14 Ocakta hangi illerde okullar tatil, 14 Ocak İstanbulda okullar tatil mi, 14 Ocak Ankarada okullar tatil mi, 14 Ocak Bursada okullar tatil mi, okullar tatil mi?

14 Ocak okullar tatil mi. Kar tatilinde son durum ne. Güncel kar tatili haberleri okumak için tıklayın. Okullar tatil mi bugün(14 ocak) 2013. Okulların tatil olduğu şehirler nereler

 İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan duyuruda, Bingöl'de etkisini yoğun bir şekilde gösteren kar yağışı nedeniyle Bingöl Valiliğinin okulların tatil süresini bir gün daha uzattığı belirtildi. Böylelikle okulların tatil süresi beş güne çıkmış oldu.

Zorlu kış şartlarının hüküm sürdüğü şu günlerde kar yağışı nedeniyle birçok ilimizde okullar kar tatili ilan edildi. 11 Ocak 2012 tarihinde de yurt genelinde bir çok ilde okullar tatil edildi.

İşte 11 Ocak 2012 tarihinde kar tatili olan iller..

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Ayvacık, Ladik, Kavak, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde eğitime yarın ara verileceği, Atakum, Havza, 19 Mayıs, Canik ve Çarşamba ilçelerinde ise kısmi tatil uygulanacağı bildirildi.

Konya'nın Ereğli ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Halkapınar ilçesinde de köy yollarının kapalı olması ve yol açma çalışmalarının devam etmesi nedeniyle, taşımalı eğitimle okuyan öğrenciler için eğitime 1 gün daha ara verildiği bildirildi.

Karaman'ın Ayrancı, Başyayla, Kazımkarabekir ve Sarıveliler, Nevşehir'in Ürgüp, Avanos ve Acıgöl ile Kayseri'nin Hacılar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Van'da etkili olan kar yağışı nedeni ile Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde (YYÜ) eğitime bir gün ara verildi.

Siirt merkez, ilçeler ve köyler ile Şırnak'ta da yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği bildirildi.
 

Soğuk hava ve kar yağışı, yurt genelinde hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Zorlu kış şartları ve kar yağışı yurt genelinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ederken okullar da kar tatili oldu . Kar yağışının etkili olduğu bazı illerde okular tatil edilirken, kar yüzünden kapanan yolları ise açma çalışmaları devam ediyor. İşte yoğun kar yağışı nedeni ile okulların tatil edildiği iller.

EĞİTİME ARA VERİLEN İLLER

Olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime ara verilen iller şöyle:

HAKKARİ'DE OKULLAR PAZARTESİ'YE KADAR TATİL

Hakkari "de kar yağışı nedeniyle okullar pazartesi gününe kadar tatil edildi.
Hakkari'de üç gündür etkili olan kar sebebiyle 135 köy ve 375 mezraya halen ulaşım sağlanamıyor. Akşam saatlerinde toplanan Hakkari İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları nedeniyle kent merkezi, ilçeler ve köylerdeki okullarda eğitime 14 Ocak Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verildi.
Engelli Ve Hamile Çalışanlara Kar Tatili
Van"da, olumsuz hava şartları nedeniyle engelli ve hamile kamu çalışanları için yarın tatil olduğu bildirildi.

Van Valiliği"nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle 11 Ocak 2013 Cuma günü Van genelinde kamu kurumlarında görevli hamile ve engelli kamu çalışanlarının 1 gün süre ile idari izinli sayılacakları belirtildi.

Van'da Kar Tatili Bir Gün Daha Uzatıldı

Van"da iki gündür devam eden kar yağışı ve olumsuz hava şartları merkez ve ilçelerde kar tatili bir gün daha uzatıldı.

Önceki gün akşam saatlerinde başlayan ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve tipi şehir merkezinde de hayatı donma noktasına getirdi. Birçok köy yolunun kapandığı ilde, merkez ve ilçelerdeki tüm okullar 11 Ocak Cuma günü de tatil edildi.

Bartın'da Okullar Kar Tatili 11 Ocak 2013

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Bartın merkez ve tüm ilçelerinde, ilk ve orta dereceli okulların yarın (cuma) için tatil edilmesine karar verildi.

Şırnak'ta Okullar Tatil

Şırnak'ta 5 günden bu yana etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle okulların Cuma günü de tatil edildiği belirtildi. Şehir merkezinde aralıksız yağan kar hayatı felç ederken, 137 köy yolunun da ulaşıma kapandığı ifade edildi. Özel İdare ekiplerinin kapanan yolları açma çalışmaları devam ediyor.

Bingöl'deki Okullarda Kar Tatili Beş Güne Çıktı

Etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle Bingöl merkez, ilçeler ve bağlı köylerde okulların tatil süresi bir gün daha uzatılarak beş güne çıkarıldı.

 


YORUMLAR