18 Nisan 2014 Cuma
   16.11.2013 18:07:42

ŞIVAN PERWER İBO KONSERİ CANLI YAYIN İZLE - (ŞİVAN PERWER DİYARBAKIR CANLI İZLE)

Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan'ın kentte görüşeceği Kuzey ırak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani'nin, 37 yıldır yasal sıkıntılar nedeniyle Türkiye'den uzakta olan ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'i de yanında geldi
Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan'ın kentte görüşeceği Kuzey ırak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani'nin, 37 yıldır yasal sıkıntılar nedeniyle Türkiye'den uzakta olan ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'i de yanında geldi. Diyarbakır Canlı Yayın İzle, Şıvan Perver Canlı İzle, Başbakan Diyarbakır canlı yayın izle, İbrahim tatlıses canlı izle, A Haber Canlı İzle, Uzay Tv İzle, Kanal 24 Canlı İzle.. Erdoğan: Şivan Perver Türkiye'ye Geliyor! / VİDEO
Diyarbakır'da Başbakan Erdoğan'ın kentte görüşeceği Kuzey ırak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani'nin, 37 yıldır yasal sıkıntılar nedeniyle Türkiye'den uzakta olan ünlü Kürt sanatçı Şivan Perver'i de yanında getirdi..

Diyarbakır Canlı Yayın İzle, Şıvan Perver Canlı İzle, Başbakan Diyarbakır canlı yayın izle, İbrahim tatlıses canlı izle, A Haber Canlı İzle, Uzay Tv İzle, Kanal 24 Canlı İzle..

Tüm gözler; Başbakan Erdoğan, Mesud Barzani ve Şivan Perver'in Diyarbakır'daki tarihi buluşmasına çevrildi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle Türkiye'ye gelen Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani ve Şivan Perver ile birlikte gelen heyet Habur Sınır Kapısı'ndan girdiği andan itibaren gözler Diyarbakır'a çevrildi.
 
Mesud Barzani ve Şivan Pervar'ı Diyarbakır'da Tarım Bakanı Mehdi Eker tarafından karşılanırken Başbakan'ı BDP'liler karşıladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Binasında tarihi fotoğraflar ortaya çıkarken Baydemir ile Erdoğan'ın renkli görüşmesinde yüzlerin güldüğü görüntüledi.

A Haber Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın...!

Uzay Tv Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!

Kanal 24 Canlı Yayın İzlemek İçin Tıklayın..!
Şıvan Perwer Kimdir?
Şivan Perwer (d. İsmail Aygün 23 Aralık 1955, Viranşehir) Kürt müzisyen, Dengbêj, tarihçi, şair ve yazardır.
Eserlerin de tarihi ve geleneksel temaları yansıtır, yanı sıra Türkiye, Irak, Suriye, İran ve Avrupa'da ki Kürtlerin sesi olmuştur.
Şivan Perwer, otuz yılı aşan müzik kariyeri ve üstün yetenekleri ile dünyanın pek çok yerinde önemli müzik ödülleri almış, dünyaca tanınan üniversitelerin fahri doktora dereceleri ile onurlandırılmıştır.
Bütün dünyada Kürt Kültürünün temsilcisi olarak kabul edilen Şivan Perwer, 2004 yılında, toplumda sanat ve kültürün gelişimine ve yaygınalştırılmasına katkıda bulunmak üzere, uluslararası hayır sever grişimler eşliğinde, Almanya'nın Frankfurt kentinde Şivan Perwer Uluslararası Kültür Vakfını Kurmuştur.


Şivan Perwer, bu gün dünyanın pek çok yerinde sahne almakta, dayanışma konserlerine katılmakta, kıtalar arası çok kültürlü etkinliklerde yer almaktadır.
Katıldığı bütün etkinliklerdeki kayıtları ayrı ayrı ve kendine özgüdür. Şarkılarının ve müziğinin genişliği geleneksel olandan folkloriğe, klasikten popülere ve protest olana yayılır. Kürtçe'nin bütün lehçelerinde özgürlük ve dostluğun şarkılarını söyler.
Hem ülkesi hem de kendisi yasaklı olan bir adamdır o. Sürgünde olduğu 1976 yılından bu yana ülkesine gidemediği halde büyük bir özlemle barışın ve sevginin şarkılarını dillendirmeye devam etmektedir.
 
Bu gün ülkesinden uzakta sürgünde yaşayan Şivan Perwer, zamanının çoğunluğunu dünyanın dört bir yanında sahne almak üzere gittiği yolculuklarda geçirmekte, Kürt müziğinin sesi ve özgürlük çığlığını dört bir diyara taşımaktadır.
1991 yılında ' Simple Truth' canlı yayın konserinde Peter Gabriel, Sting, Paul Simon, Tom Jones, Gipsy Kings gibi dünyaca ünlü seslerle beraber sahne aldı. Bölge için düzenlenmiş en büyük dayanışma konseri olarak kabul edilen bu etkinliğin bütün geliri, Körfez savaşı sonrasında Saddam Rejimi'nin baskılarından kaçan Kürtler'e bağışlanmıştır.


KAYNAK: Haber Yurdum
YASAL UYARI:Sitemizde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayın yapılmaktadır. Sitemizde yayınlanan haber ve tüm içerikler ancak ilgili sayfamıza link verilmek koşuluyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda art niyetli kişi ve/veya kuruluşlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Yorumlar

Yorumunuz alındı!

Yorumunuz başarıyla kaydedilmiştir ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

İsim gerekli!

Mesajınızı yazınız!