20 Nisan 2014 Pazar
   14.02.2013 08:21:20

2012-2013 Anadolu Üniversitesi bahar dönemi kayıt işlemleri ne zaman başlayacak

Her dönem ara sınav, dönem sonu sınavı yapılacaktır. Açıköğretim fakültesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılacak. AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri..

  AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri

Açıköğretim fakültesi Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılacak?Hangi tarihler arasında kayıt yenilemek gerekiyor?İşte merak edilenler

Bildiğiniz gibi bu yıl bütün aöf bölümleri kredili sisteme geçecekler. Kredili sistemde güz ve bahar dönemi olmak üzere iki ayrı dönemde eğitim görülecek. Her dönem ara sınav, dönem sonu sınavı yapılacak ve bütünleme sınavı yapılmayacaktır. Yine her dönemin aöf kayıt yenileme işlemi yapılacaktır. Kredili sistemin yıllık sisteme göre kayıtlardaki farkı bu yılda iki kez kayıt yeniletecek olmamızdır.

Anadolu Üniversitesince açıklanan Aöf 2012 kayıt yenileme tarihlerine göre;

Güz Dönemi 2012-2013 kayıt yenileme tarihleri; 22 Ekim Pazartesi ile 16 Kasım Cuma günü arasında yapılacaktır.

Bahar Dönemi, 2012-2013 kayıt yenileme tarihleri; 11 Mart Pazartesi ile 22 Mart Cuma günü arasında yapılacaktır.

Kayıt Yenileme İşlemi 2 Aşamalı Olarak Gerçekleşecektir.

1. Aşama; http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip, buradan KAYIT YENİLEME yazısına tıklayarak Ders Ekle/Sil İşlemi yapılmasıdır. Bildiğiniz üzre bu yıl tüm bölümler kredili sisteme geçirildi ve dersleriniz neredeyse komple değişti. Bu yüzden üstten ders istemeseniz bile aöf ders ekle/sil sayfasına girerek okulun size atadığı dersleri kontrol edin. Bu dönem almanız gereken ve okulun atamadığı dersleri eklemeyi unutmayın. Yoksa okulu bir yıl uzatma riskiyle karşılaşabilirsiniz.,

2. Aşama; Kayıt yenileme işleminde herzaman olduğu gibi Bankaya ( Vakıfbank’a ) harç ücretlerinin yatırlımasıdır. Ders Ekle/Sil yaptıktan sonra bankaya harç ücretini yatırdığınızda kaydınız otomatik yenilenecektir. Harç ücretini yatırdıktan sonra aöf bürolarına bizlere verilecek olan yeni ders kitaplarımızı almaya gideceğiz sadece.

DİKKAT!!!

Aöf Harç Ücretlerini Yatırdıktan Sonra Ders Ekle/Sil Yapamazsınız.
aofdestek
 

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!

tayyip erdoğan
15.02.2013 11:54
Allahtan harç ücretleri kaldırıldı