2012 KEY ödemesi sorgula tc kimlik numarası ile sorgula 2012 key ödemeleri en güncel

2012 Key ödemesinde hak sahipleri belli oldu(güncel)

 Binlerce vatandaşın büyük bir merak ve heyecanla beklediği Konut Edindirme Yardımı (KEY) hak sahipleri listesi, Resmi Gazete'de açıklandı. KEY listesi ve KEY ödemeleri sorgulama sayfası sitemize eklenmiştir. İşte 2012 Key Ödemeleri Listesi ve sorgulama sayfası ve tüm detaylar....


HaberYurdum:
Konut Edindirme Yardımı (KEY) Ödemeleri 8. Dönem Listesi

Konut Edindirme Yardımı KEY ödemeleri için yeni liste Resmi Gazete'de yayınlandı.

Toplam 5 bin 430 kişiye yapılacak 2 milyon 391 bin 289 TL tutarındaki ödeme bugünden itibaren başlıyor. KEY ödemeleri kimlik numarasıyla, yabancı uyruklu hak sahiplerine ise yabancı kimlik numarası/vergi kimlik numarası ile Ziraat Bankası'ndan yapılacak.

Key Ödemeleri 2012 Sorgulama Sayfası İçin Tıklayın..!

Hak sahibinin ölmüş olması halinde, veraset ilamına istinaden yapılacak ödemelerde yasal mirasçıların tümümün aslen/vekaleten birlikte müracaat etmeleri veya miras ortaklığına temsilci atanması gerekiyor.

8. ödeme devresinde 479 kurumdan alınan bilgiler çerçevesinde 5 bin 430 kişiye ödeme yapılacak. Faiziyle birlikte vatandaşa 2 milyon 391 bin 289 TL ödeme yapılacak. Tasfiye Halinde Türkiye Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, ödemelerin Ziraat Bankası"ndan yapılacağını açıkladı.

Sayın, “Bize yanlış gönderilen başvuruların düzeltilmesi sonucu bu liste oluşturuldu. Bu listelerde yer alanlara ödenecek toplam para 437 bin 218.33 TL. Bu listede yer alanlar arasında 20 TL de alacağı olan var bin TL"de. Faiziyle birlikte vatandaşa yapılacak ödeme 2 milyon 391 bin 288.74 TL” dedi.


YORUMLAR