2012 KPSS taban puanları kurum listesi(ÖSYM)

KPSS ortaöğretim önlisans memur atamaları ne zaman başlayacak? Tercih kılavuzları açıklandı mı?Taban puanlarını öğren

    2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans sonuçları belli olduktan sonra herkes kadroların açıklanması bekleniyor. KPSS tercih kılavuzu yayınlandıktan sonra memur adayları heyecanla atanıp atanmayacaklarını bekleyecekler.,

2012 KPSS TERCİH İŞLEMLERİ İÇİN OSYM'NİN YAPMIŞ OLDUĞU SON DUYURU

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme yapacağını iddia ederek adaylardan para alan kişi/kişilerin bulunduğu bilgisi Merkezimize iletilmiştir.

2012-KPSS sonuçları açıklanmıştır. Adaylar bu sonuçlara bağlı olarak 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzunda bulunan kadro ve pozisyonlardan tercihlerini yapacaklardır. Tercihler, ÖSYM’nin internet adresinden adayın TC Kimlik Numarası ve şifresi girilerek yapılacaktır. Tercihler yapılırken tercih edilmek istenen kadro ve pozisyonun koşulları dikkatlice incelenmelidir. Tüm yerleştirme işlemlerinde olduğu KPSS’de de yerleştirme işlemi tamamen bilgisayarla, adayların puanlarına, tercihlerine, kadro ve pozisyonun koşullarına göre yapılmaktadır. Yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulmaktadır. Yerleştirmeye ilişkin sayısal bilgiler ve yerleştirme sonucunda oluşan en küçük ve en yüksek puanlar da, tüm öğrenim düzeylerinde ayrı ayrı olmak, üzere adaylarla birlikte kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır. KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzunda yer alacak kadro ve pozisyonlara başka bir şekilde yerleştirme yapılması söz konusu değildir.

Merkezimizce KPSS sonuçlarına bağlı olarak yapılan yerleştirmelerde, tercih yapan adaylardan yerleştirme ücreti kesinlikle alınmamaktadır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak adayların, kadrolara yerleştirme yapacağını iddia ederek para talep eden kişilere kanmamaları, kendilerinden bu ve benzeri vaatlerle para almak isteyen kişileri emniyet birimlerine bildirmeleri yararlarına olacaktır.

İŞTE FİYAT TARİFELERİ

İzmir’in de aralarında bulunduğu 7 ilde, KCK yapılanması altında ‘Joker’ adı verilen kişilerin başkalarının yerine LYS, UDS, KPDS ve KPSS’ye girmesini sağlayan şebekeye yönelik düzenlenen ikinci operasyonda 6’sı öğretmen, 3’ü araştırma görevlisi 19 kişi gözaltına alındı.

İLK OPERASYON HAZİRANDA YAPILDI

KPSS çetesine yönelik ilk operasyon geçtiğimiz haziran ayında gerçekleştirildi. İzmir Emniyeti’nin bir yıl süren takibinin ardından 25 okul mercek altına alındı. İzmir, Diyarbakır, Batman, Hakkari, Gaziantep, Mardin, İstanbul ve Ankara’da gözaltına alınan 38 şebeke üyesinden 21’i tutuklandı.

“GENÇLER DAĞA ÇIKMASIN DİYE YAPTIM”

Şebeke lideri Mehmet Kenan Öztürk, “Gençlerin dağa çıkıp terörist olmaması, eğitim görmeleri için bu yola başvurdum” dedi. Ancak tutuklanan Öztürk’ün bu ifadesine karşılık şebekenin çalışma şeklinin tam tersi olduğunun saptandığı vurgulandı.

TIP 60 BİN, HUKUK 40 BİN AVRO

Şebekenin PKK’ya para aktarımının incelenmeye alındığı, tıp fakültesine girmek isteyenden 60 bin avro, hukuk fakültesine girmek isteyenden 40 bin avro diğer fakültelere girmek isteyenlere ise en az 20 bin dolar olmak kaydıyla tarife uygulandığı kaydedildi.

60 KİŞİYİ SAHTE BELGELERLE İŞE YERLEŞTİRDİ

Bu güne kadar 60 kişiyi sahte belgelerle kamu kurumlarında işe yerleştiren çete sınava giren jokerleri ODTÜ, İTÜ başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden seçiyor.

İzmir'de Kpss Operasyonu; 19 Gözaltı

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

İZMİR Emniyet Müdürlüğü, KPSS'ye başkasının yerine girdikleri ve bu sahteciliği organize ettikleri ileri sürülen 19 kişiyi gözaltına aldı.

Polisin eylül ayında yapılan KPSS'de sahteciliğe yönelik daha önce gerçekleştirdiği operasyonun ikinci ayağında gözaltına aldığı 19 kişiden çoğunun, başkasının yerine sınava girenler olduğu belirtildi. Operasyonun sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer'den Kpss'de "Joker" Operasyon Açıklaması

İLLİ Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, (KPSS operasyon ) " Bu tip çürük elmalar varsa şayet bu ve benzeri operasyonlar hükümetimizin ve eğitim sisteminin tavrını ortaya koyar. Yanlış yapanın hesabı soruluyorsa bir ülkede o zaman mesele kalmayacak demektir " dedi.

Bakan Dinçer, Ceylanpınar'da okulların tatil edilmesiyle ilgili olarak da "Ceylanpınar'da meydana gelen hadiselerden dolayı eğitimde büyük bir aksama sözkonusu değil. Özel bir tedbir alacağımız içerik kazanmadı henüz. Şimdi gözlüyoruz. İleride duruma göre karar veririz. Umarım kısa zamanda bu sorun çözülür" diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Çekmeköy'de Özel irfan Koleji'nin açılışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Dinçer, KPSS'de başkalarının yerine sınava giren 19 kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili "Yanlış yapanın hesabı soruluyorsa bu ülkede sorun kalmayacaktır demektir " dedi.

" BU TİP ÇÜRÜK ELMALAR VARSA... "

Bakan Dinçer, İzmir'de KPSS'de başkalarının yerine sınava giren 19 kişinin gözaltına alınmasıyla ilgili olarak," Bana henüz resmi bir bilgi gelmedi ama sizin duyduğunuz bilgileri ben de duydum. Önce şunu söylemeliyim. Bu tip çürük elmalar varsa şayet bu ve benzeri operasyonlar hükümetimizin ve eğitim sisteminin onuya tavrını ortaya koyar. Yanlış yapanın hesabı soruluyorsa bir ülkede o zaman mesele kalmayacak, demektir. Bu sistemin kendisinin ürettiği bir sorun değil, sisteme dışarıdan birilerinin haksız bir şekilde bir yerlere gelme çabası olarak görülmelidir. Hep beraber bunun hesabını sormalıyız " dedi.

Bakan Dinçer, dershanelerin kapanması konusunda hangi aşamaya gelindiğinin sorulması üzerine ise, " Meseleyi, sadece dershaneyi açtık ya da kapattık diye tartışmıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz ortaokul eğitim çeşitliliği, derslerin miktarı ve kazanımları , ilkokuldan ortaöğretime geçiş, sınav sistemini ve dershanelerin hepsini birlikte çalışıyor ve bir bütünlük içinden çözmek için çaba sarf ediyoruz. Yıl sonuna kadar hazırladığımız programı sizlerle paylaşacağız " yanıtını verdi.

" İKİ GÜN İÇİN YENİ BİR TEDBİR ALMAYA GEREK YOK KANAATİNDEYİM "

Bakan Dinçer açılan İmam Hatip okullarında yoğunluk yaşandığı ve yeni okulların açılıp açılmayacağı konusundaki bir soruya da şu yanıtı verdi:

" O konuya iki tür seviyeden ayrı ayrı bakmak lazım. İmam Hatip okullarının lise seviyesinde bizim tahminlerimizin ötesinden öğrenci talepte bulundu, dolayısıyla hepsini alamadık. Önümüzdeki yıllarda lise seviyesinde belki kapasite artırımı yaparız. Ortaöğretim seviyesinde ise, tahminlerimize uygun bir şekilde öğrenci talebi oldu, onları istihdam ettik. Ancak bu kez ulusal düzeyde dağılım konusunda sorunlar vardı. 73 civarında okulumuzda yeterli seviyede öğrenci müracaatı olmadığı için, onları da duruma göre ortaokula dönüştürerek veya birleştirerek çözdük. Şu anda herhangi bir sorunumuz bulunmuyor."

CEYLANPINAR'DA OKULLARIN TATİL EDİLMESİ

Dinçer, Şanlıurfa Ceylanpınar'daki okulların sınırdaki hareketlilik nedeniyle iki gün kapatılması konusuna da değindi. Türkiye tarafına geçmiş Suriye'lilere yönelik eğitim çalışmalarını Milli Eğitim Bakanlığı'nın bizzat kendisinin yürüttüğünü söyleyen Dinçer, "Akçakale'de sınırdaki çatışmalar nedeniyle eğitimde aksamalar olmuştu. Biz onu telafi edebilmek için Cumartesi günleri eğitime devam ediyoruz orada. Ceylanpınar'da meydana gelen hadiselerden dolayı eğitimde büyük bir aksama sözkonusu değil. Özel bir tedbir alacağımız içerik kazanmadı henüz. Şimdi gözlüyoruz. İleride duruma göre karar veririz. Umarım kısa zamanda bu sorun çözülür. Biz de ek tedbir almak zorunda kalmayız " dedi.

Bakan Dinçer, Ceylanpınar'da okulların tatil süresinin uzatılıp uzatılmayacağı sorusuna ise, " İki gün için yeni bir tedbir almaya gerek yok kanaatindeyim. Bu süre uzarsa yeni bir tedbir düşünebiliriz " yanıtını verdi.

2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Tercih işlemleri ve 2012 KPSS tercih kılavuzu yayınlanması için gözler ösym'de. 2012 KPSS tercih işlem yorumları neler söylüyor.2012 KPSS ortaöğretim ve önlisans sınav sonuçları beklendiği gibi Kurban Bayramından önce açıklandı. Memur adayları büyük bir stres içinde idi ve o stresleri azcık azaldı. Şimdi herkes sabırsızlıkla OSYM 'den gelecek 2012 KPSS tercih işlemlerini beklemek olacak.

ÖSYM'den KPSS'de tercih kolaylığı

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 22 Eylül 2012 tarihinde ön lisans düzeyinde, 23 Eylül 2012 tarihinde ortaöğretim düzeyinde yapılan 2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı'na katılan adaylar, mezun oldukları program/alan bazında kendi sıralamalarını görebilecekler.

Adaylar, ÖSYM'nin ''http://ais.osym.gov.tr'' internet adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile girip, 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı'nı seçerek program/alan bazında sıralama sayfasından öğrenebilecekler.

Adayların tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla geliştirilen uygulama için görüntülenen sayfa belge niteliği taşımayacak. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak.

2012 KPSS 20 Bin memur ataması 2.yerleştirme tarihleri belli oldu

Milyonlarca lise, üniversite mezunu Kamu Personel Seçme Sınavları'na (KPSS) sınavlarına yönelirken genç adayların 2012 için beklediği atama tarihi de netleşti. Devlet Personel Başkanlığı, ikinci yerleştirmeleri 19-28 Kasım arasında yapacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre son 10 yılda 316 bini öğretmen olmak üzere toplam 908 bin kişi memur oldu. En büyük alım 140 bin memurla geçen yıl olurken, bu yıl kamuya 70 bin kişi alındı. Gelecek yılın bütçesinde ise 9 bin personel alımı öngörülüyor. Bütçeden kamu çalışanlarına ayrılan pay geçen yıl yüzde 28'e bu yıl da yüzde 30'a ulaştı. Haziran ayında, KPSS sınav sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 17 bin 387 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunuldu.

20 bin alım yapılacak

Gelen talebin yüzde 16.73'ü orta öğretim, yüzde 27.47'si ön lisans ve yüzde 56'sı da lisans düzeyinde oldu. Bu yıla ilişkin ikinci atamalar ve tercihlerin ne zaman yapılacağı en çok merak edilen konu. Bu yıl için öngörülen 70 bin memur alımı kapsamında yılsonuna kadar da 20 bine yakın alım gerçekleşecek.

Devlet Personel Başkanlığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 2012/2 ile alınacak kadrolarını Unvan, Öğrenim Düzeyi ve Kurum Türü Bazında dağılımını açıkladı. Toplamda 7238 memur alınacak. Kadrolar öğrenim düzeyine göre şöyle sıralandı; lisans 3759, önlisans 2928, lise ise 641. İşte kadroların branş ve kurum bazında dağılımları

2012 YILI KASIM AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (7.328) kadro ve pozisyona 19 - 28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

 

 

 


YORUMLAR