2 Şubat Sürücü sınavı sonuçları!, Direksiyon sınavı için tavsiyeler burada!

Ehliyet sınavı soru ve cevapları, Sürücü sınavı ilkyardım soruları ve cevapları, Sürücü sınavı sonuçları!

 2 Şubatta düzenlenen ehliyet sınavının soruları ve cevap anahtarları yayınlandı, sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor, sınav sonucunuzu sınav açıklandığı andan itibaren aşağııdaki linkten öğrenebilirsiniz.


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Ehliyet sınavı soru ve cevapları MEB’in Egitek sayfasında 5 veya 6 Şubat tarihlerinde açıklanacak. Sınav soru ve cevapları Egitek ile eşzamanlı olarak sitemizde yayımlanacak. Soru ve cevaplara aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIĞINDA BU LİNKTEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ!

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı e-Kılavuzu'nda önemli değişiklikler yaptı. Teorik sınavda birçok yenilik yapıldı. Sınav takvimine göre yılda 6 tez yapılan Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavı (MTSAS) sayısı 7'ye çıkarıldı.
Teorik sınavda yeni yıl ile birlikte birçok çok önemli değişiklikler yapıldı. Özellikle ehliyet sınav soru sayısında ve sınav süresinde yeni düzenlemeler yapıldı. B sınıfı ehliyet sınavlarında önceki yıllarda 120 olan soru sayısı bu yılki yeni uygulama ile birlikte 60'a indirildi. Buna paralel olarak da 150 dakika olan sınav süresi 75 dakikaya indirildi. Yeni uygulamaya göre; daha önce trafikte 50 soru varken, soru sayısı 25'e indirildi. Motor sınavındaki soru sayısı 40'da 20'ye ve ilk yardımdaki 30 soru da 15'e indirildi.
Yazılı sınav sonuçları açıklandıktan sonraki ilk haftanın sonunda uygulama sınavı yapılacak. Aday, yazılı ve uygulamalı sınavlardan başarılı olduğu takdirde sertifika almaya hak kazanacak. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) on-line olarak Özel Motorlu Taşıt sürücü Kursu (MTSK) Modülü'nden sertifika kontrolü yaptıktan sonra sürücü belgesi düzenleyecek. Aday, 2013 yılı ve her sınav dönemi için ayrı-ayrı olmak üzere 50 TL (KDV dahil) MTSAS sınav ücretini TC Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası TAO, Türkiye Halk Bankası AŞ şubelerinden birine 'Kurumsal Tahsilât Programı' aracılığı ile kendi TC kimlik numarasına göre yatıracak.
Adayların derslere göre sorulara verdikleri doğru cevap sayıları tespit edilecek. Yanlış cevaplar dikkate alınmayacak. Tespit edilen doğru cevap sayıları üzerinden her bir ders için 100 puandan hesaplama yapılacak. Her ders için 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan aday başarılı sayılacak. Merkezi sistem sınavında her soru puan olarak eşit ağırlığa sahip olacak. Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.


02 Şubat 2013 Tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı

A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

F-G Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı

H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı 

2 Şubat tarihinde sınava giren Ehliyet almak isteyen adaylar Trafik, Motor ve İlk yardım bilgisinden minumum 70 almaları halinde direksiyon sınavına girmeye hak kazanacaklardır.
2 Şubat ehliyet sınav soruları açıklandığında aşağıdaki linkten soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

ÖNCEKİ SENELERİN EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ 

Direksiyon sınavında nelere dikkat etmeliyiz?


YORUMLAR