2013 Cannes Film Festivali videoları , 2013 Cannes Filmleri ~ 2013 Cannes haberleri , 2013 Cannes ödül alan filmler , Altın Palmiye ödül alan filmler

2013 Cannes , 2013 Cannes Altın Palmiye Ödül Kazananlar , 2013 Cannes Altın Palmiye ödülü ,2013 CANNES Film Festivali , 2013 Cannes Film Festivali Altın Palmiye Ödülleri , 2013 Cannes Film Festivali fotoğraflar

 15 Mayıs-26 Mayıs 2013, Altın Palmiye Ödüllerinin de sahibini bulacağı 66.Cannes Film Festivali, kırmızı halıda yürüyecek ünlüleri, gösterilecek ve yarışacak filmleriyle, bu yıl da sinemaseverlerin merakla takip edeceği dünyaca ünlü festivallerden biri olacak.

Bu yılki jüri başkanlığını ünlü yönetmen Steven Spielberg yapacağı festivalde yarışacak ve gösterilecek filmler, gelecek ay açıklanacak. Festivali “harika filmlerin keşfedilip dünyaya tanıtıldığı bir platform” olarak tanımlayan ünlü yönetmen, ilk kez bir festivalde jüri başkanlığı görevini kabul ediyor.

Festivalin yönetmeni Gilles Jacop, Spielberg’e daha önce bu görevi sık sık teklif etmiş fakat sürekli yeni bir çalışma ile meşgul olduğundan yönetmeni ikna edememiş.Aynı zamanda senarist ve yapımcı olan Spielberg’in baş yapıtları arasında ‘Jurassic Park’, ‘E.T’ ve ‘Schindler’in Listesi’ bulunuyor.

Hemen hemen her yıl, yeni bir film ile festivallerin favorisi olmayı başaran yönetmen bu kez beyaz perdenin en prestijli ödüllerinden Altın Palmiye için yeni filmleri değerlendirecek. Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği, “Bir Zamanlar Anadolu’da” 64.Cannes Film Festivali’nde “Büyük Jüri Ödülü“ne layık görülmüştü.  


YORUMLAR