16 Mart Ehliyet sınavı sorularını indir.(Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı)

16.03.2013 Tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayları Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarı. Motorlu Taşıt Sürücü Adayı Sınavı soru ve cevaplarını indirmek için haberin içinde ki linki tıklayın.

Ehliyet sınavı soru ve cevapları yayınlandı

2013 yılı 2. Ehliyet sınavı 16 Mart soru ve cevapları açıklandı. 

2013 Yılı 2.ehliyet sınavı yapıldı. 16 mart ehliyet sınav soruları cevapları ne zaman yayınlanacak sorusu yanıtlandı. 

TIKLA EHLİYET SINAVI SORU VE CEVAPLARINI İNDİR

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi olan www.meb.gov.tr 'de ehliyet sınav soruları yayınlanladı. Ehliyet sınav soruları cevapları açıklandı.  Ehliyet sınav soruları ve cevapları  www.GazeteA24.com'de. 

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

2013 EHLİYET SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI

2013 Ehliyet sınav tarihleri belli oldu. MEB Milli Eğitim Bakanlığı 2013 yılı ehliyet sınav tarihlerini açıkladı. İşte Tarihler;

untitled-5.jpg

– Ehliyet Sınavını Geçebilmek İçin –

Trafik ve Çevre Bilgisi Dersinden en az 35 doğru cevap

Motor ve Araç Tekniği Bilgisinden en az 28 doğru cevap

İlk Yardım Bilgisi’nden en az 22 doğru cevap yapmak gerekiyor. ( Ehliyet sınavında yanlış cevaplar doğruları götürmemektedir. )

Ehliyet Sınav Soruları 16 Mart 2013,16 Mart Ehliyet Sınavı Soruları Ne Zaman Açıklanacak Yayınlanacak
 


YORUMLAR