2013 ÖMSS tercih kılavuzunu indir ve son başvuru tarihi ne zaman

2013 Özürlü Memur Yerleştirme Tercih işlemleri ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları için ÖMSS P1, ÖMSSP2, ÖMSSP3 puanlarına göre tercih işlemleri ne zaman bitecek.

  GAZETEA24 - Binlerce engelli adayın devlet kadrosuna yerleşmek için döktüğü ter devam ediyor. Türkiye Tarihinde ilk kez merkezi bir sınavla memur olacak olan engelli vatandaşlar, sınav sonuçlarından sonra şimdid de tercih maratonuna başladı. İlk olduğu için beraberinde pek çok sorunu da getiren sistemde adaylar tercih kılavuzu ile birlikte bir de tercih robotlarıyla tanıştı. 

TERCİH ROBOTU YAYINDA

Engelli memur adaylarının uzun süredir beklediği 2013 ÖMSS tercih işlemleri nihayet başladı. ÖMSS tercih kılavuzu yayınlandı ve memur adayları işlemlerini yapmaya başladı. Memurların adresi memurlar.net ömss tercih robotu yayınlandı ve tercih yapacaklarının işlerini kolaylaştırdı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mart ayında Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) kapsamında yerleştirilecek engelli memur kadro sayısının 6 bin 121 olacağını açıklamıştı.

2013 ÖMSS tercih işlemleri için aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak ömss tercih işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

2013 ÖMSS BAŞVURU KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

2013 ÖMSS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYIN

2013 yılı engelli memur yerleştirmeleri için başvuruların 28 Şubat-8 Mart tarihleri arasında yurt genelimnde gerçekleştirilecektir. 


YORUMLAR