TEOG mazeret sınavı

8. sınıflar için yapılan TEOG 1. dönem merkezi ortak sınavları tamamlandı. TEOG 1. dönem mazeret sınavları 14-15 Aralık 2013 tarihinde yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG 1. dönem merkezi ortak sınavları tamamlandı. Sınav kitapları görme engelliler için özel olarak Bakanlığın sitesinde yayınlandı.

 
TEOG sınavları sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında net bir bilgi verilmedi ancak Milli Eğitim Bakanlığı'nın bildirisine göre 8. sınıf ortak sınav sonuçları Ocak 2014 açıklanacak. 
 
Sınavda yer alan tüm derslere ait kitapçıklar bakanlığın internet sitesinde yayınlandı. Ayrıca TEOg sınavının kitapçıklarını ve cevap anahtarı hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bakanlığın sitesini ziyaret edebilirsiniz.  
 
Bakanlığın sitesinde görme engelliler için bir ayrıcalık sunuldu. Görme engelli öğrenciler için hazırlanan soru kitapçıkları yayınlandı. TEOG sınav sonuçları e-okul sayfasında yayınlanacak. 
 
TEOG sınav tarihleri şu şekilde; 8. Sınıf Ortak Sınav 1. dönem Mazeret Sınavları 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde, 2. Dönem Mazeret Sınavları ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacak.  
 
TEOG mazeret sınavına girebilmek için; öğrencilerin mazeretlerini belirten resmi belge veya velisinin izniyle belirlenen tarihlerde sınava girebilecek.Ayrıca sınav esnasında rahatsızlanan ve sınava devam edemeyen öğrenciler sağlık sorunlarını belgelendirdikleri takdirde mazeret sınavına girebilecek. 

YORUMLAR