15 Aralık Ehliyet sınavı sonuçları soru ve cevap anahtarı ( MEB)

15 Aralık'ta yapılan ehliyet sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınavı soru ve cevap anahatarını indir

  Bu arada Milli Eğitim Bakanlığı'nın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yılda 6 kez yapılan ve bu yılın son sınavı olan 15 Aralık Ehliyet sınavı bugün gerçekleştirildi. 15 Aralık ehliyet sınav soruları ve cevapları MEB tarafından 18 Aralık 2012 Salı günü açıklanmıştı.

15 aralıkta yapılan gerçekleştirilen ehliyet sınavı'nın sonuçları 2013 yılının ilk ayı olan ocak ayının birinci gününde açıklanacak. yani yaklaşık 10 gün sonra açıklanması bekleniyor.

15 aralık 2012 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ehliyet sınav sonuçları için açıklanma tarihi belli olmuştur. Ehliyet sınav sonuçları sınavdan sonra tam 15 gün sonra belli olacaktır.

15 aralık cumartesi günü ehliyet sınavına giren sürücü adayları sabırsızlıkla ehliyet sınav sonuçları 'nı beklemektedir. Yılın son sınavı olan ehliyet sınavı yapıldıktan sonra ilk beklenti ehliyet sınav soruları 'dır. Daha sonra ise ehliyet sınav sonuçları 'nı beklemektedir.

15 aralık Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Milli eğitim bakanlığı 15 aralık ehliyet sınav sonuçları açıklanma tarihi hakkında resmi tarih belirlemiştir. 15 aralık ehliyet sınav sonuçları açıklanacağı tarih 01 Ocak 2013 salı günüdür.

Adaylar hangi sınavlara tekrar girecek, kaç sınav hakkı bulunuyor?

Sürücü adaylarının Ehliyet sınavları için 5 sınav hakkı bulunuyor. Adaylar 5 kere teorik 5 kere de uygulama sınavına girme haklarını bitirdiğinde ise yeniden başvuru yapmaları gerekiyor. Teorik sınav yazılı, uygulamalı sınav ise direksiyon sınavı anlamına gelmektedir. Sürücü adayları ise teorik sınavda uygulanan Motor, İlkyardım, Trafik ve Çevre bilgisi testlerinden 70 puanın altında aldıkları testin sınavına girecekler. Yani başarılı oldukları bölümden tekrar teste tabi tutulmayacaklar.

15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları ve cevapları için bekleyişte olan adaylara müjdeli haber MEB'den geldi. 15 Aralık Ehliyet sınavına geçtiğimiz Cumartesi giren adaylar o günden beri soruların cevapların açıklanması için gözlerini MEB resmi sitesine çevirmişti.15 Aralık 2012 Tarihli Motorlu Taşıtlar Sürücü Adayı Sınavı Soru ve Cevapları açıklandı...

15 Aralık Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları 18 Aralık 2012'de MEB Tarafından Açıklandı.İşte 15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları...

15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları İndirmek için Tıklayın.

15 Aralık 2012 Ehliyet sınav soruları ve cevapları için mutlu haber 18 Aralık'ta MEB resmi sitesinden adaylara duyuruldu.15 Aralık ehliyet sınavı soruları ve cevapları açıklandı. 15 Aralık 2012 ehliyet sınav sonuçları ise 1 Ocak 2013 Salı günü açıklanması bekleniyor... ...

15 Aralık 2012 Ehliyet sınav soruları ve cevaplarını bekleyen adaylar sınavda 50 trafik, 40 motor ve 30'da ilk yardım sorusu olmak üzere toplam 120 soruyu cevaplamak için ter dökmüşlerdi. Ve 10 Aralık 2011 Ehliyet sınavnı atlatan adaylar sınav sorularını ve cevapların açıklanması için 3 gün beklediler ve sorular açıklandı.

15 Aralık 2012 Ehliyet Sınav soruları ve cevaplarını kontrol eden adaylarda hedef 3 alanda da 70 barajını aşmaktı. 14 Nisan Ehliyet Sınav soruları cevaplarında adayların trafik sorularının her 2 motor sorularının her biri 2.5 ve ilk yardım sorularının her biri ortalama 3.3 ile çarpılıyor. Ve sınavda yanlışlar doğruyu götürmüyordu.

2012 yılının altıncı ehliyet sınavı 15 Aralık 2012 Cumartesi günü yapıldı.15 Aralık 2012 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. İşte Ehliyet Sınavı Soruları sorgulama paneli ile Ehliyet Sınav Sonuçları ve Ehliyet Sınavı hakkında tüm bilgiler...

15 Aralık Ehliyet Sınav Soruları İndirmek için tıklayın.

15.12.2012 Ehliyet Sınavı Soruları 18 Aralık 2012 Salı günü açıklandı. 15 Aralık 2012 ehliyet sınav sonuçları ise 1 Ocak 2013 Salı günü MEB tarafından açıklanması bekleniyor..

Ehliyet sınavına giren sürücü adaylarının ehliyet almaya hak kazanmaları için bu sınavda sorulan soruların Trafik, İlk yardım ve Motor derslerinden en az 70 puan barajını aşmaları ve bu 3 sınavdan geçtikleri taktirde direksiyon sınavını geçmeleri gerekiyor. Adaylar direksiyon sınavından da en az 70 puan aldıkları durumunda ehliyeti almaya hak kazanacaklar

Sürücü adaylarının girdiği ilk sınav yani Ehliyet sınavının sonucunda üç kategori'nin birinden başarısız olanlar sadece başarısız oldukları dersten tekrar sınava girmeleri gerekmektedir.Aynı şekilde direksiyon sınavından da başarısız olan adayların sınavı tekrarlanacaktır.O yüzden ehliyet sınavı sonuçları diğer bir aşama için önemlidir.Adayların ehliyet sınavı ve direksiyon sınavından başarısız olursa 5 defa daha girebilme hakları vardır.

Tüm yıllara ait ehliyet sınav soruları için tıklayın. Buradan geçmiş ehliyet sınav sorularının hepsine ulaşabilirsiniz.

Her iki sınavı başarıyla tamamlayıp geçen adaylar Sürücü belgelerini ,bağlı oldukları sürücü kursundan alacakları belgelerle bulundukları şehirdeki Emniyet Müdürlüklerine başvurarak 1 gün içerisinde kolayca alabilecekler.Sürücü kurslarından aldıkları belgeler 1 sene boyunca geçerli olabilecektir.


YORUMLAR