2 kasım ehliyet sınav soruları açıklandı - Son Dakika

EHLİYET SINAV SONUÇLARI, 2 Kasım Ehliyet sınav sonuçları, Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte kesin tarih 2 Kasım 2013 ehliyet sınav sonuçları açıklandı mı

2 kasımda girdikleri ehliyet sınav sonuçlarının açıklanmasını 4 gözle beklemeye başlyan binlerce sürücü adayının gözü kulağı Milli Eğitim Bakanlığında. Trafik ve Çevre Bilgisi, Motor ve Araç Tekniği Bilgisi ve İlk yardım ve Sağlık Bilgisi gibi derslerden sınavda ter döken ehliyet adayları sınav sonuçalrını öğrendikten sonra bir de yeni düzmlemeyle oldukça zorlaşan direrkesiyon sınavına girecekler. Birbirlerine ehliyet sınav sonuçalrı açıklandı mı? sorularını sorun bişnlece adayın tek derdi ehliyet sınav sonuçaları ne zaman açıklanacak? oldu.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN

Ehliyet sınav sonuçalrı hangi tarihte açıklanacak konusu henüz net değik iken MEB’in 12 Kasımda ehliyet sınav sonuçalarını açıklaması bekleniyor. Zira bu konudaki bilgiler MTSAS’ın internet sitesindeki takvimler arasında yer alıyor. 12 Kasım Salı günü açıklanması beklenen Ehliyet sınav sonuçalrında kimin ne kadar başarı sağladığı ve hangi dersten kaç puan alacağı da bir diğer merak konularından.

12 kasım 2013 tarihinde Ehliyet sınav sonuçaları açıklandı-ğında aynı anda gazetea24.com adresinden de sonuçalrınıza ulaşabilecek ve bundan sonraki süreçte neler yapmanız gerektiğiyle ilgili bilgiler alabileceksiniz.

Ehliyet sınav sonuçları sorgulamak ve ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorularının cevaplarını bulabileceğiniz gazetea24.com’dan aynı zamanda ehliyet sınav soruları ve direksiyon sınav sonuçlarına da ulaşabileceksiniz. 2 kasım 2013 ehliyet sınav sonuçları dakikası dakikasına öğreneceğizniz ve direksiyon sınavıyla ilgili her türlü bilgiye erişeceğiniz sayfalarımızda MEB’in her türlü açıklamasına da sıcağı sıcağına erişebileceksiniz.

2 KASIM EHLİYET SORULARI VE CEVAPLARI
A1-A2 Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
B Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
C-D-E Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
H Sınıfı Soruları ve Cevap Anahtarı
Yeni Müfredat Soruları ve Cevap Anahtarı

SINAVDA BAŞARILI OLMAK NEYE BAĞLI?
Trafik ve Çevre Bilgisi: Sınavda yer alan 50 sorudan 35’ini yapan 70 puan alarak olmuş sayılırsınız.
Motor ve Araç Tekniği Bilgisi : Sınavda yer alan 40 sorudan 28’ini yapan 70 puan alarak olmuş sayılırsınız.
İlk yardım ve Sağlık Bilgisi: Sınavda yer alan 30 sorudan 21’ini yapan 70 puan alarak olmuş sayılırsınız.

BİR SONRAKİ SINAV NE ZAMAN?
MTSAS 2013-7 14 Aralık 2013 Cumartesi

SINAVDA SORU SAYISI VE ZAMAN
• A1 – A2 ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (20), Motor ve Araç Tekniği (10) toplamda 45 soru ve 60 dakika süre tanınıyor.
• B ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (25), Motor ve Araç Tekniği (20) toplamda 60 soru ve 75 dakika süre tanınıyor.
• C – D – E ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (25), Motor ve Araç Tekniği (20) toplamda 60 soru ve 75 dakika süre tanınıyor.
• F – G ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (20), Motor ve Araç Tekniği (15) toplamda 50 soru ve 65 dakika süre tanınıyor.
• H ehliyeti almak için İlk Yardım (15), Trafik ve Çevre (25), Motor ve Araç Tekniği (0) toplamda 40 soru ve 50 dakika süre tanınıyor.

Kaynak: Gazetea24.com

SINAVI BAŞARILI GEÇENLERE DİREKSİYON DERSİ

 


YORUMLAR