2013 ÖABT Soruları ve Cevapları, ÖABT,KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi

ÖSYM soru ve cevapları açıklayacak mı? Sınavların sonuçları ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavlar gibi erken mi açıklanacak?

  ÖSYM tarihinde ilk kez uygulanan ÖABT 14 temmuz 2013'te saat 9:30'da Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van'da yapıldı. 150 bin 174 adayın branşlarına uygun atamalarda şans bulmak için girdiği öğretmenlerin 40 soruluk Alan Bingisi Testi ile 10 soruluk Alan Eğitim Testi yer aldı. ÖABT 75 dakika sürdü. 

Sınav, Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce, Almanca, Fransızca) alanlarında yapıldı.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

6-7 temmuz KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'na giren, 14 temmuzda da ÖABT için ter akıtan adaylar şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM soru ve cevapları açıklayacak mı? Sınavların sonuçları ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavlar gibi erken mi açıklanacak? 

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı, ÖABT sonuçlarının haftaya açıklanacağını tahmin ediyoruz. 

ÖĞRENCİLER ÖSYM'YE TEPKİLİ
KPSS ÖĞRENCİLERİ KAPIDA BÖYLE ARANDI
GÖRENLERİ GÜLME KRİZİNE SOKAN SINAV SALONU
BU EVDE SINAVA HAZIRLANDI SONUÇ ŞAŞIRTTI
SINAVI ÖYLE BİR Tİ'YE ALDILAR Kİ (VİDEO İZLE)
KPSS ÇETESİ ADLİYEDE (VİDEO İZLE)

 

 

 

 

 

 

     


YORUMLAR