2012 KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu indir. 2012 KPSS önlisans tercih kılavuzu indir. 2012 KPSS ortaöğretim tercih işlemleri ile ilgili tüm detaylar, tercih robotu indir,Tercihleri nasıl yapacağım? (resimli)

2012 KPSS ortaöğretim önlisans tercih işlemleri başladı. Tercih kılavuzunu indirmek için tıklayınız. Tercih yapmadan önce bilmeniz gerekenler

KPSS Tercih kılavuzunu hazırlayan ve kamu kurumlarının görüşlerine cevap veren, Devlet Personel Başkanlığı, KPSS Rehberi hazırladı.
Rehberde, KPSS ile ilgili temel bilgiler yer aldı.

2012/1 KPSS Tercih Robotu İçin Tıklayın

Tercih rehberine ulaşmak için tıklayınız.

Devlet Personel Başkanlığı’ndan “2012 yılı Kasım ayında KPSS sonucuna göre yapılacak Merkezi Yerleştirme İşlemi hakkında” bir açıklama yapıldı.
Açıklama aynen şu şekilde:
Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.
Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

 


YORUMLAR