2013 KPSS Lisans Soruları - 2013 KPSS Lisans Cevapları - osym.gov.tr

KPSS Soruları ve Cevapları 2013 ÖSYM KPSS Sınav Soruları 6 Temmuz, 6 Temmuz 2013 KPSS Genel Yetenek Soruları ve Cevapları PDF

KPSS 2013 soru ve cevapları - 6-7 Temmuz KPSS 2013. KPSS için geri sayım başladı. Bu yıl memur olmak isteyen milyonlarca üniversite ve dengi okul mezununun dört gözle beklediği 2013 KPSS sınavı nihayete geldi çattı.

6-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek sınavda geçtiğimiz günlerde 2013/1 atamalarında istediği yere atanamayanlar da şanslarını deneyecek.

Bu A grubu diye tabir edilen yönetici ve uzman kadroları ve Öğretmenlik için ÖSYM tarafından Türkiye’nin 81 ilinde ve Lefkoşa’da gerçekleştirilecek olan sınavda adayları zorlu soruların beklediği tahmin ediliyor.

ÖĞRENCİLER ÖSYM'YE TEPKİLİ
KPSS ÖĞRENCİLERİ KAPIDA BÖYLE ARANDI
GÖRENLERİ GÜLME KRİZİNE SOKAN SINAV SALONU
BU EVDE SINAVA HAZIRLANDI SONUÇ ŞAŞIRTTI
SINAVI ÖYLE BİR Tİ'YE ALDILAR Kİ (VİDEO İZLE)
KPSS ÇETESİ ADLİYEDE (VİDEO İZLE)

CUMARTESİ VE PAZAR OTURUMLARINA KİMLER KATILACAK?
6 Temmuz Cumartesi sabah - Cumartesi öğleden sonra ve 7 Temmuz Pazar sabah ve Pazar öğleden sonra olmak üzere dört oturumda düzenlenecek olan sınavda adaylar rakiplerini geride bırakmak içim büyük çaba sarf edecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ÖSYM sınav kuralları gereğince tüm adaylar için Cumartesi sabah oturumuna katılma zorunluluğu bulunuyor. Cumartesi öğleden sonra gerçekleştirilecek olan EĞİTİM BİLİMLERİ TESTİ oturumuna ise öğretmen adayları ile öğretmenlik meslek bilgisi alanında yurtdışı üniversitelerden yükseköğretim diploma denkliği için YÖK tarafından sınav kararı verilen adaylar katılacak. Sınavın pazar günü gerçekleştirilecek oturumlarına ise isteyen adaylar katılacak.


ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ TESTİ (ÖABT) sınavına ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın zorunlu kıldığı alanlardan mezun olanlar 14 Temmuz 2013'te katılacak.

SINAV SAATİ VE SINAVDA SORULACAK SORU SAYISI

Sınavın sabah oturumları 09.30'da, öğleden sonraki oturumları 14.30'da başlayacak.

Cumartesi sabah oturumunun süresi 120 dakika, Cumartesi öğleden sonra oturumunun süresi 100 dakika, Pazar sabah ve öğleden sonra oturumlarının süresi ise 210 dakika olacak. ÖATB ise 75 dakika içinde yapılacak.

Genel Yetenek ve Genel Kültür 40'ar soruluk testlerle Cumartesi sabah, Eğitim Bilimleri 80 soruluk testle Cumartesi öğleden sonra yapılacak.

Pazar sabah 40'ar soruluk Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye ve Muhasebe testleri, Pazar öğleden sonra da yine 40'ar soruluk Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi ile Uluslararası İlişkiler konularına ilişkin testler yer alacak.

ALAN SINAVI NEYİ DEĞİŞTİRECEK FAYDASI NEDİR? ABBAS GÜÇLÜ AÇIKLIYOR!

ÖABT’DE KAÇ SORU ÇIKACAK?
14 Temmuz'da yapılacak ÖABT'de ise 40 soruluk Alan Bilgisi Testi, 10 soruluk Alan Eğitimi Testi bulunacak.

Sınavda çoktan seçmeli sorulardan oluşacak testler uygulanacak. Adayların cevaplarını, soru kitapçıklarına değil, cevap kâğıdındaki ilgili alanlara işaretlemeleri gerekiyor.

SINAV SABAHI BUNLARA DİKKAT!

Sınav girerken adayların yanlarında 2013 KPSS Sınava Giriş Belgesi, nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport bulundurmaları gerekiyor.

Adaylar, ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresinden, her oturum için sınava giriş belgelerini ayrı ayrı edinebilecekler. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Sınava girecek adayların binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor.

 

 

 

 

 

 


YORUMLAR