20 Nisan 2014 Pazar
   19.11.2013 13:04:27

28 - 29 Kasım'da okullar tatil edildi mi?

Okullar Tatil mi? 28-29 Kasım Perşembe-Cuma Günü Okullar Tatil Edilecek mi?

 Okullar ne zaman tatil olacak ? 28-29 Kasım Okullar tatil mi ? 8. sınıf ortak sınav tarihi ne zaman ? 28-29 Kasım, 8. sınıflar merkezi ortak sınavlarından dolayı 8. sınıf öğrencileri hariç bütün ortaokul ve ilkokul öğrencilerine tatil edildi.

Ortaokul ve ilkokul öğrencilerine tatil haberi... 28-29 Kasım, 8. sınıflar merkezi ortak sınavlarından dolayı 8. sınıf öğrencileri hariç bütün ortaokul ve ilkokul öğrencilerine tatil edildi.

Billindiği üzere bu sene ilk kez 8. sınıflarda yapılacak olan merkezi ortak sınavlarda tüm okullar tatil edilecek mi? 28-29 Kasım ortak sınav günler hangi okullar tatil edilecek? MEB bu sorunun cevabını veriyor.
 

28-29 Kasım 2013'te Hangi Okullar Tatil TIKLA ÖĞREN

Binlerce öğrenciyi ilgilendirecek olan merkezi sınavların ilki 28-29 Kasım'da yapılacak. Öğrenci ve öğretmenlerin aklında ise şu soru var; 28-29 Kasım'da tüm okullar tatil mi?

Ortak sınavlar yapıldığında diğer tüm okullar tatil olacak mı?

Ortak sınavlar 28-29 Kasım ve 28-29 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Bugünlerde yapılan açıklamaya göre okullar tatil, denilmektedir. Ancak Ortaöğretim Kurumları ile örneğin 8. Sınıf öğrencisi bulunmayan İmam Hatip Ortaokulları ve müstakil köy ilkokulları gibi okulların da tatil olup olmayacağı ayrı ayrı belirtilmedi.

ORTAK SINAVLAR ARASINDA TÜM OKULLAR TATİL

Sınav kılavuzu ile yapılan açıklamalara bir bütün olarak bakıldığında Ortaöğretime geçiş sistemi dahilinde okullardaki eğitim ve öğretim Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca belirlenen akademik takvime paralel şekilde uygulanacaktır. Ortak sınavlar sırasında tüm okullar tatil edilecektir.

Uygulanan tatiller eğitim öğretim süresinin sonuna eklenecektir. Bu nedenle eğitim ve öğretim yılında herhangi bir kısalma söz konusu olmayacaktır.

SINAVDA GÖREVLİ OLAN ÖĞRETME EK DERS ALACAK MI?

Ek ders ücreti hakkı olan ancak okulun tatil edilmesi nedeniyle derse giremeyen ve sınavda da görevli olmayan öğretmenlerin ek ders ücreti ödenecek mi?

Öğretmenlere, sınavda görev alıp almadığına bakılmaksızın sınavlar nedeniyle tatil edilen günlerde de o günün ek ders ücreti verilecektir.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!