7-8 temmuz 2012 KPSS soruları ve cevapları

KPSS sınavına giren öğrenciler en çok sürenin azlığından şikayetçi oldular.

GazeteA24.com » eğitim » 7-8 temmuz 2012 KPSS soruları ve cevapları

7-8 temmuz 2012 KPSS soruları cevapları sitemizde olacaktır. 2012 KPSS sınavı heyecanı start aldı. KPSS heyecan bugün ve yarın son sürat devam edecektir.Lisans mezunları için düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı başladı.7-8 Temmuz tarihlerinde yapılan 2012 KPSS Soruları 'Lisans sınavı soru ve cevapları' ÖSYM ile eş zamanlı olarak sitemizde açıklanacaktır.

7-8 temmuz 2012 KPSS soruları cevapları sitemizde olacaktır. 2012 KPSS sınavı heyecanı start aldı. KPSS heyecan bugün ve yarın son sürat devam edecektir.

KPSS soruları cevapları osym tarafından açıklandıktan sonra sitemizde eş zamanlı olarak eklenecektir.2012 KPSS Lisans sınavı 07-08 Temmuz 2012, cumartesi ve pazar, sabah ve öğleden sonra olmak üzere dört oturumda gerçekleşecek. Genel yetenek ve genel kültür sorularından oluşan sınavın ilk basamağı başladı. Sınav öncesi öğrenciler aileleriyle birlikte sınav yerine geldi. Genel kültür ve genel yetenek sınavının cevaplama süresinin bitiminin ardından yabancı dil sınavına girecek öğrencilere yabancı dil test kitapçığı dağıtılacak.

ÖSYM: KPSS soruları ile ilgili iddialar asılsız
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bazı internet sitelerinde sınav sorularına ait asılsız iddialarda bulunulduğunu belirterek, “İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür.” açıklamasını yaptı.

ÖSYM’den yapılan yazılı açıklamada, 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa’da yapılan cumartesi sabah ve cumartesi öğleden sonra oturumlarının gerçekleştirildiği hatırlatıldı. ÖSYM’nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirlerin sınavın iki oturumunda da uygulandığı ve oturumların sorunsuz olarak tamamlandığı belirtildi.

Sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek Testinin uygulandığı cumartesi sabah oturumuna 987 bin 352 adayın, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299 bin 709 adayın katıldığı kaydedildi.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişilerin tespit edildiği, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimlerinin sonuçsuz bırakıldığı kaydedildi. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişilerin de gözaltına alındığı ifade edildi. “Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. İddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM’nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların, soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür. Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır. Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM’yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM’ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır. KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir. Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM, gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir. Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. İlgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan, asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur."

KPSS'ye girenler sürenin azlığından yakındı
Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nın ilk oturumu sona erdi. Sınava girenler sürenin azlığından, bu yüzden soruların hepsini çözmeye zaman bulamamaktan yakındı.

2012 KPSS sınavı bugün ve yarın 4 oturumda gerçekleşecek. Genel yetenek ve genel kültür sorularından oluşan sınavın ilk basamağı sona erdi. Memur adayları sınav süresinin azlığından yakındı. 120 soruya 120 dakika verildiğini belirten Banu Polat, " Türkçe soruları çok zordu. Tarih ve Vatandaşlık Bilgisi sorularının kolay olduğunu düşünüyorum.Coğrafya da çok çelişkili sorular vardı. Süre çok sıkıntılı. Sayısalcı biri olarak matematiği yetiştiremedim." dedi.

Kaza yapan memur adayını sınava polis yetiştirdi
Osmaniye'de özel otomobili ile KPSS sınavına giderken trafik kazası geçiren memur adayı, sınava polis ekipleri tarafından son anda yetiştirildi.

Ahmet Tuğrul Demir (27) idaresindeki 80 KH 010 plakalı otomobil, Fakıuşağı Mahallesi Atatürk Caddesi'nde direksiyon hakimiyetini kaybedilmesi sonucu takla atarak orta refüjde durdu. Kazadan kolunda küçük bir sıyrıkla kurtulan otomobil sürücüsü, kaza yerindeki trafik polisi ekipleri tarafından, sınava gireceği 24 Kasım Anadolu Lisesi'ne götürüldü. Memur adayı Ahmet Tuğrul Demir'in sınava yetiştiği öğrenildi.
KPSS adayı üç kez kapıdan çevrildi
Öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)'nın ilk oturumu başladı. Geçen yılki kopya iddiaları karşısında güvenlik kurallarına sıkı sıkıya riayet edildi. KPSS'ye Antalya'da giren bir aday iki kez metal toka, bir kez de su şişesi üzerindeki etiket nedeniyle üç defa kapıdan çevrildi. Aday, tokalarını çıkarıp etiketi yırttıktan sonra sınav salonuna alındı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM)'nce gerçekleştirilen sınav, 81 il merkezi ve Lefkoşa'da saat 9.30’da başladı. Sabah ve öğleden sonra iki oturumda gerçekleştirilen sınava Antalya'da giren adaylar sıcak havanın yanı sıra sıkı güvenlik tedbirleriyle karşılaştı. Geçen yılki kopya iddialarına karşı bu sene iş sıkı tutan güvenlik, önlemlerden taviz vermedi. Adayların üzerinde metal toka bulundurmasına bile izin verilmedi. KPSS'ye Antalya Koleji'nde giren bir aday güvenliği sağlayan polisler tarafından 3 kez sınav giriş yerinden geri çevrildi. Aday 2 kez metal toka, bir kez de su üzerindeki etiketten dolayı içeri alınmadı.

Sınava girecek adayların yakınları ise sınav merkezleri etrafında beklemeye başladı. Bazı veliler çocuklarını beklerken Kuran-ı Kerim okudu. Sınavın ikinci oturumu öğleden sonra saat 14.30'da başlayacak.

7-8 temmuz KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak
7-8 temmuz 2012 yapılan KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair herhangi bir osym tarafında eresmi bir açıklama bulunmamaktadır. KPSS sınav sonuçlarının önceki sınav sonuçlarına göre 4 hafta içerisinde açıklanacağını düşünülüyor. 7 temmuz KPSS sınavı ve 8 temmuz kpss sınav sonuçlarının açıklanma tarihi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.
7-8 Temmuz 2012 KPSS sınavı hakkında ve 2012 kpss soruları cevapları hakkında yorumlarınızı, görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.


YORUMLAR