6 Temmuz 2013 Taksim Canlı yayın izle, Taksim ve Gezi Parkı izle

Taksim Gezi Parkı bugün halka açıldı. Taksim'de son durum nedir? Taksim'de polis müdahalesi var mı? Polis Gezi Parkı içindekilere müdahale ediyor mu? Taksim gezi parkı canlı yayın izle..

 Dayanışmayı oluşturan bileşenler, dün akşam yaptıkları toplantıda “Keyfi bir tutumla parka girmemiz yasaklanıyor” diyerek Dayanışma’yı oluşturan meslek örgütü ve sendikaların, cumartesi günü saat 19.00'da Gezi parkı önünde buluşmaları için çağrı yaptı.

Taksim Dayanışması internet sitesinden de bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama;

Parkımıza Gidiyoruz!

4 Temmuz 2013

Gezi Parkı’nı halka kapatanlara, Taksim Meydanı ve Gezi Parkını kimliksizleştirme, insansızlaştırma ve betonlaştırma planlarının iptaline yönelik mahkeme kararını elden tebliğ etmeye, parkı yeniden gerçek sahiplerine yani herkese açmaya gidiyoruz.

Bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, yaşamın olduğu her alanda hala bir aradayız.

Taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz.

Kayıplarımızı anmak, taleplerimizi tekrar hatırlatmak ve hala tüm Türkiye’de yaşanan şiddeti kınamak üzere 6 Temmuz Cumartesi günü saat 19.00’da mahkemenin gerekçeli kararıyla Taksim’de buluşuyoruz.

Yaşasın dayanışmamız…

Her yer Taksim her yer direniş…

Lice'de dün yaşananlardan sonra Taksim yine hareketli bir gece yaşamaya hazırlanıyor. Polis, şimdiden Gezi Parkı ve Heykel'in önünde konuşlanarak hazırlıklarını tamamladı. eylemciler Tünel'den Galatasaray Meydanı'na geklerek eylemlerini devam ettiriyor. Polisin, eylemcileri meydana çıkarıp çıkarmayacağı gerginlik kokan bir soru işareti. Twitter üzerinde Redhack ve diğer STK'lar insanları bu akşam Taksim'e çağırdı. Twitter'da bu akşam saat 19.00'da büyük bir eylemin yapılacağı duyurulmuştu. Şu an onbinler Taksim'e doğru geliyor. STK'lar dışında BDP ve Taksim Dayanışma Platformu da bu akşam iki eylem yapacaklarını duyurmuştu. Polisler şu anda kimseye Taksim Meydanı'na yaklaştırmıyor. Meydana doğru yürüyüşe başlayan grubun önünde BDP'li Milletvekilleri sırrı Süreyya Önder, Levent Tüzel ve Sabaht Tuncel ellerinde "Diren Lice, İstanbul seninle" pankartıyla yürüyor. 

 

 

Yol Kameraları ve Mobeseler

 

 

karanfil_h1.jpg

mum_ve_kranfil_2.jpg


YORUMLAR