Recep Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı'nda konuşuyor, AKP Belediye başkanları toplantısı canlı izle

Başbakan konuşmasını canlı izle, Başbakan Erdoğan canlı izle, Ankara sokakları izle, bir yanda AKP'liler diğer yanda direnişçiler canlı izle

ERDOĞAN'IN KONUŞMASINI CANLI İZLE

 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP grup toplantısında konuşuyor. Başbakan, artık darbelerin Türkiye'de yeri olmayacağını ve demokrasinin daha da güç kazanacağını belirtti.

Grup başkan vekillerimiz seçildi arkadaşlara başarılar diliyorum.

Mersin'de gerçekeleştirien 17. Akdeniz oyunları pazar aklamı sona erdi. Bu oyunlarda görev alan tüm arkadaşlara şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.

47 Altın 43 Gümüş ve 36 Bronz almak üzere İtalya'dan sonra en fazla madalya alan ülke olduk. Bundan önce bu oyunlarda en fazla 74 madalya kazanmıştı.

Açılış töreni 14 ülkenin televizyonu tarafından canlı olarak yayınlandı. Ülkemizin zamettiğinde nereleri başaracağını gösteren sporcularımızı tebrik ediyorum.

Gençlik ve Spor Bakanımız ile mesai arkadaşlarını tebrik ediyorum.

Geçtiğimiz hafta meclise bir yasa önerisi sunduk. 10 yıllardır demokrasiye müdahale için gerekçe olarak gösterilen TSK İç Hizmetleri kanununun 35. maddesini artık değiştiriyoruz.

Bu madde ile 1960, 1980 ve ardından 28 Şubat dönemi olmak üzere müdahale için hep gerekçe gösterilmişti. Demokrasimiz bu sayede daha da güç kazanacak.

Yargıda hesap verenler hep bu maddeyi göstermişler ve kılıf olarak sunmuşlardı. Madde metninde yapılacak olan değişiklikle bu maddenin farklı şekilde yorumlanarak durumdan vazife çıkarılmasının önüne geçiyoruz.

Aynı şekilde bu tasarıda pek çok yenilikle çeşitli askeri kanunlara ilişkin değişiklikler de yer alıyor. Bu çok önemli düzenlemenin de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Meclis aşamalarında her birimizin bu değişikliğin ruhuna uygun davranacağınıza eminim. Bu maddeyi genel kuruldan geçireceğinize inanıyor ve millete en doğru şekliyle anlatacağınıza inanıyorum.

Yine bir başka teklif de çok önemli düzenlemeler içeriyor. Sanayi işletmelerine sicil affından, yasa dışı bahis oyunlarının engellenmesine, ve müjdesini verdiğimiz sözleşmelilere kadro ve sürücü belgelerine kadar çok önemli düzenlemeler yer alıyor. Bunların da genel kurula getirileceğine inanıyorum. Bunlar çıkmadan tatile çıkmak yok. Önce bunları halledeceğiz sonra tatile çıkacağız..

Mübarek Ramazanı şerife çok yakında vasıl olacağız. Tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını, gönüllerimizi kuşatmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Ramazan'ın ülkemizde, Suriye, Mısır, Somali, Myanmar, Tunus gibi kardeşlerimizin sıkıntılar yaşadığı yerlerde, daha fazla barış ve refaha vesile olmasını temenni ediyorum..

Ak Parti teşkilatı olarak 365 gün boyunca yaptığımız gibi Ramazan'ı da dayanışma ve paylaşma ile hareket edeceğiz. Yoksulları hassasiyetle arayıp bulacağız. Ocağında aş kaynamayan hanelere elimizi uzatacağız. Bu ay içinde çocuklara çok daha fazla şefkat gösterecek, yoksulu, garibi yolda kalmışı daha fazla gözeteceğiz. İmkan dahilinde en yakınlarımızdan başlayarak dalga dalga en uzak coğrafyalara kadar elimizi uzatacak ve ekmeğimizi ihtiyaç sahipleriyle paylaşacağız.

Zekat, sadaka, paylaşma, dayanışma gibi kavramlar, sadece dini kavramlar değil, bizim tek bir millet olarak ayakta kalmamızı sağlayan kavramlardır. Varsın birileri bunu başka yere çeksin. Bizim sosyal yardımlar konusundaki hassasiyetimizi farklı yerlere çekmek isteyen olabilir. Hatta kendi mahallesi dışına çıkmadığı için Türkiye'yi kendi mahallesi gibi lüks içinde sandığı için, garip gurebaya makarnacı kömürcü diyen o zavallıları Allah'a havale ediyoruz.
 


YORUMLAR