2014'te yerel seçimler hangi ay yapılacak?

Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerin tarihini açıkladı.

  Partisinin Grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Fitch'in kredi notumuzu yükseltmesi önemli bir gelişme olmakla birlikte biz hala Türkiye'nin kredi notunun olması gereken seviyede bulunmadığını düşünüyoruz'' dedi.

Erdoğan, ''Bütün ekonomik göstergeleri bizden daha geri olan ülkelerin A düzeyine sahip olduğu bir ortamda, bizim için hala B düzeyinde kredi notunda ısrar edilmesini hakkaniyete uygun bulmuyoruz.Fitch'in yaptığı artışı yeterli olmasa da bu yanlışın düzeltilmesi yolunda atılmış bir adım olarak görüyoruz'' diye konuştu.
Mücadele Statükoculara Karşı
Başbakan Erdoğan, ''AK Parti'nin sağladığı ekonomik başarıların altında demokratikleşme mücadelesi, özgürleşme hamleleri yatıyor. Bu mücadele kime karşı veriliyor, sadece çetelere, darbecilere, karanlık odaklara karşı mı? Hayır. Aynı zamanda onlarla ideolojik yakınlığı olan ve başını CHP'nin çektiği statükoculara karşı veriliyor'' dedi.

Açlık Grevleri
Erdoğan, cezaevlerindeki açlık eylemlerine değinerek, ''Bu insanlar sizin kanlı hesaplarınızın, ölüm oyunlarınızın parçası olmak zorunda mı? Elinizi bu insanların yakasından çekin'' dedi.
Cezaevlerinde, örgütün kamplarında çocuklara bulunan anne ve babalara seslenen Erdoğan, şöyle konuştu:

''Sizlerin çocuklarınız hayatı, canı üzerinden kendilerine saltanat düzeni kuranlara izin vermeyin. Bunlar asla size huzur getirecek, hayır getirecek bir mücadele içinde değiller. Bunlar sizi ve sizin çocuklarınızı kullanarak ücreti mukabili taşeronluk görevini yerine getiriyorlar.''

Seçimler Zamanında Yapılacak
Başbakan Erdoğan, yerel seçimlerin tarihi ile ilgili olarak, ''Artık biz 27 Ekim olayını (Anayasa değişikliği) geride bıraktık. Yerel seçimi zamanında yapacağız. 2014 Mart. Mademki böyle isteniyor, öyleyse biz 2014 Mart'ında yapacağız'' dedi.


YORUMLAR