2013 YGS sınav soruları çözümleri (türkçe matematik tarih coğrafya felsefe din kültürü fizik kimya biyoloji) 24 Mart 2013

YGS 2013 türkçe soruları indir.. YGS matematik soruları indir.. YGS tarih soruları indir.. YGS cografya soruları indir.YGS felsefe soruları indir.. YGS kimya soruları indir. YGS fizik soruları indir

YGS SINAVI İLE İLGİLİ TÜM AYRINTILAR!

 24 Mart 2013 YGS sınav soruları ve çözümleri trt haber ve trt okul kanallarında yapılacak. 24 mart 2013 ygs sınav soruları çözümleri trt haber ve trt okul kanallarında saat: 14:30 dan itibaren yayınlanacak. YGS sorularının çözümleri canlı yayını sadece trt ekranlarında yayınlanacak. YGS Sınav Sorularının cevapları başka kanallarda olmayacak. Verdiğimiz linkleri tıklıyarak 24 mart ygs sınav sorularının çözümlerini izleyebilirsiniz. Linkler canlı yayın linki olduğu için tam saatinde açmanız neticesinde YGS sorularının çözümlerini izlemeniz mümkün olacaktır.

YGS SORU VE CEVAPLARINI CANLI İZLE TIKLA İZLE

SORULARIN ÇÖZÜMLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

YGS Sınav Sorularının çözümlerini hangi kanal veriyor? 2013 YGS Sınav Sorularının cevaplarını hangi kanal veriyor?
2013 YGS sınav sorularının cevaplarını çözümleri ile birlikte sadece TRT HABER ve TRT OKUL kanalları veriyor. 

PUANINIZI HESAPLAMAK İÇİN TIKLAYIN


2013 YGS Sınav Sorularının Cevapları Saat Kaçta yayınlanacak? 24 Mart 2013 YGS Sınav Sorularının Çözümleri Saat Kaçta yayınlanacak?
24 Mart 2013 YGS Sınav Sorularının Çözümleri Saat: 14:30 da TRT HABER ve TRT OKUL kanalında cevaplanacak

Binlerce genç beynin girdiği YGS'de gözler şimdid e ilk etapta sınavda çıkan sorular ve bu soruların çözümlerine odaklanmış durumda. Sınav yapıldıktan sonra ÖSYM'nin internet sitesine girebilir ve soru / cevaplara ulaşabilirsiniz. Ayrıca YGS soru çözümleri sınavın ardından ekranlara gelecek. YGS soru çözümleri, sınav sonrası 24 Mart Pazar günü saat 14.30’dan itibaren ortak canlı yayınla TRT Haber ve TRT Okul’da yayınlanacak. Ayrıca soru çözümleri TRT resmi sitesinden ve ygstrt.com adresinden de takip edilebilecek.
 

YGS sınavında sorulan tüm soruların cevapları, çözümlemeli olarak öğrencilere aktarılacak. Öğrenciler de bu cevaplara göre alabilecekleri puanları aşağı yukarı hesaplama imkanına kavuşacak. Soruları televizyonda uzmanlar çözümleyecek ve öğrencilere de detaylı olarak anlatacak. Böylece kafalarda soru işareti de kalmayacak.
 

YGS öncesi veliler ve öğrencilere son tavsiyelerde bulunan uzmanlar sınav günü fazla miktarda şeker ve çikolata tüketiminin, sanılanın aksine zihinde bulanıklığa neden olduğu konusunda uyardı. Psikiyatrist Şahin Bodur ise 'Stresten uzak durun, yaşamınızın olağan akışını bozmayın' dedi.

1 milyon 851 bin 326 adayın ter dökeceği pazar günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na günler kala uzmanlardan sınav için son tavsiyeler gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, öğrenciler tarafından sınav öncesi yapılan en büyük hatalardan birinin sınav günü fazla miktarda çikolata ve şeker tüketmek olduğunu belirtiyor. Çikolatanın öğrencilerin kan şekerinin aniden yükselteceği için zihinde bulanıklığa neden olduğu konusunda uyarıyor. En önemli uyarılardan biri de çalışmanın bırakılıp dinlenmeye geçilmesi.

On binlerce öğrencinin heyecanla beklediği YGS geldi çattı. Öğrenciler, Pazar günkü sınavda ter dökmek için kendisini günler öncesinde hazırladı. YGS, Türkiye'nin her bölgesinde ve şehrinde gerçekleştirilecek. ÖSYM tarafından yapılan YGS için olağanüstü önlemler alındı. Öğrencilerin geçen senelerden gelen tecrübelerle kopya veya başka problemlerle sınava gölge düşürmemesi için herşey hazırlandı. Polislerin ve sınav görevlilerinin yoğun çaba sarf edeceği sınavda öğrenciler en iyi puanları alabilmek için yarışacak.

 


YORUMLAR